Maalesef ilk kazam önerilerinize ihtiyacım var

evet onlar ilgilenir ve genelde kaskodan acarlar, ancak bazi kisiler ben sucsuzum kaskomun devreye girmesine gerek yok vs gibi dusunebiliyorlar ancak kasko daha avantajlidir mesela trafik sigortasi orijinal parca odemez, ancak kasko oder ve parasini sigortadan alir. sonuc olarak kasko zarar gormez. siz yine de dosyayi kaskodan acin diye hatirlatirsaniz iyi olur.

bu biraz servise bagli, kasko fabrika standarti neyse onu oder, servisin standart takildi gibi gosterip aradaki farki sizden almasi lazim. bazi servisler kabul ediyor bazilari etmiyor.
Bugün vosmer bornova servisine biraktim araci. Tahmini hasar 30bin tl. R tampon içinde dediginiz gibi aradaki fark icin benimle iletisime gececekler.

Herkese tekrar teşekkürler

Bugün vosmer bornova servisine biraktim araci. Tahmini hasar 30bin tl. R tampon içinde dediginiz gibi aradaki fark icin benimle iletisime gececekler.

Herkese tekrar teşekkürler
bu dönemde kaskonun şart oğlu şart olduğunun kanıtı, bu hasar bile 30 bin tutuyorsa... geçmiş olsun tekrardan hocam

bu dönemde kaskonun şart oğlu şart olduğunun kanıtı, bu hasar bile 30 bin tutuyorsa... geçmiş olsun tekrardan hocam
Kasko tabiki şart %500 hemde

Ama bu örneklemede kaskosuz sekilde nerdeyse bir bakım parasına bu hasar arac sahibinin kendi imkanlarıyla hallolurdu. (Çıkma Tampon + boya) 5500-6000

Tramerime tükürüklü 30.000 yapıstıracak vw servislerine Allah sizi başımızdan eksik denmez...hatta eksik etse daha iyi.

Bu araçda ne var şimdi ?(far yıkama da hiçbisey yok kapagı çıkmıs sadece )

Darbe dalgaları piston yataklarına subablara ulasıp ulasıp subab mı eğmiş?? piston mu kırmış ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-01-29 at 21.19.43.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-29 at 21.19.43.jpeg
    214.9 KB · Görüntüleme: 35

Ama bu örneklemede kaskosuz sekilde nerdeyse bir bakım parasına bu hasar arac sahibinin kendi imkanlarıyla hallolurdu. (Çıkma Tampon + boya) 5500-6000

Tramerime tükürüklü 30.000 yapıstıracak vw servislerine Allah sizi başımızdan eksik denmez...hatta eksik etse daha iyi.

Darbe dalgaları piston yataklarına subablara ulasıp ulasıp subab mı eğmiş?? piston mu kırmış ?
yetkili servis tabii ki kazikliyor, kaskoyuda kazikliyor bireysel musteriyide kazikliyor.
ancak bu kazada tampondan fazlasi vardir bence, far ayaklari kiriktir mesela. tampon demiri yamulmustur. belki panelde bile kirik olabilir.

Benimde aralık ayında kurye motoru arkadan çarptı,tampon boyandı ve arka sol led stop değişti.Özelde yaptırmama rağmen 10 bin civarında tramer çıktı.
2652 tampon onarım boya kalanı led stop.
Enteresan olan şu bu kazadan sonra birçok avukat ve expertiz firması aradı vekalet verin değer kaybı alalım filan diye.bildiğim kadarıyla plastik parçalarda bu alınamıyordu.Artık bu kanun değişmiş far stop değişiminden duruma göre değer kaybı alınıyormuş bilginize...

Geçmiş olsun hocam servis 30bin lira masraf çıkardıysa demekki iç kısımlarda da birtakım hasarlar oluşmuş yoksa bir tampon far tırnağı okadar masraf açmaz orası kesin.

Servislerin fahis fiyatla musteriyi dolandirdigina katiliyorum ama tanidik usta vs olmayinca mecbur tercih etmek durumunda kaliyoruz.

Geçmiş olsun hocam servis 30bin lira masraf çıkardıysa demekki iç kısımlarda da birtakım hasarlar oluşmuş yoksa bir tampon far tırnağı okadar masraf açmaz orası kesin.
Tesekkurler hocam daha kesin degil tahmini soyledikleri tutar bu. Dosya acildi onay, eksper vb seyleri bekliyoruz

Benimde aralık ayında kurye motoru arkadan çarptı,tampon boyandı ve arka sol led stop değişti.Özelde yaptırmama rağmen 10 bin civarında tramer çıktı.
2652 tampon onarım boya kalanı led stop.
Enteresan olan şu bu kazadan sonra birçok avukat ve expertiz firması aradı vekalet verin değer kaybı alalım filan diye.bildiğim kadarıyla plastik parçalarda bu alınamıyordu.Artık bu kanun değişmiş far stop değişiminden duruma göre değer kaybı alınıyormuş bilginize...
Sizede cok gecmis olsun hocam. Bende sizin dediginiz gibi biliyordum. Tramerde kaza goruntuleri olmasina ragmen 30bin tl hasar yazmasi satarken basima bela olmaz umarim

Hocam merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun, sanırım aynı gün benzer kazayı yaptık, kamyon lastiğine çarptım bende. Aracım 7.5 Highline
Radyatörümün rekoru kırıldı mecbur yeni radyatör aldım, 1600 TL ye
Tamponum kırıldı çıkma dolu tampon aldım aynı renk temiz 2900 TL ye
İşçilik 2000 TL verdim, tampon sök- tak, motor koruma demirinin düzeltilmesi vs.
Bana toplam 6500 TL ye mal oldu. Buna şükür diyorum. Allah beterinden korusun.

Hocam merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun, sanırım aynı gün benzer kazayı yaptık, kamyon lastiğine çarptım bende. Aracım 7.5 Highline
İşçilik 2000 TL verdim, tampon sök- tak, motor koruma demirinin düzeltilmesi vs.

Kendini mesih sanan doguş servislerine gecmis olsun ... 30.000 cebe indiremediler.

Motor koruma demiri eğik dediniz ?

Doğus hasar experi aynen ? Abicim taaa arka dingile kadar tümden ŞASİ egilmiş MQB platformunda orjinal yeni şasi siparis edicez almanya ya

2 aya şasi gelir

Geçmis olsun

Cana gelmesinnn deyip full müsteri memnuniyetiyle haydi güle gule derler aracınınız emin ellerde

Son düzenleme:
Hocam merhaba,

Merhabalar sizede cok gecmis olsun. Dogrusu Izmirde hic tanidik olmadigi icin servisi tercih ettim.

Farkli kazalarin disardan gorunuse gore kiyaslanmasi yaniltici olur.
Asagidaki kaza Ekim 2022de sanayide 23 kusur tuttu, 11300 sadece iscilik. parcalari kasko kendisi temin etii.
ayni yerde cepten yaptirsam daha ucuza cikar mi cikar, ayni kazayi yetkili serviste yaptirsam daha fazla cikar mi, 30dan fazla cikacagi kesin.
dedigim gibi yetkili servis herkesi kazikliyor, ayni zamanda herkes kaskoyu kazikliyor eksperin ve kaskonun izin verdigi olcude tabii ki.
Pert/calinti vs olmadikca kaskoyu kullanmayan musteri profili tabii ki kaskonun en sevdigi musteri tipi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-09-20 at 07.42.49 kopyası.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-20 at 07.42.49 kopyası.jpeg
    478.9 KB · Görüntüleme: 24
Sizede cok gecmis olsun hocam. Bende sizin dediginiz gibi biliyordum. Tramerde kaza goruntuleri olmasina ragmen 30bin tl hasar yazmasi satarken basima bela olmaz umarim
aracin degerine kiyasla 30bin tl cok bir sey degil artik.
hasar kaydindan cekinen bir grup alici var piyasada bunlarin enazindan bir kisimini kaybedeceksiniz tabii ki. Bu hasari sirf gizlemek icin cebinden yarim yamalak yaptirip satan arac sahipleri olacaktir, isin asli anlamakta her zaman o kadar kolay degil. Ancak kazayi saklamadiginizi varsayarak kayitli olmasi aslinda tercih sebebidir (yukarida bahsedilen grup aksini dusunuyor tabii ancak bu sekilde dusunenlerde artiyor). yani sonucta kaza olmus ve kac paraya ne yapildi hepsi kayit altinda. neden ayni kazayi yapmis ama ne yapildigi belli olmayan araci tercih edeyim ki?
Demek istedigim kafaya takmayin, bu onemsiz kazayi kafaya takmayacak alici %100 bulursunuz, tabii ki ufak bir miktar deger kaybi olacak hasarsiz araca gore. Servisten faturanin bir kopyasini almanizi tavsiye ederim, tramerde kayit altinda olsa da faturada daha detayli bilgi olur.

aracin degerine kiyasla 30bin tl cok bir sey degil artik.
hasar kaydindan cekinen bir grup alici var piyasada bunlarin enazindan bir kisimini kaybedeceksiniz tabii ki. Bu hasari sirf gizlemek icin cebinden yarim yamalak yaptirip satan arac sahipleri olacaktir, isin asli anlamakta her zaman o kadar kolay degil. Ancak kazayi saklamadiginizi varsayarak kayitli olmasi aslinda tercih sebebidir (yukarida bahsedilen grup aksini dusunuyor tabii ancak bu sekilde dusunenlerde artiyor). yani sonucta kaza olmus ve kac paraya ne yapildi hepsi kayit altinda. neden ayni kazayi yapmis ama ne yapildigi belli olmayan araci tercih edeyim ki?
Demek istedigim kafaya takmayin, bu onemsiz kazayi kafaya takmayacak alici %100 bulursunuz, tabii ki ufak bir miktar deger kaybi olacak hasarsiz araca gore. Servisten faturanin bir kopyasini almanizi tavsiye ederim, tramerde kayit altinda olsa da faturada daha detayli bilgi olur.
katılıyorum, araba almaya çalışırken satıcıya hasar durumunu soruyorum bir kaç parça boya var diyor, kaza fotoğrafı var mı ? o da yok .. ben böyle birinden araba alacağıma trameri olan, kaza fotoğrafı olan ve yapılan işlemlerin faturası olan bir arabayı tercih ederim, kazanın boyutuna göre tabi ki. sizin aracınızda satarken sıkıntı yaşayacağınız bir hasar yok

Geri
Üst Alt