Maalesef ilk kazam önerilerinize ihtiyacım var

eylmz058

Üye
İsim
emre
Araç
golf 7 allstar
Selamlar arkadaşlar.

Bugün sokak arasında seyir halindeyken ehliyetsiz bir motor sürücüsüyle ufak bir kaza atlattık. Çok şükür arkadaşın ufak sıyrıkları haricinde bir şeyi yok.

İşin birde maddi boyutu var. Arkadaşın ehliyeti olmadığı için ve babasının işi yokuşa sürmesinden ötürü polis gözetiminde tutanak tutuldu.
Aracımın ilk hasar kaydı kesin olmamasına rağmen suçun tamamı karşı tarafta olduğunu düşünerek en az değer kaybıyla nasıl tamir ettirebilirim?

Anladığım kadarıyla hasar alan parçalar
  • Silecek suyu deposu ya da borusu
  • Ön tampon (Farda ya da ızgarada her hangi bir problem gözükmüyor)
  • Sol ön tekerlek davlumbazı

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-01-29 at 21.19.43.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-29 at 21.19.43.jpeg
    214.9 KB · Görüntüleme: 245

öncelikle geçmiş olsun, hasar büyük bir hasar degil bence hasar gecmisini etkileyek bir hasarda degil, karsi tarafin ehliyeti yok ise zaten asli kusurlu olmasi gerekiyor (bilenler tecrubeliler aydinlatsin lutfen), kasko var ise dusunmenize gerek yok , dosya kapandiktan sonra deger kaybi icin trafik sigortasina basvuracaksiniz ancak bu kazadan dolayi bir deger kaybi cikmaya bilir, silecek suyu deposu yerine zannedersem far yikamanin deposu kirilmis, tekrardan gecmis olsun inanin bence kafaya takmaya degmiyecek bir hasar

Bununla geçmiş olsun hocam büyük hasar yok, yaralamalı kaza değil.

Polis tutanağı tutulması bence en iyisi olmuş. Diğer türlü karşı taraftan alacaktım yaptıracaktım anlaşacaktım derken gereksiz can sıkıntısı yaşayacaktınız.

Tamponu tamir edip birleştirebilen yerler olacaktır elbette ama ben onarım değil de değişim olacak şekilde yapılması taraftarıyım. Su deposu ve davlumbaz basit şeyler. Ama bunların haricinde hasar var mı ona göre yol izlemek gerekir.

Değer kaybı plastik aksam olduğu için sanıyorum ki vermeyecektir sigorta şirketi, yine de onarımdan sonra başvurup şansınızı deneyebilirsiniz.

Geçmiş olsun dilekleriniz için cok teşekkür ederim.
Aracımın kaskosu var, hasar kaydını önemsemeyip yetkili serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Dediginiz gibi plastik parca oldugu icin cok bir deger kaybi olacagini düşünmüyorum.

Tekrar çok teşekkürler

Geçmiş olsun dilekleriniz için cok teşekkür ederim.
Aracımın kaskosu var, hasar kaydını önemsemeyip yetkili serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Dediginiz gibi plastik parca oldugu icin cok bir deger kaybi olacagini düşünmüyorum.

Tekrar çok teşekkürler
ucuz atlatmışsınız, bu kazayı ben de yetkili serviste yaptırırdım, fotoğrafları ve kayıtları mevcut olduğu için bu kazayı kimse önemsemez zaten, geçmiş olsun

gecmis olsun. nerede yaptirirsaniz yaptirin dosyayi kaskodan actirin, karsi tarafla kasko ugrasir. yalniz tutanak polis gozetiminde tutuldu ne demek? bir taraf ehliyetsiz olunca tutanagi zaten polis tutmali. polis gozetiminde diyince sanki siz normal tutanak tutarken poliste basinizda bekledi gibi anladim.
karsi tarafin ehliyeti yok ise zaten asli kusurlu olmasi gerekiyor (bilenler tecrubeliler aydinlatsin lutfen)
oyle birsey yok, aksine ehliyet olmamasi (ve hatta alkollu olmak mesela) tali kusur bile degildir.
evet bu kisilerin arac kullanmasi yasaktir ancak kazada sucsuz olabilirler. mesela ehliyetiz (abartalim ayni zamanda alkollu) birisine arkadan carparsaniz mesela yine siz kusurlu olursunuz.
tabii ki ehliyetsiz arac kullanmaktan ayrica islem yapilmasi gerekir.

gecmis olsun. nerede yaptirirsaniz yaptirin dosyayi kaskodan actirin, karsi tarafla kasko ugrasir. yalniz tutanak polis gozetiminde tutuldu ne demek? bir taraf ehliyetsiz olunca tutanagi zaten polis tutmali. polis gozetiminde diyince sanki siz normal tutanak tutarken poliste basinizda bekledi gibi anladim.

oyle birsey yok, aksine ehliyet olmamasi (ve hatta alkollu olmak mesela) tali kusur bile degildir.
evet bu kisilerin arac kullanmasi yasaktir ancak kazada sucsuz olabilirler. mesela ehliyetiz (abartalim ayni zamanda alkollu) birisine arkadan carparsaniz mesela yine siz kusurlu olursunuz.
tabii ki ehliyetsiz arac kullanmaktan ayrica islem yapilmasi gerekir.
Evet dediginiz gibi ben yanlis ifade etmisim tutanagi polis tuttu.
Benim ogrendigim kadariyla tutanak sonuclandiginda o rapor ile servise gittigimde bu islerle onlar ilgileniyor gibiydi ama en temizi dediginiz gibi kasko ile cozulur gibi bir iletisime geceyim tesekkurler

Benim ogrendigim kadariyla tutanak sonuclandiginda o rapor ile servise gittigimde bu islerle onlar ilgileniyor gibiydi ama en temizi dediginiz gibi kasko ile cozulur gibi bir iletisime geceyim tesekkurler
evet onlar ilgilenir ve genelde kaskodan acarlar, ancak bazi kisiler ben sucsuzum kaskomun devreye girmesine gerek yok vs gibi dusunebiliyorlar ancak kasko daha avantajlidir mesela trafik sigortasi orijinal parca odemez, ancak kasko oder ve parasini sigortadan alir. sonuc olarak kasko zarar gormez. siz yine de dosyayi kaskodan acin diye hatirlatirsaniz iyi olur.

Tesekkur ederim. Bende ayni fikirdeyim, suclu ben olmazsam odemeyi karsi taraf yapacagi icin servis bu istegimi kabul eder mi bilmiyorum. Aradaki fiyat farkinida vermeye raziyim o tampon icin
bu biraz servise bagli, kasko fabrika standarti neyse onu oder, servisin standart takildi gibi gosterip aradaki farki sizden almasi lazim. bazi servisler kabul ediyor bazilari etmiyor.

Geri
Üst Alt