Arıza lambası ve çekişten düşüş

Vw7

Yeni Üye
İsim
Okan
Araç
Golf 7
Arkadaşlar herkese merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldım aracımı da 2 ay önce aldım.2014 model 1.6 dizel comfortline manuel aracım 100 binde.

Dün seyir halindeyken bir anda arıza lambası yakmaya başladı ve araç çekişten düştü.Mekanik olarak çok bilgim yok araçlar hakkında. Nedeni ne olabilir? Düzce veya Sakarya’da güvendiğiniz bir usta var mıdır?
V kayışı
V kayışı rulman
Devirdaim
Triger seti
Ön fren balataları 2 hafta önce değişti.

061F07DE-091F-44BF-830C-4509C85D2931.jpegA1DC8CAD-A547-47C0-8C1A-1F32BE6A8A77.jpeg

Hocam bahsettiğiniz arıza doğrudan turbo borularında kaçak olmasıyla alakalı gibi duruyor. Ustanız gözle mi kontrol yaptı yoksa köpük vs herhangi birşeyle mi baktı? Kelepçelerin olduğu yerlerde ya da boru üzerlerinde gözle görülmeyecek yerlerde çatlaklar olabilir.
Borular değilse maf sensörü ya da gaz kelebeği olabilir. Forumdaki üstadlar daha doğru yorum yapacaktır.
Hocam usta sadece gözle değil köpükle de yaptı lifte kaldırıp alttan da kontrol etti ama kaçak bulamadı. Su an kontrol edilmeyen sadece turbo kaldı.
Memnun olunan tavsiye edilebilecek ve cok masraf çıkarmayacak bir turbocu arıyorum :(

Upvote 0
Hocam usta sadece gözle değil köpükle de yaptı lifte kaldırıp alttan da kontrol etti ama kaçak bulamadı. Su an kontrol edilmeyen sadece turbo kaldı.
Memnun olunan tavsiye edilebilecek ve cok masraf çıkarmayacak bir turbocu arıyorum :(
Hocam selamlar aracınızı yaptırdınızmı

Upvote 0

Geri
Üst Alt