Golf 7 Yağ Eksiltmesi

emreqoral

Üye
İsim
Emre
Araç
Mk7 - 1.2 - 2016
Merhabalar

1.2 TSI aracımda yağ eksiltmesi durumu var. Genelde uzun yol yaptıktan sonra oluyor. Soft yazılım mevcut. Yağ kaçağı gibi bir duruma rastlamadım. Nedeni ne olabilir acaba.

Kaçak yoksa yakıyordur hocam, 1.2tsi için normal bir durum.

Takip edip tüketim miktarına göre önlem almak lazım

Upvote 0
Bende de 1.4TSI var. 2013 model 72500 km. Yağ eksiltme oluyor. Son bakımda yağ çubuğundaki seviye olması gereken aralıkta ama en alttaydı. Ustalarda normal olduğunu söyledi.

Upvote 0
2012 ve sonrası olan tsi'larda doğru yağ ile bakım yapıldığında. Std bakım aralığında anca maksimum seviyeden minimuma düşerse normal. Eski seri motora göre daha az yağ eksiltmesi gerekiyor. Dediğiniz eksiltme 2000-3000km gibi erken periyotlarla gerçekleşiyorsa kontrol ettirmekte fayda var.

Benim aracım ekstrem setuplu olduğu halde, 8000km'de 100ml kadar yağ eksiltmişti, 2016 1.4tsi 62.000km . 1.2 zaten altyapı olarak aynı
Eğer yağ kaçağı yoksa, turbo-motor veya yağın kendisinde bir sorun olma ihtimali var

Upvote 0
2012 ve sonrası olan tsi'larda doğru yağ ile bakım yapıldığında. Std bakım aralığında anca maksimum seviyeden minimuma düşerse normal. Eski seri motora göre daha az yağ eksiltmesi gerekiyor. Dediğiniz eksiltme 2000-3000km gibi erken periyotlarla gerçekleşiyorsa kontrol ettirmekte fayda var.

Benim aracım ekstrem setuplu olduğu halde, 8000km'de 100ml kadar yağ eksiltmişti, 2016 1.4tsi 62.000km . 1.2 zaten altyapı olarak aynı
Eğer yağ kaçağı yoksa, turbo-motor veya yağın kendisinde bir sorun olma ihtimali var
Hocam merhaba, alt yapı olarak aynı demişsiniz. Biraz açabilir misiniz 1.4 ile 1.2 farkları neledir. Bilgi edinmek için soruyorum doğrusu

Upvote 0

Geri
Üst Alt