🧿 Golf8 Periyodik 2.Yıl 30b km Bakımı

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Merhaba arkadaşlar...
Geçen yıl Nisan ayında aracımın 1.yıl bakımı (13bin km) yaptırdığımda görseldeki yağ aracıma (4litre) konmuştu muhtemelen bizim yeni nesil araçlar her yıl aynı yağ konacak...

2.yıl bakımını (20bin km) taoacağım...

Castrol Edge LL IV 0W-20

Temin edeceğim firma,

AE66A540-912F-4193-B221-5805B9C6CAE9.jpeg

4FD4BCDF-C0AA-4C70-A829-FBA329D827CB.jpeg

Mk8 1.0 için Hava ve Polen filtresi hariç 1.yıl bakımı…

D684A192-9263-4A6F-9029-F8F9E85EC2CE.jpeg

Son düzenleme:

"Bunun koruması düşük bunu koydurmayın sadece avrupada düşük emisyon normlarını tutturmak odaklı bir yağ, hem yağ eksiltme fazla olur hem de uzun vadede motor sağlığına olumsuz etkili" deniyordu forumda. IV olmasına aldanmayın 0-30 olanını tercih edin gibi birşey okumuştum ama ne kadar doğru hatırlıyorum bilmiyorum.

Son yağ konuşulan forumları bir taramak lazım.

IMG_20230115_155001.jpg

Son düzenleme:
hemen hemen bana yakın olanları tek tek aradım bu yağların stoklarında bittiğini ve nezaman geleceği konusunda net bilgi yok dendi...

Bende servisten bir teklif aldım işcilik dahil 4.600₺

İşcilik evrakta çok yüksek 3/1 den fazla...

Bende gerekirse tüm malzemeleri servisten alıp dışarıda bakım yaptırabilirim...

hemen hemen bana yakın olanları tek tek aradım bu yağların stoklarında bittiğini ve nezaman geleceği konusunda net bilgi yok dendi...

Bende servisten bir teklif aldım işcilik dahil 4.600₺

İşcilik evrakta çok yüksek 3/1 den fazla...

Bende gerekirse tüm malzemeleri servisten alıp dışarıda bakım yaptırabilirim...
Resmi 2 yıllık garantinin bitmesine ne kadar var??

@metinkar

Mk8 1.0 tsi manuel olduğu icin

Manuel vites rahatlığıyla
48V e-batarya olmamasından kaynaklı relax lıkla
Ben kaçtım bye bye deyip Yetkiliye posta konabilir.

Tabi bu işin tavsiyesi olmaz.

Ben resmi 2 yıllık garantimin bitmesine daha 13 ay varken LEgal garantiyi tınlamadım , iyi niyeti hiç tınlamam dedim.

Ocak 2018 trf çıkış
Haziran 2018 de 6 aylık aracı 15 bine getirip nezaketen doguşa ilk bakıma gittim

Aralık 2018 de 30 bine geldım bakımı kendim yaptım ( araç 11 aylık)

13 ay daha varken garanti belgesini sobaya atıp yaktım yani.

Bir aracın fabrikasyon hertürlü mekanik / elektronik parçalarının yanlış montajı /yazılımsal sorunsalları/hatalı defolu parca ekipman kullanılması gibi
Error verdirecek durumları ilk 30.000 km de zaten kendini %90 ortaya çıkartır

Ben 11 ayda 30.000 km yol aldım
Baktım sıfır hata !! Haydi bana güle güle dedim dogus servislere.

@metinkar

Mk8 1.0 tsi manuel olduğu icin

Manuel vites rahatlığıyla
48V e-batarya olmamasından kaynaklı relax lıkla
Ben kaçtım bye bye deyip Yetkiliye posta konabilir.

Tabi bu işin tavsiyesi olmaz.

Ben resmi 2 yıllık garantimin bitmesine daha 13 ay varken LEgal garantiyi tınlamadım , iyi niyeti hiç tınlamam dedim.

Ocak 2018 trf çıkış
Haziran 2018 de 6 aylık aracı 15 bine getirip nezaketen doguşa ilk bakıma gittim

Aralık 2018 de 30 bine geldım bakımı kendim yaptım ( araç 11 aylık)

13 ay daha varken garanti belgesini sobaya atıp yaktım yani.

Bir aracın fabrikasyon hertürlü mekanik / elektronik parçalarının yanlış montajı /yazılımsal sorunsalları/hatalı defolu parca ekipman kullanılması gibi
Error verdirecek durumları ilk 30.000 km de zaten kendini %90 ortaya çıkartır

Ben 11 ayda 30.000 km yol aldım
Baktım sıfır hata !! Haydi bana güle güle dedim dogus servislere.

Mesaj alınmıştır...

Merhaba arkadaşlar uzun uzun düşündüm desem kendimi kandırmış olurum bu bakım fiyatlarından sonra;)
30bin bakımını her zaman A planımın içinde olan PARS CAR SERVİCE Fatih usta da yaptıracağım...

Zaten yıllardır garanti olmadığı sürece güvenerek gittiğim tek adres...

Şimdi sizlerden yağ konusunda destek almak istiyorum...

0w-20 yağ terciğimin

Şimdi 4lt olarak hangi marka yağları tercih etmeliyim...

- Castrol Edge Professonial 0W-20 (hibrit)
- Castrol Edge 0W-30 A5-B5

• Liqui Moly Top Tec 4210 LongLife IV 0W-20
  • Liqui Moly Top Tec 4210 LongLife III 0W-30

• Shell Helix Ultra ECT C2-C3 0W-30 Pure Plus
  • Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30

• Mobil 1 ESP 0W-30
  • Motul Specific 504.00/507.00 0W-30

Destek Lütfen...

Daha önceki araçlarımda olduğu gibi 5W-30 mu olsa...

Ayrıca 30bin bakımda gerekli olan Yağ - Hava - Polen gibi malzemeleri servis yada online yedek parça satan yerlerden almayı düşünüyorum...
Bunun içinde önerileriniz neler olabilir...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar uzun uzun düşündüm desem kendimi kandırmış olurum bu bakım fiyatlarından sonra;)
30bin bakımını her zaman A planımın içinde olan PARS CAR SERVİCE Fatih usta da yaptıracağım...
Zaten yıllardır garanti olmadığı sürece güvenerek gittiğim tek adres...
Şimdi sizlerden yağ konusunda destek almak istiyorum...
0w-20 yağ terciğimin @forzaGilles bilgilerine dayanarak almamaya karar verdim...

0w-30 olarak yağ alıp bakıma gireceğim...
Şimdi 4lt olarak hangi marka yağları tercih etmeliyim...

Tercihim 3....

1 - Liqui Moly Top Tec 4210 LongLife III 0W-30 (bunun 4 lt göremedim)
2 - Shell Helix Ultra ECT C2-C3 0W-30 Pure Plus (4lt satışta var)
3 - Castrol Edge 0W-30 A5-B5 (4lt satışta var)
4 - Mobil 1 ESP 0W-30
5 - Motul Specific 504.00/507.00 0W-30
6 - Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30

Destek Lütfen...

Ayrıca 30bin bakımda gerekli olan Yağ - Hava - Polen gibi malzemeleri servis yada online yedek parça satan yerlerden almayı düşünüyorum...
Bunun içinde önerileriniz neler olabilir...

Castrol Edge 0W-30 A5-B5 VW onaylı yağ değildir araç için uygun olmaz. Dikkat. Çok soğuk bir yerde yaşamıyorsanız 0W-30 için kasmanıza gerek yok derim. Daha uyguna geliyorsa 5W-30 alın ama yağ değişiminizi erkene çekin. Son tercih sizin tabi.

Castrol Edge 0W-30 A5-B5 VW onaylı yağ değildir araç için uygun olmaz. Dikkat. Çok soğuk bir yerde yaşamıyorsanız 0W-30 için kasmanıza gerek yok derim. Daha uyguna geliyorsa 5W-30 alın ama yağ değişiminizi erkene çekin. Son tercih sizin tabi.

5w-30 eski araçlarımda bu idi zaten işte servis 0w yapınca o seriden mi gitsem diyorum bilemedim...

0W-20'de kullanılabilir. Kaliteli sınıf baz yağlar kullanılır bu yağların zorlu VW 508.00 testlerinden geçebilmesi için. Turbo benzinli araçlarda fuel dilution denilen olay nedeniyle belli bir süre sonra yağda yakıt miktarı arttıkça vizkozite 20'den de aşağıya düşmeye başlayacaktır. Yağımı 5000-7500 km gibi değiştiriyorum yazın aşırı sıcak yerde arabam yük altında çalışmıyor derseniz o da olur. Ama zaten yağ fiyatlarının bu kadar uçtuğu zamanlarda aşırı pahalılar...

Bence çok kafa takmamak lazım. 0 numara kullanmak istiyorsanız VW onaylı bahsettiğiniz yağlardan birini alın kullanın.

Castrol Edge LL IV 0W-20

1134BD4A-89D3-46A4-B6E2-98BCFC7454E3.jpeg

İle

Castrol Edge Professional LL IV FE 0W-20

CBFB00EB-1766-45B5-9A31-6588835E5456.jpeg

Arasında ne fark arkadaşlar hiç bir yerde Professional diye ürün yok bugün üç yere gittim...

• Beğen
Tepkiler: SCC

Professional sadece servislere satılan sürün grubudur. Sadece mikrofiltreleme yapılır. Bana kalırsa değecek bir fark yok. Castrol yağ alacaksanız Maxidepo’yu öneririm.

Geri
Üst Alt