Merceksiz Farda Halojen H7 vs H18

YASOGRC

Üye
İsim
Yasin
Merhabalar, geçen hafta philips xtremevision h7 halojen ampülümün patlamasıyla acele bir şekilde photon marka h7 halojen ampül almıştım.
acaba yine gidip philips ve osramın performanslı ama ömrü az olan ampüllerden mi alsam diye internette dolanırken osramın youtube kanalında h18 halojen ampül reklamında h7 nin alternatifi olarak göstermesiyle satın alıp deneme yapmak istedim.

sipariş verdim ve bugün taktım. tabi soketi birebir uymuyor ama ufak bir işlem sonrası sorunsuz takıldı.

2019-01-07_22h16_01456958c442a1f892.png

görüldüğü üzere kırmızı okların oradaki fazlalığı aldığınızda sıkıntı olmadan monte ediliyor.
65w olması ve normalden %10 daha fazla ısınması dışında bir problem yok.

bir kaç gün önce öylesine bir fotoğraf çekmiştim aynısı bugün h18 ile çektim.
bunu neden yaptım?
%15-20 arası kadar daha fazla lumen yaklaşık 1700lm (standart h7 1500lm, performans serisi h7 ler 1600lm civarı)
%25 daha fazla ömür (1000 saat)
4000-4200k olduğunu yazanlar var ama ne kadar doğru bilmiyorum.
ve görüldüğü gibi daha uzun menzil sunuyor gibi.
aşağıdaki video da h7 ile karşılaştırması ve kesilmesi gereken yer var.

sırf bu oranları verebilsin diye 500-600 tl veriyoruz. denemeye değer dedim. şuan için memnunum.
resim açıları konusunda kusura bakmayın :)

herkese iyi forumlar umarım yararlı bir paylaşım olmuştur.

20230113_074352-COLLAGE2.jpg

Son düzenleme:

Merhabalar, geçen hafta philips xtremevision h7 halojen ampülümün patlamasıyla acele bir şekilde photon marka h7 halojen ampül almıştım.
acaba yine gidip philips ve osramın performanslı ama ömrü az olan ampüllerden mi alsam diye internette dolanırken osramın youtube kanalında h18 halojen ampül reklamında h7 nin alternatifi olarak göstermesiyle satın alıp deneme yapmak istedim.

sipariş verdim ve bugün taktım. tabi soketi birebir uymuyor ama ufak bir işlem sonrası sorunsuz takıldı.

Ekli dosyayı görüntüle 62858

görüldüğü üzere kırmızı okların oradaki fazlalığı aldığınızda sıkıntı olmadan monte ediliyor.
65w olması ve normalden %10 daha fazla ısınması dışında bir problem yok.

bir kaç gün önce öylesine bir fotoğraf çekmiştim aynısı bugün h18 ile çektim.
bunu neden yaptım?
%15-20 arası kadar daha fazla lumen yaklaşık 1700lm (standart h7 1500lm, performans serisi h7 ler 1600lm civarı)
%25 daha fazla ömür (1000 saat)
4000-4200k olduğunu yazanlar var ama ne kadar doğru bilmiyorum.
ve görüldüğü gibi daha uzun menzil sunuyor gibi.

sırf bu oranları verebilsin diye 500-600 tl veriyoruz. denemeye değer dedim. şuan için memnunum.
resim açıları konusunda kusura bakmayın :)
biri gün doğarken diğeri gece cekildi ama sabah yine çekerim.
yorumlarınız benim için önemli. herkese iyi forumlar umarım yararlı bir paylaşım olmuştur.

Size göre sol h18. Sağ h7

Ekli dosyayı görüntüle 62876

Güle güle kullanın.

H 18 ampul ile odaklanma hatları ve daha güçlü aydınlatma bariz şekilde belli oluyor.

Güle güle kullanın.

H 18 ampul ile odaklanma hatları ve daha güçlü aydınlatma bariz şekilde belli oluyor.

teşekkürler hocam, inşallah 65w oluşundan bir sorun yaşamam onun dışında memnun kaldım.
gerçekten insanın performans h7 lere 400-500 tl veresi gelmiyor. üstüne üstlük ömürleri de çok kısa. inşallah iyi bir alternatif olur.

teşekkürler hocam, inşallah 65w oluşundan bir sorun yaşamam onun dışında memnun kaldım.
gerçekten insanın performans h7 lere 400-500 tl veresi gelmiyor. üstüne üstlük ömürleri de çok kısa. inşallah iyi bir alternatif olur.

65 w ampul ' ün tesisatta sorun yaratacağını sanmıyorum.

Zaten yüksek ( genelde 90 / 100w ) watt ampul kullanımında , ısınma kaynaklı sorun olarak , ampul soketi erime yapabiliyor. Bir de soketin kablosu 10 - 15 cm mesafeye kadar dış kabuğu sertleşiyor. Ordan öteye sıcaklık etkisini kaybediyor.

İçim rahat etsin derseniz, kablolu seramik ampul soketi kullanırsanız, 100 watt ampul kullansanız dahi, hiç bir sorun yaşamazsınız.

https://www.n11.com/urun/h7-far-ampul-duy-soketi-seramik-gumus-terminal-bakir-kablo-8999853

.

Nasıl kestiniz o kısmı hocam detaylı anlatır mısınız 🙂 çok bariz bir şekilde güzel aydınlatıyor h7 ye göre emeğinize sağlık

Standart ampüle göre osram philips üst seviye ampüller çok ısınıyor bende oldu seramik soket takarak çözdüm bu seferde yuvayı eritmişti..
Ben şunu anladım Xenon veya yeni tip geliştirilmiş bi led dışında keyif vermiyor. :) D3S sokağa bi giriyorum bembeyaz geldiğimi anlıyorlar.:)

Dikkat edin allah korusun yuvayı kabloyu soketi eritip yangın riski oluşturabilir.
h7-far-ampul-duy-soketi-seramik-gumus-terminal-bakir-kablo-2-ad__1371767315053871.jpg

@Tulkas
Hocam küçük bir taşlama makinesi ile yapabilirsiniz. Ben de bizim iş yerinde bir arkadaşa yaptırdım. Zaten sac çok ince taşlama makinesi değer değmez sanki hemen aldı fazlalığı. Alttaki videoda var

@rager007
bu konuya egilecem hocam, yarın bir kontrol de ederim.

Aracım Golf 2013 higline osram xenonlardan daha iyi aydınlatması var kardeşim

Son düzenleme:
Aracım 2013 tdı osram xenonlardan daha iyi aydınlatması var kardeşim

teşekkürler :)
kontrol ettim herhangi bir ısınmadan kaynaklı bir problem yok.
yine de seramik soket alabilirim.
led alıp takmak istedim ama tr de philips gibi merceksiz farlar için led yok.
ama ilerleyen zamanlarda philips ultinon pro 9100 denemek istiyorum bakalım.

Geri
Üst Alt