2023'ün İlk Kazası :(

İsim
Fatih
Herkese merhaba.Sabah işe giderken, yaya geçidi olmayan bir noktada yayanın önümdeki aracın önüne atlamasıyla, önümdeki araç aniden frenleyip durdu, bende ona arkadan çarpmamak için refleksle sağa doğru frenleyip durakta bekleyen dolmuşa sağdan hafifçe vurdum.Dolmuş şoförü bende birşey yok geçmiş olsun deyip devam etti.Açıkçası benim de takip mesafem yok diye kendimi suçlu bulup ne önümdeki araca nede yaya ya sinirlenemedim.Hızım biraz daha az olsa rahatça durabilirdim.Sonuç olarak böyle bir manzara kaldı.Sizce nasıl yol izleyeyim.Kaskoya bağlı mini onarım göçük düzeltme yapmıyor sanırsam.İyi bir göçükçüde kaskoyu delsem mi, yoksa kendi cebimden mi yaptırsam.Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.😊

Ekli dosyalar

• IMG_20230102_080407.jpg
    IMG_20230102_080407.jpg
    172.4 KB · Görüntüleme: 184

Gecmiş olsun

Yetkili servis, kasko , mini teminat bu sekilde yatarak tedavi olunacak durum söz konusu bile olamaz.

Göçükcünün birinde ayaktan tedavi olunacak . Eskisi gibi olacak.
Boya kalkan yer 1 cm.. oraya rötüs atılacak, bakıp bakıp takıntı yapılmayacak.

Upvote 0
geçmiş olsun, bildiğim kadarıyla kaskodan yaptırınca göçükçüler faturayı biraz daha yüksek tutuyor ve kasko delinmiş oluyor , bence cebinizden yaptırın fiyatı da uygun tutacaklardır

Upvote 0
geçmiş olsun kaskoyu delmemek için cepten yaptırabilirsiniz veya kaskodan onarım talep edebilirsiniz.
Eğer cepten yaptıracaksanız Ankara da güzel işçilik ve diğer göçükçülere nazaran uygun fiyatlı bir yer tavsiye edebilirim.
Ben 3 4 araç yaptırdım memnun kaldım.

Upvote 0
Mini onarım ile yapılma ihtimali olsa da oranın süreçleri vs insanı bunaltıyor.
Yine de şansınızı deneyin yakınınızda ise merkezleri.

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam sıkmayın canınızı olur böyle şeyler evvela sağlık olsun. Mini onarımla düzgün bir yere göçük düzeltme rötuş yaptırabilirseniz iyi olur kasko da delinmez. Mini onarıma dahil olmuyor derlerse de hiç kaskoyu bozmayın şehire göre değişmekle beraber max 2bin tllik işi var kaskoyu delmeye değmez bence

Upvote 0
Düşünceleriniz ve iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.2 tane sanayiden fiyat aldım bunlar 1000 lira fiyat verdiler ortalama ama çok güvenemedim en sonda boya kalkan yere fırça ile rötuş yaparız dediler.Hatta adam gelmişken 2 3 saatte hallederiz bir daha gelmeyin boştan yere dedi.Alel acele bir işçilik hissettim.Birde Şehir merkezinde üst düzey kaplama ve göçük düzeltme yapan farklı bir firmaya sordum, işçiliklerinide gidip gözümle gördüm rötuş yerine dolgu yapıyoruz rötuş a göre çok daha iyi olur dediler ve 2250 lira fiyat verdiler.Kafama daha çok yattı gibi.Sanayide 1000 lira verip kafama yatmaması ve devamlı gözüme takılma ihtimali var.Şehir olarak Gaziantep'teyim bu arada, çok fazla seçenek yok.

Son düzenleme:
Upvote 0
Düşünceleriniz ve iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.2 tane sanayiden fiyat aldım bunlar 1000 lira fiyat verdiler ortalama ama çok güvenemedim en sonda boya kalkan yere fırça ile rötuş yaparız dediler.Hatta adam gelmişken 2 3 saatte hallederiz bir daha gelmeyin boştan yere dedi.Alel acele bir işçilik hissettim.Birde Şehir merkezinde üst düzey kaplama ve göçük düzeltme yapan farklı bir firmaya sordum, işçiliklerinide gidip gözümle gördüm rötuş yerine dolgu yapıyoruz rötuş a göre çok daha iyi olur dediler ve 2250 lira fiyat verdiler.Kafama daha çok yattı gibi.Sanayide 1000 lira verip kafama yatmaması ve devamlı gözüme takılma ihtimali var.Şehir olarak Gaziantep'teyim bu arada, çok fazla seçenek yok.
1000 lira fark büyük bir fark değil, güvendiğiniz yere gidin bence

Upvote 0

Geçmiş olsun.Bu göçük için 2250 çok ancak boya kalkması var. Ve bana gör eo boya kalkması küçük değil. Uca doğru çizk şeklinde kırık ve sola doğruda çatlama var. Rötüş olayıyla gözünüze ne kadar güzel görünecek düşünmek lazım. Siz kullanıcı iseniz hiç düşünmeden gerekirse boyayın dersiniz. Boya çamurlukta boyalar çatlayabilir göçük düzeltmede.
Bu dediğim olayları sıfıra yakın hata ile yapacaksa 2250 normal sayılır.
Ancak boya bile yapılsa ne kadar az macun o kadar iyi işçiliktir. Boya da yapılsa o bölgenin düzeltilmesi ve neredeyse macunsuz boyanması lazım. Düzeltmede inşallah çatlamalar artmaz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt