Golf 8 Trim Sesleri

mehmetkars

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Araç
Golf 8 Style
Merhabalar. Yaklaşık 3 aydır Golf 8 impiression donanımını kullanmaktayım. Bu süreçte ön yolcu emniyet kemerinin olduğu kısımdan(sağ direk) ve direksiyonun alt kısmında taşlı yollarda rahatsız edici trim sesleri oluşmaya başladı. Bu durumu yaşayan ve çözüm bulabilenler var mı ? İyi forumlar.

Yetkili servis ile iki kez gorustum, ilkinde on cam ile gogus arasina kamera ile erisip araya bir sey dusup dusmedigine bakacaklarini ama bunun icin aracin bir kac gun serviste kalmasi gerektigini soylediler ama devamli kullandigim icin ve bir kac gun servise birakma opsiyonum olmadigi icin bu cozume yanasmadim. Daha sonra tekrar gittigimde bu sefer de yakit borularinin titresim yaptigini, mevcut boru yalitiminin bu sese engel olmadigini, arabanin sag tarafindan gelen seslerin sebebinin bu oldugunu ve ek yalitim yapabileceklerini soylediler ama yaptirmadim. Cunku benim aracimdaki sorun on camin araca duzgun bir sekilde baglanmamis olmasi ve bozuk yollarda titresim yapmasi. Gogus ile cam arasina yalitici bir sunger sıkıştırdıgımda sesin kesilmesi sorunun bu oldugunu gosteriyor. Sifir aldigim arabada daha ilk gunden beridir bu sesler resmen beni arabadan sogutttu. Yukarida ZaGani hocamin dedigi gibi bu sesler maalesef yeni arabalarda kalite dususunden oturu mevcut. Ben de daha once forumda benzer konu acip gordum ki bana ozgu bir sey degil, genel bir problem var.

Son düzenleme:
Upvote 0

Benim ön camdaki dikiz aynasinin plastiginden ses geliyordu. Serviste bir zimbirtisini degistirdiler problem cozuldu 1 yildir ses vs velmiyor.

Upvote 0
Sadece dikizden gelse iyi hocam da ızgaralardan sütunlardan her yerden geliyor

Upvote 0
Gökhan bey benim aracımda bozuk yollarda çok fazla trim sesi geliyor bu durum bana 2022 model için garip geldi sizlerde de aynı şekilde var mı böyle trim sesleri
Benim aracım 2015 model ara ara ses geliyor birkaç kez silikon sprey ile yağladım yüzde 60-70 ses kesildi sanki yapacak bşrşey yok gibi böyle bineceğiz her araçta olabilir ayrıca sadece golf özelinde değil

Upvote 0
Sağ Ön göğüs bölgesinden kapı kavucuklarindan tikiz aynasından belirgin bir ses geliyor. Golf 8 görüntü teknoloji olarak güzel evet ama malzeme kalitesi işçiliği kötü olmuş net. 2017 Golf 7 vardı çok daha iyiydi.

Upvote 0
Sağ Ön göğüs bölgesinden kapı kavucuklarindan tikiz aynasından belirgin bir ses geliyor. Golf 8 görüntü teknoloji olarak güzel evet ama malzeme kalitesi işçiliği kötü olmuş net. 2017 Golf 7 vardı çok daha iyiydi.

o kebap baklava gelecek yoksa devami gelir :)

Upvote 0
Bu konuya istinaden bilgi olsun diye paylasiyorum arkadaslar. Kapilarda kasis gecislerinde gacir gacir sesler geliyordu. 3 kez servise verdim onlarda silikon sprey sikip hallettik diye verdiler. Ama sonuc alamadim.

Würth Fitil Bakım Spreyi 300 ml.

Urunu satin aldim ve butun kapilara uyguladim.Gercekten etkili, kapi seslerini tamamen kesti. Kesinlikle tavsiye ederim.

Upvote 0
Bu konuya istinaden bilgi olsun diye paylasiyorum arkadaslar. Kapilarda kasis gecislerinde gacir gacir sesler geliyordu. 3 kez servise verdim onlarda silikon sprey sikip hallettik diye verdiler. Ama sonuc alamadim.

Würth Fitil Bakım Spreyi 300 ml.

[/URL]

Urunu satin aldim ve butun kapilara uyguladim.Gercekten etkili, kapi seslerini tamamen kesti. Kesinlikle tavsiye ederim.
Ne kadar süre kalıcılığı ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt