Luqui Moly ile Bakım

cagdas01

Yeni Üye
Merhaba, Golf7 1.4Tsi 2016 aracımın 2023 bakımı için 5w30, kfs13 antifiriz, engine flush plus aldım. araç 80binde.sabahları çalişinca iticilerden ses yapmakta. Bazı araştırmalırıma göre bu luqui moly ürünleri yanında birde LIQUI MOLY Lifter Katkısı yapmamı söylediler sizce lifter sesini keser mi? Bu ürünüde almadan sesi keser mi?

Merhaba, Golf7 1.4Tsi 2016 aracımın 2023 bakımı için 5w30, kfs13 antifiriz, engine flush plus aldım. araç 80binde.sabahları çalişinca iticilerden ses yapmakta. Bazı araştırmalırıma göre bu luqui moly ürünleri yanında birde LIQUI MOLY Lifter Katkısı yapmamı söylediler sizce lifter sesini keser mi? Bu ürünüde almadan sesi keser mi?

Yağ değişiminden önce mutlaka karter ( motor iç ) temizleyici kullanınız.

https://www.liquimolyturkey.com/engine-flush-motor-ici-temizleyici-300-ml-2657

Sonra yağ değişimi yapınız.

Değişimden bir kaç gün sonra iticiler ses yapmaya devam ederse Lifter katkısı deneyebilirsiniz.

https://www.liquimolyturkey.com/lifter-supap-itecegikatkisi-1009

Ben abimin 1.3 multijet aracında kullandım işe yaradı. Ses kesildi.

Her araçta aynı sonucu verecek diye bir kaide yok. Denemeden sonucu bilemezsiniz.

.

Upvote 0
Yağ değişiminden önce mutlaka karter ( motor iç ) temizleyici kullanınız.

https://www.liquimolyturkey.com/engine-flush-motor-ici-temizleyici-300-ml-2657

Sonra yağ değişimi yapınız.

Değişimden bir kaç gün sonra iticiler ses yapmaya devam ederse Lifter katkısı deneyebilirsiniz.

https://www.liquimolyturkey.com/lifter-supap-itecegikatkisi-1009

Ben abimin 1.3 multijet aracında kullandım işe yaradı. Ses kesildi.

Her araçta aynı sonucu verecek diye bir kaide yok. Denemeden sonucu bilemezsiniz.

.
Ürünler elime ulaştı dediğiniz gibi katkısız deneyeceğim bakalım ses dsblinde değişiklik olacak mı.Buradan bilgi veririm hocam teşekkürler.

Upvote 0
Merhabalar bende 1.4 Tsi 2014 golf aracımda kullandığım castrol yağını değiştirip Liqui Moly veya mobil 1 yağlarından birini kullanmayı düşünüyorum. Motor iç temizleyici gerçekten işe yarıyor mu? Herhangi bir sorun teşkil ediyor mudur? Aynı zamanda sizce mobil mi yada Liqui Moly mi tercih edilmeli ? Tecrübe ve yardım paylaşımınız için şimdiden teşekkürler.

Upvote 0
Merhabalar bende 1.4 Tsi 2014 golf aracımda kullandığım castrol yağını değiştirip Liqui Moly veya mobil 1 yağlarından birini kullanmayı düşünüyorum. Motor iç temizleyici gerçekten işe yarıyor mu? Herhangi bir sorun teşkil ediyor mudur? Aynı zamanda sizce mobil mi yada Liqui Moly mi tercih edilmeli ? Tecrübe ve yardım paylaşımınız için şimdiden teşekkürler.

Bu gibi ( radyatör temizleyici - motor içi ( karter ) temizleyci vs ) ürünler hakkında :

Kullanım öncesi ve sonrası, motor içini göremediğimiz için , ne kadar işe yarıyor, ne kadar işe yaramıyor veya hangi şartlarda kullanılırsa işe yarıyor, hangi şartlarda kullanılırsa işe yaramıyor , şeklinde bir yorum ortaya koymak çok zor.

Sonuçta bu ürünler: motor için olanlar yağ tortularını çözebilecek deterjan katkıları , radyatör için olanlar kireç - pas kalıntılarını yumuşatıp çözebilecek katıklardan oluştuğundan, bir temizlik yapacağı az çok belli. Ama ne kadar kirlilikte ne derece temizlik yapabileceği yukarıda belirttiğim gibi muamma.

Belki hiç fayda sağlamayacaktır, ama zararı da olmayacaktır. Çünkü ben 20 senedir hiç zararını görmedim.

Belki gerçekten temizlik yapıyorlar.

Belki hiç bir işe yaramıyor, sadece vicdanımızı rahatlatıyor, kendimizi tatmin ediyoruz.

Bunu anlayabilmek için , motor iç temizleyici ürünü, kullanım öncesi ve sonrasında olmak üzere 2 defa , külbütör kapağını açıp görüntüye bakılmalıdır.

Ben neredeyse 20 senedir Shell , Würth ve Liqui moly nin motor iç ve radyatör temizleyicilerini her yağ ve antifriz değişiminde kullanıyorum. Faydası oldu mu olmadımı bilmiyorum, ama hiç bir zaman, kullandığım araçlarda , ne motor yağı - yağ basıncı -eksilme , ne radyatör - termostat - devirdaim - kalorifer peteği sorunu yaşamadım.

Diğer yandan, bu tip ürünleri hiç kullanmadan, 10 - 15 sene aynı aracı sorunsuz şekilde kullanan insanları da gördüm.

Motor yağı sorunuza gelirsek, orijinal Mobil 1 motor yağı, Liqui Moly motor yağı kadar güvenli ve kalitelidir. Sahte olmasın yeter.

.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
Bu ara tercih mobil 1den yana gayet güzel servisler de geçse keşke

Upvote 0
Facebook gruplarında sponsor ayağına satış yapan Mücahit Kara Mekatodan sakin ürün almayın. Hem pahalı hemde sattığı malın arkasında durmuyor. İnternet üzerinden satış yapan egemot yetkili bayiiden orjinal Liqui Moly ürünlerini alabilirsiniz hemde daha uyguna

Upvote 0
Facebook gruplarında sponsor ayağına satış yapan Mücahit Kara Mekatodan sakin ürün almayın. Hem pahalı hemde sattığı malın arkasında durmuyor. İnternet üzerinden satış yapan egemot yetkili bayiiden orjinal Liqui Moly ürünlerini alabilirsiniz hemde daha uyguna
Merhaba kardeşim , buyur Mücahit KARA benim ne gibi sorun yaşadın ne gibi problemler olduda arkasında durmadım iletebilir misin , istersen burdan yaz istersen ara konuşalım 05544120282

Upvote 0
Merhaba kardeşim , buyur Mücahit KARA benim ne gibi sorun yaşadın ne gibi problemler olduda arkasında durmadım iletebilir misin , istersen burdan yaz istersen ara konuşalım 05544120282
Ürünü sattıktan sonra arkasında durmayan hakaret eden sponsor ayağına satış yapan ama yetkili bayiiden bile pahalı satan iade kargoyu alıcıya ödeten bir satıcısın seninle alakalı bir sürü şikayet yazıldı ama sponsorsun diye bu paylaşımlar belli süre sonra silindi Facebook grubunda

Upvote 0
5 yılda toplam 3 4 bin civarı kargo gönderdik kimseyi mağdur etmedik malımızın her zaman arkasında durduk ve durmaya devam ediyoruz , senin meselenin ne olduğunu bilmiyorum ama sen kendi çıkarların için ticaret ahlakına ters bişey istediysen tabiki hoşuna gitmeyen cevap almışsındır , fiyatlarımızı gir kontrol et resmi sayfasından farkli fiyat yok , şikayet konusuna gelince 3 4 bin kişinin içinden tabiki senin gibi memnun olmayanlar olacaktır bunun önüne zaten geçemeyiz herkesin gönlünü yapmak mümkün değil. saygılarımla

Upvote 0
Sen kendi çıkarın için ticaret ahlakına ters iş yaptın iade kargo ücretini alıcıya ödetmeye çalıştın verdiğin ürün evde çürüyor malının arkasında durmadin ayrica pahalı satıyorsun Liqui Moly’nin Türkiye Distribütörü egemot.com.tr senden uyguna veriyor hemde yeni tarihli ürünler. Seninle ilgili bir sürü şikayet var bunu sende çok iyi biliyorsun güneş balçıkla sivanmaz. Liqui Moly alacak arkadaşlar egemot üzerinden alabilir hem daha uygun hemde yüzde yüz orijinal ürün neticede Türkiye distribütörü. Sen sponsorluk ayağına bir sürü ürün sat hemde daha pahalıdan sat iade kargo ücretini ödemeye yanaşma kanun iade ücretini satıcı öder diyordu bu kural yeni değişti artik alıcılar ödüyor o ayrı. tüm bunların üstüne hakaret ettin bu da senin ticaret ahlakını daha iyi gösterdi
5 yılda toplam 3 4 bin civarı kargo gönderdik kimseyi mağdur etmedik malımızın her zaman arkasında durduk ve durmaya devam ediyoruz , senin meselenin ne olduğunu bilmiyorum ama sen kendi çıkarların için ticaret ahlakına ters bişey istediysen tabiki hoşuna gitmeyen cevap almışsındır , fiyatlarımızı gir kontrol et resmi sayfasından farkli fiyat yok , şikayet konusuna gelince 3 4 bin kişinin içinden tabiki senin gibi memnun olmayanlar olacaktır bunun önüne zaten geçemeyiz herkesin gönlünü yapmak mümkün değil. saygılarımla

Upvote 0
evet herkesin gonlunu yapmak mumkun degil ancak yasal zorunluluklara uymak zorundasiniz. ortada iade kargo ucretini karsilamaya yanasmadiginiz yonunde bir iddia var, siz ise bu iddiayi "ticaret ahlakına ters bişey istediysen tabiki hoşuna gitmeyen cevap almışsındır" diyerek gecistiriyorsunuz gibi gorunuyor. gorunen o ki yasal zorunluluk sizin hosunuza gitmedigi icin boyle bir cevap vermissiniz. konu ile alakasi olmayan ucuncu bir goz olarak gordugum budur.

Bu arada benzer bir iade sorunu egemot ile baska bir forum uyesi arasinda da yasanmisti. Buyuk kucuk firmalarin bu tip yasa masa umrumda degil ne halin varsa gor tavirlari cok mide bulandirici...

Upvote 0
Bu konuda bir yorum da ben yapmak istiyorum. Mücahit beyden bende bir kez alışveriş yaptım. Man marka yağ filtresi ve 4210 kodlu yağ . Spariş öncesi ve sonrası kendisi gayet ilgiliydi. Hatta liqui moly nin balata spreyini de hediye olarak göndermişti bana .

Upvote 0

Geri
Üst Alt