Golf 8 Orjinal Ledli Ön Panjur Hk.

emretoker

Yeni Üye
İsim
Emre
Araç
Golf8
Merhabalar,

Golf 8 İmp. aracım için orjinal ledli ön panjur taktırmak için dün Ender elektronik kadar meşhur olmayan ama işlerini titizlikle yapan biryere gittim.

Montaj sonrası panjurun sağ tarafındaki ledin daha sarım tırak olduğunu fark ettim ve uygulamayı yapan kişi ile görüştüm onlarda ilk defa fark ettiklerini söylediler.

Parçayı çıkardık ve inceledim Valeo İspanya üretimi VW amblemi olan gayet birebir doğuştan satın alınmış orjinal parça, sorunun nedenini çözemediler firma sahibi bir başka arkadaşını aradı ve oda daha önceki montajlarında bu tarz sarım tırak bir görüntü olduğunu söyledi fakat ben bu şekilde kabul etmedim tekrar sipariş vermelerini rica ettim fakat şuanda doğuş yıl sonu sayımında olduğu için sipariş Ocak ayında verilecek ve gelen ürüne biraz razı olmam gerekecek :)

Bu arada yansayayi olan ledi taktık ( R dönüşümde gelen ) denemek için orjinaline göre çok daha başarılı ve net bir aydınlatma sağladı tuaf bir şekilde :)

Montaj sonrası bu problemi yaşayan var mı yoksa bütün ledler biraz sarımtırak mı olmak zorunda ? daha önce orjinal style ve R görmediğim için kıyasta yapamıyorum. bilgisi olan varsa çok minnattar kalacağım, teşekkürler.

Görsel atarsanız daha iyi yorumlanır hocam. Ben orjinal doğuş otodan aldım. Ender elektronikte orjinal yerlerne bağlantıları yapılıp kodlandı. Herhangi bir sararma durumu yok.

Bunu ben yapmıştım. Orijinal parça. Sizinkinden farklı mı ? 4EAFD988-BAD2-4551-B537-6D4205386C22.jpeg

@emretoker selam orjinal ürün normalde farlarının üstündeki led neyse ol...

@İlker34 paylaştığı resim gibi hem açık sarı hem beyaz bakış açısına göre değişiyor renk tonu...

Ekli dosyalar

• EFD2C668-6406-4A57-AA14-DACFEF62C0D2.jpeg
    EFD2C668-6406-4A57-AA14-DACFEF62C0D2.jpeg
    34.4 KB · Görüntüleme: 104
  • BC7B2A73-F4FE-4800-919F-29F7E75D1609.jpeg
    BC7B2A73-F4FE-4800-919F-29F7E75D1609.jpeg
    139 KB · Görüntüleme: 106
Merhaba,

Geçen hafta avekten aldığım golfün ön sağ ızgara ledi daha sarımtırak. (Önden bakınca sol) Servis bana bu şekilde kabul etmem gerektiğini bu şekilde hafif ton farklılığı olabildiğini büyük ihtimalle üreticiden değişim için red cevabı alacağımı söylediler. Yani değişim yapmayacaklar gibi. Ben de bunun ayıplı bir mal olduğunu dile getirip değiştirilmemesi halinde yasal yollara başvuracağımı söyledim. Sizce ne yapayım? Konunun peşine düşeyim mi? Araç 0 km.

24d31bf4-0a45-4307-ae08-b509947a4b65

Bendede böyle gündüzleri daha belli oluyor.
Merhaba,

Geçen hafta avekten aldığım golfün ön sağ ızgara ledi daha sarımtırak. (Önden bakınca sol) Servis bana bu şekilde kabul etmem gerektiğini bu şekilde hafif ton farklılığı olabildiğini büyük ihtimalle üreticiden değişim için red cevabı alacağımı söylediler. Yani değişim yapmayacaklar gibi. Ben de bunun ayıplı bir mal olduğunu dile getirip değiştirilmemesi halinde yasal yollara başvuracağımı söyledim. Sizce ne yapayım? Konunun peşine düşeyim mi? Araç 0 km.

Valla bence ikiside aynı renk yanıyor. Yanılmıyorsam bakış açısına göre özellikle gündüzleri renkte farklılık olabiliyor.

başka bir bayii den daha bilgi alın, demeseniz dikkat çekmiyor fakat siz rahatsız oluyorsanız üstüne gidin derim.

@DifferenceCan arkadaşımızın dediği gibi tek bir servisle görüşüp konuyu kapatmayın kafanızda.

Başıma gelen bir olay, 2 yıllık garanti süresi bitmiş aracımda 2.viteste titreme sorunu vardı. Araştırdım ve kavrama değişimi önermişlerdi. X bir yetkili servise gidip test sürüşü yapıldı ve araç normal davranıyor. Şanzımanda bir sorun yok, kavrama sağlam denildi. Fakat sorun net bir şekilde barizdi. Y yetkili servisine gittim aynı gün. Yine test sürüşü yapılmasını istedim. Test sürüşü esnasında sorunu farketti. kavrama bitmiş değişecek dedi usta. İyi niyet garantisi ile kavramayı ücretsiz değişmişlerdi.

Birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor. Sizce sorun varsa vardır. Farklı yetkili servislere gidiniz.

Merhaba,

Çok güzel duruyor

Merhaba,

Aynı bence de...
Hatta benim eski aracın farklı fotoğraflarını paylaşayım farklı açıdan farklı renk...
Takma...

Rahmetli iyiydi 🥲

IMG_0944.jpeg

IMG_0945.jpeg

IMG_0946.jpeg

Aynı bence de...
Hatta benim eski aracın farklı fotoğraflarını paylaşayım farklı açıdan farklı renk...
Takma...

Rahmetli iyiydi 🥲

Ekli dosyayı görüntüle 74180

Ekli dosyayı görüntüle 74181

Ekli dosyayı görüntüle 74182

Valla ilk fotoğraf ile son fotoğraf arasında fark var gibi sanki hocam. İlkinde her iki Led sarı sondakinde ise ben beyaz 😀 bende de ikisi aynı renk olsa kıllatmayacağım 🙂

Neyse gelişme olursa bilgilendiririm. Teşekkürler, güzel araçmış sizinki de..

Geri
Üst Alt