Araç sipariş, üretim, taşıma ve teslim süreci rehberi

golfaşkı dedi:
verdiğim bağlantıyı tıkladım gemi  çanakkaleyi tekrar terk ediytor gibi birşey yazmış.  ingilizcemin yettiğince çevirdim,  sanırım arabaları indirdi limana ?  bi zahmet  linki tıklarmısınız hocalarım  boşuna sevinmiş olmayayım.
Değerli Hocam;

Gemi saat 10:23'te Çanakkale'den ayrılmış.

Piraeus (Pire) limanına doğru yol almakta..

Dolayısıyla yükünü boşaltmış çoktan.

silvershadow dedi:
verdiğim bağlantıyı tıkladım gemi  çanakkaleyi tekrar terk ediytor gibi birşey yazmış.  ingilizcemin yettiğince çevirdim,  sanırım arabaları indirdi limana ?  bi zahmet  linki tıklarmısınız hocalarım  boşuna sevinmiş olmayayım.
Değerli Hocam;

Gemi saat 10:23'te Çanakkale'den ayrılmış.

Piraeus (Pire) limanına doğru yol almakta..

Dolayısıyla yükünü boşaltmış çoktan.
Çok sağol hocam Süper ya en azında ülkede aracım :)   ocağın ilk haftası alırsam dünyalar benim olur. Eşimle gideceğim istanbula dönüşte güzel bir seyahat olur umarım çık acayip heycanlıyım

Değerli Onur HOcam;

Sipariş müşterilerine teslimat tarihi  Bir aksilik olasılığına karşı daima 1 hafta ila 10 gün fazla söylenir.

Siparişin verilmesi ile bayiye ulaşması için Rekorumuz 43 veya 45 gün.

Üretimden sonra uzun süre parkta gemiyi doldurması beklenen araçların üretiminin tamamlanmasını bekler. Bu süre olmazsa; yani üretilir üretilmez, gemiye son yüklenecek olduğu için sevkiyat başlarsa limanda gemiye yüklemek için de beklemediğini varsayarak gemi yolculuğu ve gümrük dahil hatta bayiye TIR ile nakliye de dahil olmak kaydıyla transport aşaması 20 gün kadar süren oldu. (Standart süre 30 gün.)

Cam tavan varsa tüm bu sürece 2 hafta ilave edilmelidir.

@silvershadow Murat Hocam, bugun bayiyi aradim. Benim ST izinde oldugu icin baska birisine bagladilar. Dun aracin oldugu geminin limana yanastigini, ne zaman bayide olabilecegini yada geldi mi diye sordum. Bana araclarin sinira yakin bir yerde gemiden indirilip gumruk islemlerinin yapildigini, tir lar ile TR ye sokuldugunu bildirdi. Ben sesimi cikarmadim peki dedim :)  Bu olayin dogrulup payi yok degil mi? Gemiler araclar ile direct Dilovasi nda indirilip orada gumruk islemleri yapiliyor. Ben Izmit te oldugum icin hemen gelebilecegini dusundum ondan bugun heyecan ile aradim bayiyi.

@silvershadow Murat Hocam, bugun bayiyi aradim. Benim ST izinde oldugu icin baska birisine bagladilar. Dun aracin oldugu geminin limana yanastigini, ne zaman bayide olabilecegini yada geldi mi diye sordum. Bana araclarin sinira yakin bir yerde gemiden indirilip gumruk islemlerinin yapildigini, tir lar ile TR ye sokuldugunu bildirdi. Ben sesimi cikarmadim peki dedim :)  Bu olayin dogrulup payi yok degil mi? Gemiler araclar ile direct Dilovasi nda indirilip orada gumruk islemleri yapiliyor. Ben Izmit te oldugum icin hemen gelebilecegini dusundum ondan bugun heyecan ile aradim bayiyi.
Değerli Hocam ;

Limanda dev bir gümrüklü saha var. oraya indiriliyor. Burada 2 günlük işi var ama hafta sonu araya girdiği için en geç pazartesi haber gelecek size.

Buradan TIR'lara sevkiyat planlaması yapılır ve 2 gün içerisinde bayinizde olur.

Bayinizde de 2 günlük plaka işlemleri var.

Demek oluyor ki İnşallah haftaya hafta sonuna anahtarları elinizde tutuyor olursunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yalnız sizden bir ricam olacak. Teslimata hazırlık aşamasında araçtan çıkan bütün çıkartma veya kağıtları atmasınlar. sizden onların fotoğraflarını isteyeceğim. böylece meşhur üretim muammasını çözmüş  olacağız. Aracın üretim tarihini bu evraklarda görebiliriz gün ve saat olarak

bu konuda var mı gelişme görebildik mi üretim tarihini ? :)

Üretim tarihlerini tüm satış temsilcileri detaylarıyla  ekrandan görebiliyor. Alttaki resimde görüldüğü üzere.

IMG_7389.JPG

Aşağıda listelediğim tarihler aslında çok zor geçen 2 ayın maddeleştirilmiş hali ve her aşamasında beklemenin daha da zorlaştığı bir sürecin özeti aslında. Benim siparişimin ilerleyişi bu şekilde oldu. Umarım konuyla ilgili merakı olanlara faydalı olur. Ve golf tutkunları kendi siparişleri hakkında fikir yürütmeye, işlerini planlamaya ve belki de en önemlisi hayal kurmaya:) altyapı oluşturacak verilere ulaşmış olurlar

Sipariş verme -14.09.2017

Sipariş no alma - 15.09.2017(şansa bayi o dönemde bildiriyordu siparişleri zaten ST bu bilgiyi bana vermişti. Yani sipariş verdikten hemen sonra sipariş no alınamayabilir)

Üretime Planlanma - 29.09.2017

Üretimde - 09.10.2017

Limana sevk - 14.10.2017

Limanda - 30.10.2017

Gemi üzerinde - 31.10.2017

Geminin Limandan Ayrılışı - 03.11.2017

Geminin Türkiye’ye Gelişi - 06.11.2017

Gümrük İşlemleri Tamamlandı Fiyat Belli oldu - 09.11.2017 (Aynı günün akşamı tır yola çıktı.)

10.11.2017 - Aracın Bayiye Gelişi (Aydın)

13.11.2017 - Tescil İşlemleri

Kısmetse yarın da teslim alacağım inşallah.

Bu arada vekalet verilirse, tescil işlemleri eğer herşey yolunda giderse çok kısa sürede sistem üzerinden hallediliyor. Herşey yolunda giderse dedim çünkü ben trafik sigortası ile ufak bir sorun yaşadım araya haftasonu da girdiği için tescil işlemleri pazartesiye kaldı. Yoksa aracın bayiye gelişinin ertesi günü teslim edeceklerdi.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geri
Üst Alt