Kalitesiz ve ince yanak lastik kullanımın sonucu

Egehan

Katılımcı Üye

İsim
Egehan
Merhaba arkadaşlar bugün tahlilsiz bi olay yaşadım yolda giderken araba yalpalama yaptı çukura felanda düşmemiştim oysaki , çektim sağ baktım lastik patlamış stepneyi takmak için lastiği söktüm ve sonuç böyleydi. Lastikçinin dediğine göre kalitesiz lastik olduğu için zamanla çatlama yapmış ve açılma yapmış arka taraftan.
(lastiğim starmax ve ölçüsü 235/35/19)
5CF5B19F-151E-4D73-B840-01DB23919661.jpeg

774AAD4F-0810-489D-8920-6AED609F7159.jpeg

Hocam fotoğrafta bariz belli janttada eğrilik var siz düşmesenizde sizden önceki kullanıcı çukura düşmüş belli ki

Yarılan taraf lastigin şasiye (içe) bakan kısmı

Görünen tarafta hiç ofsayt yokmuydu ? Sapasaglammı gözüküyordu 4 ündede ?

Yarılan taraf lastigin şasiye (içe) bakan kısmı

Görünen tarafta hiç ofsayt yokmuydu ? Sapasaglammı gözüküyordu 4 ündede ?
Abi ben birşey göremedim minik bi açılma vardı lastik parçası gibi B228C8CB-EB55-4567-9CA6-B7BAEFF14042.jpeg

Merhaba arkadaşlar bugün tahlilsiz bi olay yaşadım yolda giderken araba yalpalama yaptı çukura felanda düşmemiştim oysaki , çektim sağ baktım lastik patlamış stepneyi takmak için lastiği söktüm ve sonuç böyleydi. Lastikçinin dediğine göre kalitesiz lastik olduğu için zamanla çatlama yapmış ve açılma yapmış arka taraftan.
(lastiğim starmax ve ölçüsü 235/35/19)
Ekli dosyayı görüntüle 62229

Ekli dosyayı görüntüle 62230

Geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış, daha vahim sonuçlar yaşanabilirdi.

Malesef ucuz etin yahnisi bçyle oluyor.

45 yanağın altında ( 30 - 35 - 40 ) lastik kullanıldığında , kaliteyi üst düzey tutmak gerekiyor.

Ama sizin lastikler ucuz olmasından ziyade, yaşı da epey ilerlemiş, bayağı bir eski üretim tarihli olmalı ki, kauçuk iyice özelliğini yitirip sertleşmiş ve esneyemediği için , boydan boya, çepeçevre yarılmış artık.

Yoksa en ucuz lastik bile olsa 2 sene içinde bu hale gelecek kadar esnekliğini yitirmez.

.

@hosmyy Teşşekür ederim hocam 2020 nin ilk ayı lastikler

Demek ki. Starmax lastikler, esnekliğini 2 sene bile koruyamıyor ve sertleşiyor. Hiç kauçuk kullanmamışlar anlaşılan.

Sertleşen lastik çok tehlikelidir. Ne düzgün yol tutar, ne düzgün fren tutar. Bir anda bu şekilde yırtılır gider. Tekrar geçmiş olsun.

.

Jantlarda eğrilik var evet replika olduğu için zamanla

Geçmiş olsun,
Jantlarda bir sürü balans ağırlıkları var, anlaşılan piyasa malı kalitesiz jantlardan ne balans tutar nede ciddi bir çukurda sağlam kalır.
Allah korusun başkalarının hayatına mal olursunuz..
Modifiye vs.. Orjinal ekipman ile anlamlı kötü kalitesiz ekipman kullanılacaksa lastik ve Jant olmamalı..

Büyük üretici lastik markaların yan ürünlerini kimse önermesin satıcı bayiler alt marka hiç bir ürünü önermez sava-kormoran-starmax o bu 2 senesini görmeden taş kesiliyor kauçuğu ve imalatta üretimde kullanılan ne varsa muhtemelen kötü ucuz etin yahnisi ..

Ekli dosyalar

• iJ558l.jpg
    iJ558l.jpg
    235.5 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Üst Alt