Golf'ü satıp Qashqai'ye Geçmeyi Tavsiye Eder misiniz?

@strayder Kardeşimde var qashgai ancak öyle sandığınız kadar büyük değil emin olun octavia daha büyüktür. Üstündeki motor zaten reno motoru uzun yolda octavia gibi değil yol sesi gürültüsü size b segmenti bir araç gibi gelebilir. Octavia alın mutlu sizi mutlu eder. Qashgai üzmez ancak fazla bir espirisi yok biraz yüksek o kadar.

Golfü satıpta Qashqai tercih edilmez bence. Golfün viraj kabiliyeti, yol tutuşu iç kalite hissi çok daha iyi. Uzun vadede golf bıktırmaz insanı ama Qashqai sıkabilir bence.

2019 yılbaşında Golf 7'yi satıp 2018 1.6dci Skypack Qashqai'ye geçip geçen sene satmış birisi olarak:

Bagaj neredeyse aynı. İç hacim nispeten bir tık daha ferah lakin verilerden de anlaşılacağı üzere genişlik açısından çok aşırı bir fark yok. Dci motor için TDI gibi güzel ve nispeten verimli diyebiliriz. 1.3 benzinlileri de oldukça iyi. Octavia bagaj hacmi 570 lt. Qashqai ise 400 lt. Octavia'daki arka diz aralığı Qashqai'de ve Golf'de yok. Amaç daha büyük hacim ise benim oyum Octavia'ya. Karoq'lara da bakabilir lakin fiyatları daha yüksek sanırım. Şuan 2.el piyasası gerçekten çok şişik ama umarım dilediğiniz gibi olur.
Evet hocam, o halde dediğiniz gibi Qashqai'nin hiç bir esprisi kalmıyor. Muhtemelen octavia beni tatmin edecektir. Amaç kesinlikle büyük hacim yoksa aracımı satmaya gönlüm hiç elvermiyor. Dediğiniz gibi 2. el piyasası da acayip yerlere gidiyor. Geçen sene aradaki makas 40 50 bin TL'lerde iken şu anda makas 100 bini aştı. O yüzden bir an önce almak istiyorum.
Bunların hepsini zamanla taktırabilirsiniz. Bu saydıklarınızın arasında şerit takip qashqşai de leş gibi çalışıyor. Cam tavan desen açılmıyor olmasa daha iyi. El freni authold yok bildiğim kadarı ile.
Şahsen çok ekstreme bir bagaj ihtiyacınız yoksa golf ile devam edin derim. Octavia da golfe göre kalite olarak aşağıda.
Evet bunların hepsini taktırabilirim ama ekstra bir maliyet ve zaman gerekiyor açıkçası ona da uğraşmak istemiyorum. Bagaj ihtiyacım hasıl olduğu için aracı değiştirmek zorundayım maalesef. Artık seçim şansım kalmadı bir mecburiyet oldu bu benim için.

@strayder Kardeşimde var qashgai ancak öyle sandığınız kadar büyük değil emin olun octavia daha büyüktür. Üstündeki motor zaten reno motoru uzun yolda octavia gibi değil yol sesi gürültüsü size b segmenti bir araç gibi gelebilir. Octavia alın mutlu sizi mutlu eder. Qashgai üzmez ancak fazla bir espirisi yok biraz yüksek o kadar.
Evet hocam buradaki arkadaşlar da aynı fikirde olduğu için Octavia daha doğru seçim gibi duruyor.
Golfü satıpta Qashqai tercih edilmez bence. Golfün viraj kabiliyeti, yol tutuşu iç kalite hissi çok daha iyi. Uzun vadede golf bıktırmaz insanı ama Qashqai sıkabilir bence.
Hocam araç çok küçük geliyor maalesef artık bize mecburen daha geniş bir araç almak şart oldu.

Sizin denklemin çözümü aslında çok net ve basit. Kendimi sizin yerinize koyduğumda ciddi bir bagaj hacmine ihtiyacım olduğunu gözeterek yöneleceğim araçlar, passat variant, superb veya octavia olurdu. Skoda grubundaki liftback tasarımının bagaj konusunda büyük kolaylık sağladığı inkar edilemez. Bütçeye göre karar verilebilir bir durum. Fakat

İlla SUV istiyorum diyorsanız alacağım araç yine de qashqai olmazdı. kabin içi algı olarak at ile eşşek diyebilirim. Özellikle de son çıkan kasası için. test sürüşü imkanım olmuştu geçtiğimiz aylarda. Dikkatimi çeken konu asistan sistemlerin çok da efektif çalışmadığı ve genel olarak performans yoksunluğuydu. Alternatif olarak hemen ardından KIA sportage test etmiştim. Sportage'ın asistan sistem oyuncakları kullanımını çok keyifli hale getirmesi ilk dikkatimi çeken noktası olmuştu.

Nihai olarak, araçtan soğudum değiştirmek de iyi olur biraz da ekonomik yatırım olarak düşünüyorum diyorsanız ikinci elde hızlı gidebilecek araçları tercih edin. Niş tasarımlı araçlardan uzak kalın. Zira 2023 3. çeyrek ve sonrası aşırı belirsizlik içeriyor.

Bunların hepsini zamanla taktırabilirsiniz. Bu saydıklarınızın arasında şerit takip qashqşai de leş gibi çalışıyor. Cam tavan desen açılmıyor olmasa daha iyi. El freni authold yok bildiğim kadarı ile.
Şahsen çok ekstreme bir bagaj ihtiyacınız yoksa golf ile devam edin derim. Octavia da golfe göre kalite olarak aşağıda.
Yusuf güldürdün beni, Allah da seni güldürsün :)))
Bir arkadaşım Linea için benzerini söylemişti. Tüm donanım var ama hiç biri olması gerektiği gibi çalışmıyor diye. Bu da ona benzedi..

Sizin denklemin çözümü aslında çok net ve basit. Kendimi sizin yerinize koyduğumda ciddi bir bagaj hacmine ihtiyacım olduğunu gözeterek yöneleceğim araçlar, passat variant, superb veya octavia olurdu. Skoda grubundaki liftback tasarımının bagaj konusunda büyük kolaylık sağladığı inkar edilemez. Bütçeye göre karar verilebilir bir durum. Fakat

İlla SUV istiyorum diyorsanız alacağım araç yine de qashqai olmazdı. kabin içi algı olarak at ile eşşek diyebilirim. Özellikle de son çıkan kasası için. test sürüşü imkanım olmuştu geçtiğimiz aylarda. Dikkatimi çeken konu asistan sistemlerin çok da efektif çalışmadığı ve genel olarak performans yoksunluğuydu. Alternatif olarak hemen ardından KIA sportage test etmiştim. Sportage'ın asistan sistem oyuncakları kullanımını çok keyifli hale getirmesi ilk dikkatimi çeken noktası olmuştu.

Nihai olarak, araçtan soğudum değiştirmek de iyi olur biraz da ekonomik yatırım olarak düşünüyorum diyorsanız ikinci elde hızlı gidebilecek araçları tercih edin. Niş tasarımlı araçlardan uzak kalın. Zira 2023 3. çeyrek ve sonrası aşırı belirsizlik içeriyor.
Hocam ben de aynı sizin gibi düşünüyorum. Passat variant aslında çok mantıklı bir seçim olacaktı benim için fakat passat veya superb seçiminde de bütçe problemi ortaya çıkıyor :) B7 kasa da almak istemiyorum, hem kasası hem de motorları güncel olmadığı için. Biraz daha güncel ve geniş olsun istediğim için 2017-2018 octavia en mantıklı seçenek gibi duruyor.
Port bagaj?
Bir öneri :)
Onu da düşündüm hocam ama maalesef tak çıkar olayı çok canımı sıkar. Eve de çıkaramam. Velhasıl port bagaj olayı tutmaz bende.

kesinlikle alma.

1) yakıt tüketimi fazla.
2)cvt çok hissis ve kötü
3)malzeme kalitesi yerlerde
4)koltukları çok rahatsız
5)tüm yedek parçaları gereksiz pahalı
6)yüzü çok eskidi daha yaşlı bir araç gibi duruyor
7)bagajı sandığınız kadar büyük de değil
8)çok ciddi rüzgar sesi alıyor
9)yüksek hızlarda 120 ve üzeri çok dengesiz
10) kaza anında o arabanın yerine bir golfün içinde olmayı yeğelersiniz.

Merhabalar. Artık maalesef golf'üm ile vedalaşma vaktim yaklaştı sanırım. Ailemize artık küçük gelmeye başladığı için mecburen daha büyük bagajlı bir araç ihtiyacımız oluştu. Bir cesaret ilana koydum aracımı. Malum, zaten bu ara 2. el piyasası yavaş olduğu için de favorilere alınıyor fakat 2 3 kişi ancak aradı. Neyse esas meseleye gelecek olursak uzunca süredir aklımda 2017-2018 full (style) paket octavia vardı. Fakat içimde bir SUV isteği de vardı. O yüzden biraz da parama göre Qashqai uyuyor gibi. Alırsam onun da full paketi olan 2015 model platinium premium paketini alacağım. Bu konu hakkında fikirleriniz almak isterim. Kafamda ona göre şekillendirip yol alacağım. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.
Attan inip eşeğe binmek olur.

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar Octavia'da karar kıldım tavsiyelerinizle... Başka araç bakmıyorum şimdilik :)

Bu arada kayınpederde 2013 benzinli 1.6 tekna paket qashqai var, araçta turbo yok. yokuşta-otobanda vs. resmen şahin-doğan sürüyorsunuz. @strayder vazgeçmeniz isabet olmuş. Qashqai almayı düşünenler bunu göz önünde bulundursun.

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar Octavia'da karar kıldım tavsiyelerinizle... Başka araç bakmıyorum şimdilik :)
bence octavia yerine superb bakın 2015 üstü

şimdiye kadar 2 kişiye aldırdım superb (2015-2016) bagaj hacmine arka diz mesafesine bir anda alışan iki arkadaşım da "bir sonraki arabam kesinlikle yeni kasa superb olur dedi"

Super b

Adi gibi super arac bence enistemin var ara sira kullaniyorum cok konforlu ve keyifli uzun yolda yaptim mutlu eder sizi

Bagaj asiri buyuk garip açılıyor yegenin ogrenci evindeki esyalari bunla tasidi cift kişilik yatak bile aliyor

Kamyon gibi masallah bagaji

Geri
Üst Alt