Golf'ü satıp Qashqai'ye Geçmeyi Tavsiye Eder misiniz?

Bu arada kayınpederde 2013 benzinli 1.6 tekna paket qashqai var, araçta turbo yok. yokuşta-otobanda vs. resmen şahin-doğan sürüyorsunuz. @strayder vazgeçmeniz isabet olmuş. Qashqai almayı düşünenler bunu göz önünde bulundursun.
Alırsam 1.6 dci platinium premium paketini alacaktım ama burada yazılanları görünce vazgeçtim hocam. Teşekkür ederim.
bence octavia yerine superb bakın 2015 üstü

şimdiye kadar 2 kişiye aldırdım superb (2015-2016) bagaj hacmine arka diz mesafesine bir anda alışan iki arkadaşım da "bir sonraki arabam kesinlikle yeni kasa superb olur dedi"
Hocam 2015 üstü kasalarına bütçem yetersiz kalıyor açıkçası. Boş paket araç da almak istemiyorum açıkçası. Active paketleri var fakat hiçbirşey koymamışlar arabaya. Yoksa ilk tercihim yine superb olacaktı o yüzden segment düşürdüm :)
Super b

Adi gibi super arac bence enistemin var ara sira kullaniyorum cok konforlu ve keyifli uzun yolda yaptim mutlu eder sizi

Bagaj asiri buyuk garip açılıyor yegenin ogrenci evindeki esyalari bunla tasidi cift kişilik yatak bile aliyor

Kamyon gibi masallah bagaji
evet müthiş bir bagajı var, liftback araçların en güzel özelliği zaten bagaj, benim de tam ihtiyacım olan şey :) beni mutlu edeceğine eminim ama sanki octavia daha mutlu eder şimdilik :)

bence octavia yerine superb bakın 2015 üstü

şimdiye kadar 2 kişiye aldırdım superb (2015-2016) bagaj hacmine arka diz mesafesine bir anda alışan iki arkadaşım da "bir sonraki arabam kesinlikle yeni kasa superb olur dedi"

Super b

Adi gibi super arac bence enistemin var ara sira kullaniyorum cok konforlu ve keyifli uzun yolda yaptim mutlu eder sizi

Bagaj asiri buyuk garip açılıyor yegenin ogrenci evindeki esyalari bunla tasidi cift kişilik yatak bile aliyor

Kamyon gibi masallah bagaji

WhatsApp Image 2022-11-05 at 12.43.37.jpeg

Bu arada kayınpederde 2013 benzinli 1.6 tekna paket qashqai var, araçta turbo yok. yokuşta-otobanda vs. resmen şahin-doğan sürüyorsunuz. @strayder vazgeçmeniz isabet olmuş. Qashqai almayı düşünenler bunu göz önünde bulundursun.

Turbo lu dci olanlar iyi gidiyor ama, 120 km/s üzeri araç güzel yol tutmuyor, araç her an bir tarafa savrulacakmış hissi veriyor, insan tedirgin araç kullanıyor.

Koltuklar çok rahatsız, dar ve sıkıcı.

Polo da bile koltuklar ve iç mekan daha ferah.

Kesinlikle düşeceğiniz en büyük hatalardan biri olur.2015-2017 Golflerin iç dış malzeme kalitesi 2022-2023 Qashqai'de yok.Yani içinizde bulunan bir SUV isteği varsa Tiguan,Q2,Q3 gibi modelleri araştırabilirsiniz.Hatta yıl,model takıntınız yoksa 2005-2006 Touaregler bile olur.Yani 2006 Touareglerde bile ekran var,2017 Qashaqilerde yeni yeni geliyor.Ancak sırf pazar arabası(Pazar arabasından kastım argesi güçlü olmayan,sadece finansal kazanç olarak üretilmiş araçlar)olan SUVcuk olarak tanımlayabileceğimiz Qashqai,biraz hayal kırıklığı yaratabilir.Golf'e bakacak olursanız aracın 50 yıllık geçmişi var,kalite performans.

Kesinlikle düşeceğiniz en büyük hatalardan biri olur.2015-2017 Golflerin iç dış malzeme kalitesi 2022-2023 Qashqai'de yok.Yani içinizde bulunan bir SUV isteği varsa Tiguan,Q2,Q3 gibi modelleri araştırabilirsiniz.Hatta yıl,model takıntınız yoksa 2005-2006 Touaregler bile olur.Yani 2006 Touareglerde bile ekran var,2017 Qashaqilerde yeni yeni geliyor.Ancak sırf pazar arabası(Pazar arabasından kastım argesi güçlü olmayan,sadece finansal kazanç olarak üretilmiş araçlar)olan SUVcuk olarak tanımlayabileceğimiz Qashqai,biraz hayal kırıklığı yaratabilir.Golf'e bakacak olursanız aracın 50 yıllık geçmişi var,kalite performans.
Aracımı sattım şükür kazasız belasız. Şu an Octavia'da karar kıldım hocam. Buradaki arkadaşlar da sağolsun çok yardımcı oldular.

Bence 2020 2021 opel insignia bile bakılabilir tabi aklınızda dizel seçeneği varsa gayet dolu araclar...

Teşekkür ederim hocam. Fakat piyasa o kadar şişkin ki henüz araç bulamadım o yüzden henüz güle güle kullanamıyorum :)
Evet 2. el piyasası şişik durumda ancak yılbaşından sonra arabasına göre +100-200 bin daha artacağını da hesaba katmak gerek., hayırlısı olsun..

Geri
Üst Alt