Gitti Golf Geldi 3008

Hocam hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın inşallah. Golf'ü satış süreciniz nasıl oldu piyasada talep nasıl istediğiniz fiyattan hızlıca elden çıkarabildiniz mi yoksa uzun mu sürdü satılması ?
Hocam arayan favoriye alan çok oldu ama ciddi alıcı pek çıkmadı ilk zamanlar. Sonra sanırim özel bankalar birazcık kredileri gevşetince ve ben de fiyatı eş degerlerine göre makul tutunca hemen bir kaç ciddi alıci çıktı. Soz verdigimiz arkadaşa aracı verdik

20 gün önceki piyasada golfü 630a verip ertesi gün 3008 i 850ye aldım. İki arac da hatasız golf comf. 42binde 3008 15bin km.
Golfüm biraz uygun gitti hocam. Aracım comforta ek highline teyp ve j led farları vardı.
2017 model olarak 610-615 civarıydı benim beklentim.
630 a güzel gitmiş

Kıymetli abilerim, kardeşlerim bildiğiniz gibi 3 yıldır keyifle kullandığım 1.0 dsg golfümü 20 gün önce satıp aynı gün 2020 makyajlı 1.2 active prime 3008 almak nasip oldu. Aracım olsun olmasın buradan ayrılmaya hiç niyetim yok🙂
3008 benim Suv araçlar içerisinde en begendiğim araç olmasına rağmen golfün yeri başka. Aklında bu tarz bir değişim olan vardır diye küçük bir karşılaştırma yapayım.
3008 yüksekte sürüş keyfi, genişlik, giriş paket olmasına rağmen sunduğu donanımlar ve görselliğiyle beni cezbetti
Golf malzeme kalitesiyle ve sadeliğiyle özellikle trim birleşimlerinde daha iyi işçiliğe sahip ancak 3008 de o girintili çıkıntılı torpidoya rağmen rahatsiz edici ses şimdiye dek duymadım
Golfün manevra kabiliyeti, kalkış ve ara hızlanmaları, kolayca park edilebilmesi cok iyiydi. Dsg eat8 e göre daha hızlı ama eat8 2. Vitese geçmek için dsg gibi acele etmiyor.
Yakıt konusu biraz tuhaf. Aynı güzergahta aynı kullanım koşullarında şehir içinde neredeyse fark yokken uzun yolda hele de 120km ve sonrasında yakıt ciddi artıyor. 110 km hız sakin sürüşle golf 5lt yakıyorken 3008 6 gosteriyordu 130lu hızlarda hemen 7 litrelere geliyor. Golfde değisim bu kadar olmuyordu. Sanırım ruzgar direnci ile ilgili bir durum
Süspansiyon golfe göre daha yumuşak hissettiriyor
Aklıma gelenler bunlar. Aslında araç degiştirmekten ziyade biraz da enflasyona karşı biraz kendimizi koruyalım dedik. Sizlerin de gönlünüzce olsun inş
hayırlısı olsun kardeş

Sehir ici agirlikli ise tercih edilir. Ama bir SUV arac alacak olsam herhalde Nissan XTrail alirim. Ondaki yol tutus ve 2 ceker olmasina ragmen arazide yaptiklari sanirim baska SUV de yoktur. Konforu da cabasi.

Geri
Üst Alt