Ufak bir kaza, tamir için önerilerinizi bekliyorum

KB

Üye
İsim
Samil
Merhaba,
Bugün ufak bir kaza geçirdik. Öndeki araca ani fren nedeniyle çarptım. Arkadan gelen araçta son anda sağa kırarak sürtüp geçti.

Arka tampondaki boya izleri silerek çıkardım. Ancak boya kalkması olan yerler kaldı. Sorun olmaz onlar.
IMG_20221122_222649.jpg
IMG_20221122_222703.jpg

Panjur da kırılma mevcut.
IMG-20221122-WA0045.jpg
IMG-20221122-WA0044.jpg
IMG-20221122-WA0043.jpg

Mini onarım ile panjur tamiri mümkün müdür? Yaptıran olmuş muydu?

Kasko hasarsızlık indirimi %60 mış.
Parçayı kendim alıp sanayi de mı taktırsam yoksa servise mi versem bilemedim.

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Çıkma panjur alın kendiniz takın bence, 4 tane vida çünkü. Uzmanlık gerektiren bir durumu yok.

Tabi sadece panjurda ise sorun. Arkasındaki yerlerde sorun yoksa...

Arka tampon dişi kırılmış sanırım biraz dışarıya sarkmış. Onun dışında kalan boya kalkmaları rötuş boyasıyla hallolur. Tampon daha sonra da çizilirse o zaman komple boyatırsınız. Panjurda ise yukarıda hocamızın dediği gibi başka bir hasar yoksa çıkma panjur ile halledilir. Panjur alırken krom çizgisinin yukarıda olanından almaya dikkat edin. Zira Midline Plus veya Comfortline panjurunda krom çizgi aşağıda kalıyor.

Sizin aracınızdaki:
1669151979228.png

Standart olarak Midline ve Comfortline'daki:
1669152004567.png

Çok geçmiş olsun arka tampon sanki oynamış biraz yerinden hafif çıkmış gibi, çok ucuz atlatmışsınız gerçekten bununla kalmış olsun inşallah

• Beğen
Tepkiler: KB
geçmiş olsun
arka tamponun uc kısımdaki tırnağıda kırılmış sökülüp tamir gerekiyor.
aksi takdirde uc kısmı açık kalacaktır.

• Beğen
Geçmiş olsun. Arka tampon tırnağı tamir olaması lazım. Yine aynı yerde panjuru da plastik kaynak yaptırın. İçerde vidaların orda kırıklar var başka sorun yok gibi.

• Beğen

Geri
Üst Alt