Far uzerindeki fitilin sarkmasi

Daswagen8

Yeni Üye
Merhabalar,

Golf 8 aracin far uzerindeki fitili muhtemelen yikamada basincli suyun etkisiyle tirnaklarin kirilmasi yuzunden serbest kalarak farin uzerine dogru sarkmis. Benzer sorunu yasayan var acaba?

Merhabalar,

Golf 8 aracin far uzerindeki fitili muhtemelen yikamada basincli suyun etkisiyle tirnaklarin kirilmasi yuzunden serbest kalarak farin uzerine dogru sarkmis. Benzer sorunu yasayan var acaba
Merhaba, her hafta en az 1 kere aracımı kendim yıkarım kaputu kapalı bir şekilde benzinlikte basınçlı su ile dün akşam kaputu kaldırdım aracımda böyle bir durum yok kaputu açarak mı basınçlı su vurdunuz acaba öyleyse tırnakları kırılmış olabilir..

Upvote 0
Merhaba, her hafta en az 1 kere aracımı kendim yıkarım kaputu kapalı bir şekilde benzinlikte basınçlı su ile dün akşam kaputu kaldırdım aracımda böyle bir durum yok kaputu açarak mı basınçlı su vurdunuz acaba öyleyse tırnakları kırılmış olabilir..
Merhaba, yanitiniz icin tesekkurler, kaput acikken degil ama kapaliyken basincli su vuruldu. Far ile kaput arasindaki bosluktan su girerek tirnaklari kirdi muhtemelen.

Upvote 0
Tekrar merhabalar, uzun zaman once sol farimin ustundeki fitilin muhtemelen basincli su vurma sonucu tirnaklarinin kirilip sarkmasi konusunda yazmistim. Yetkili servise gittigimde "buna tornavidayla islem yapilmis, baska turlu olmaz" gibi yanitlar almistim. Kendim o fitili cift taraflı bant yardimiyla yapistirdim problem cozuldu ancak isyeri otoparkinda baska bir golf 8de de ayni sekilde fitilin sarktigini gordum. Muhtemelen onun da basincli su tutulmasindan oturu tirnaklari kirilmis ve fitili sarkmis durumdaydi. Tasarimdan oturu boyle bir durum var ve sizlere yikama yaptirirken farlarin ust kismina yakindan basincli su tutturmamanizi tavsiye etmek icin yaziyorum. Hayirli forumlar.

Son düzenleme:
Upvote 0
Bu kadar çıt kırıldım trimli parazitli araba da yani ??

Eee paramız birikimimiz yok tamam ama ?? Hadi oldu mk9 golf almayacakmıyız??

Upvote 0
Tekrar merhabalar, uzun zaman once sol farimin ustundeki fitilin muhtemelen basincli su vurma sonucu tirnaklarinin kirilip sarkmasi konusunda yazmistim. Yetkili servise gittigimde "buna tornavidayla islem yapilmis, baska turlu olmaz" gibi yanitlar almistim. Kendim o fitili cift taraflı bant yardimiyla yapistirdim problem cozuldu ancak isyeri otoparkinda baska bir golf 8de de ayni sekilde fitilin sarktigini gordum. Muhtemelen onun da basincli su tutulmasindan oturu tirnaklari kirilmis ve fitili sarkmis durumdaydi. Tasarimdan oturu boyle bir durum var ve sizlere yikama yaptirirken farlarin ust kismina yakindan basincli su tutturmamanizi tavsiye etmek icin yaziyorum. Hayirli forumlar.
Teşekkürler

Upvote 0
Ben her hafta yıkarım neredeyse, 2-3 ayda bir de motorun içine kadar basınçlı su ile temizlerim. Kaput kapalı iken o fitilin tırnaklarının çıkması imkansız. Ama ilginç...

Upvote 0
Basınçlı su ile kırılırmı bilemem ama benim aracımdada vardı, uzun yolda rüzgar tırnak kırık olunca fitilin ucunun sarkmasına sebep olmuştu yapı marketlerde hacimli yapıştırıcılar var, silikon benzeri, kıvamlı oluyor genelde onlardan biri ile o tırnak kısmını yapıştırdım üzerine 8-9 ay geçti hiç oynamıyor yerinden basit ve etkili bi çözüm.

Upvote 0
Basınçlı su ile kırıldığını sanmıyorum.Ya kaputu bayağı yukardan salıp kapattınız yada biri kaputa far kısmına oturup esnetip kırdı.
Atladığinız görmediğiniz bir durum vardır.

Upvote 0
Basit bir parça, servisten yenisini al tak gitsin bence.

Upvote 0

Geri
Üst Alt