Selamlar mk8 impression akü neredeyse boş uyarısı.

farukisin

Yeni Üye
Araç
golf 8 impression 2022
Herkese selamlar, mk8 impression ile aranızdayım, 700 km olduk.
Bugün akü neredeyse boş şeklinde bir uyarı aldım, bildiğim kadarıyla far, ışık vs açık kaldığında bile araç elektriği kesiyor diye biliyorum.
Bu sorun ile karşılaşan oldu mu?

Bende 0 aldigimdan beri ayni hatayi almistim bi kac ay sonra tahrik sistemi hatasi verdi. Seviste bi tane kartı degisti arabanın bi daha vermedi hata. Geçenlerdede sos hatasi verdi gittim yazilimsal hallettiler.

Upvote 0
Hocam selam. Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız. Kontak açık iken kesmez hocam. Bitene kadar kullanır tüm elektriği. Mesela arabada oturuyoruz. 40-45 dakika kontak açık motor çalışmadı. Hata da vermedi. Kapattık gittik aracı sabah geldik çalışmadı. Çok doğal. Uzun süreli kontak açık kalır ise araçtan ayrılmadan biraz çalıştırmakta fayda var.

Upvote 0
Herkese selamlar, mk8 impression ile aranızdayım, 700 km olduk.
Bugün akü neredeyse boş şeklinde bir uyarı aldım, bildiğim kadarıyla far, ışık vs açık kaldığında bile araç elektriği kesiyor diye biliyorum.
Bu sorun ile karşılaşan oldu mu?

Hoşgeldin...
Hiç bir işlem yapmadan bu uyarıyı aldıysan garanti dahilinde hemen serviste kontrol ettirmelisin...
Arkadaşların dediği gibi benimde bir gün şarzım azalmıştı yanımda magsafe bataryada yoktu araca taktım birden akü uyarısı verdi bir anda panikledim telefonu çıkardım birde telefon takılı yolda kalmim diye sonra birdaha taktım telefona şarj ediyor yerine akü uyarısı verdi...
Umarım seninde telefonu takınca böyle bir uyarı vermiştir...
Geçmiş olsun...

Upvote 0
Telefonunuzun şarj durumunu kontrol edin. bu uyarıyı aldığınızda. telefon bluetootla bağlıyken böyle bir uyarı veriyor. Akü neredeyse boş diye kast ettiği cep telefonunuzun şarjı yüksek ihtimalle.

Upvote 0
Bu çeviri işinde başka yerlerde de anlam karmaşası vardı.
Golf 8 Türkçe yamayı alın forum olarak siz yapın deseler biz daha kullanışlı şeyler bulurduk kesin.

Google Translate ile mi çevirdiler artık nedir...

Upvote 0
Golf 8 Türkçe yamayı alın forum olarak siz yapın deseler biz daha kullanışlı şeyler bulurduk kesin.

Hehe aynen ustad

Birde araci P konumunda terk edin var :)

Defol git gibi :)

Upvote 0
Çeviri konusunda, yakınlaşınca aç yerine uzaklaşınca aç tarzında birşey yazıyordu anahtarsız giriş için :)

Upvote 0

Mk8 ‘e çeviriyi yapan tam sopalıkmışş yahu., (telefon pili zayıf) diye çevirmek çok mu zormuş., Çeviri maliyetinden de kısmak yabancı uyruklu birine mi vermişler sanırım.

Upvote 0

Herkese teşekkürler, evet telefonun şarjı azdı :). Yanlış çeviri kurbanı olduk yani.
Akü denilince ilk akla aracın aküsü geliyor doğal olarak. İçim ferahladı şimdi.
Benimde başıma ilk geldiğinde bende akü sandım, sonra kullanmaya devam ettim araçta en küçük bir akü azlığı belirtisi yoktu felan belki anlık algıladı sistem vs diye düşündüm sonrasında tekrar uyarı almadım. 1 hafta sonra telefonum şarj olsun diye araca gelip kontak açtığımda aynı uyarıyı alınca jeton düştü 😅

Upvote 0

Geri
Üst Alt