Golf 7 1.2 tsi ateşleme bobini hangi marka almalıyım

MESUT2607

Yeni Üye
İsim
MESUT BEGENİRBAŞ
Merhaba arkadaşlar aracım 2014 1.2 TSI bluemotion 90 binde 3 hafta önce 2 nolu bobin yandığı için değişti takan usta hella marka takmış bugün biraz rampada sıkıştırdığımda hafiften yine silkeleme yaptı ustayı arayıp sorduğumda geçe kalmaz bobinlerden biri daha yanabilir dedi şimdi sorum şu olucak diğer 3 bobini de değiştireceğim yeni takılan gibi hella markamı alayım yoksa diğer 3 ünude ngk mı alayım yada hangi markayı alayım yardımınız için şimdi den teşekkürler

Bobin takım olarak değiştirip Ngk takın. Ayrıyetten bujileri de değiştirin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben bosch taktım bobinleri, 80bin kmde iken. 95 binde su anda bir bucuk yıldır kullanıyorum bir sorun yasamadım. bujilerde ise ngk kullandım

ngk orjinali galiba bilen arkadaşlarda teyit edebilir

ngk orjinali galiba bilen arkadaşlarda teyit edebilir
VW servisi o anda hangi firma ile anlaşmalı ise onu takıyor diye biliyorum bosch ile de çalışıyor ngk ile de. Ben de forumlardan ve deneyimli ustalarımızın sözüne bakarak ngk platinyum aldım. Yakın bir zamanda aracıma uygulayacağım. Dışarıdan satın alırken ürünlerin orjinalliğine çok dikkat etmek gerekiyor birde.

Yetkili servise uzak değilseniz oraya gidin indirimli taktırın garantili orjinal parça takılır kafanız rahat olur dışarıdan da ucuza gelir , onumu takmış bunumu takmış hiç kendinizi üzmeye gerek yok

kesinlikle ateşleme konusunda (bobin,buji) yetkili servis de değiştirmenizi öneririm.

Geri
Üst Alt