Golf 7 vs Clio 5 Rs Line Tercihi

İsim
Yusuf A.
Merhaba arkadaşlar, hayırlı günler.

2015 Model 1.2 Tsi Comfortline Manuel Golf 7 araca sahibim. Kilometrem artık 100 bin olmak üzere.

Bu aradalar Golf'ü satıp 2020 model Clio 5 1.3 Tce + edc Rs Line araç alsam mı diye düşünüyorum.

Maksat model yenilemek ve otomatik bir araca geçmek. Tekrar golf almak istesem de bütçe yetmiyor.

Bu konuda önerileriniz nelerdir.

Merhaba, kiralayıp birkaç gün deneyim etme imkanınız olsa daha kolay karar verirsiniz aslında.

O aracı forumdan bir üyemiz bir süreliğine kullanmış ve yine bir Golf almak için geri satmıştı diye hatırlıyorum. Görürse yorumlarını yazar büyük ihtimalle...

Merhaba arkadaşlar, hayırlı günler.

2015 Model 1.2 Tsi Comfortline Manuel Golf 7 araca sahibim. Kilometrem artık 100 bin olmak üzere.

Bu aradalar Golf'ü satıp 2020 model Clio 5 1.3 Tce + edc Rs Line araç alsam mı diye düşünüyorum.

Maksat model yenilemek ve otomatik bir araca geçmek. Tekrar golf almak istesem de bütçe yetmiyor.

Bu konuda önerileriniz nelerdir.
Hocam selamlar aynı aracınızın 2014 üne sahibim. İşim gereği kiralamıştım, golfün konforu yok. 140 ps olması zevkli ancak konfor ve tok sürüş hissiyatını alamadım. Etkilemek istemem sizi ama ben olsam düşünmezdim. Tabii yeni yenidir her zaman diyorsanız o başka.

Kardeşimde clio 5 otomatik var 2021 arada kullanıyorum keyifli ve sevimli araç. ama golf ile arasında çok fark var. Dsg golf veya olmadı 1.0 polo dsg tercih etmeye çalışın derim.

Merhaba, kiralayıp birkaç gün deneyim etme imkanınız olsa daha kolay karar verirsiniz aslında.

O aracı forumdan bir üyemiz bir süreliğine kullanmış ve yine bir Golf almak için geri satmıştı diye hatırlıyorum. Görürse yorumlarını yazar büyük ihtimalle...
Ben geçen sene maddi bir ihtiyaçtan dolayı 1.4 tsi 150 hp DSG Golf'ü satıp en azından yeni model olur diye 1.0 tce + CVT Clio 5 Touch paket almıştım. Golften sonra büyük hayal kırıklığı yaşadık aile olarak. Aslında Clio eskiye göre çok iyileşmiş, özellikleri, görüntüsü falan güzel ama kalite konusunda Golf'ten 5 gömlek geride. Belki benim aldığım Clio orta paket olduğu içindir ama ne olursa olsun Golf'le arasında dağlar vardı. Zaten ortalama 3 ay binip tekrar Golf'e geri döndük. Dönüşte de şöyle bir yazım vardı, linki aşağıda🙂

https://www.golftutkusu.com/topic/16551-yeniden-merhaba/

Yanlış hatırlamıyorsam @Ender hocam da kullanmıştı bir süre bu araçtan.

2013 golfü satıp 2020 üzeri bol oyuncaklı B sınıfı araç alsam mı diye düşünmüştüm. Kağıt üzerinde çok mantıklı geliyor ama arabaya binince fikriniz değişiyor. Ben tercihimi 2018 leondan yana kullandım. Asla bir golf olamaz ama B sınıfı araçlardan da daha iyi olduğu kesin. Vag grubunun dışına çıkmanızı tavsiye etmem :)

Bende 2018 Golf sahibiyim almadan önce alternatiflerim arasında vardı ama eledim . Golf bir başka

Geri
Üst Alt