Golf 7,5 orjinal çıkma arka tampon Golf 7 araca uyuyor mu?

Zıplayan Fasulye

Yeni Üye
İsim
Bilal Bey
Araç
Golf GTI
Merhaba Arkadaşlar;
Golf 7 1.2 tsi 2014 model aracım var. Ön kısım 7,5 gti'ye çevrilmiş durumda. Arka kısmını da golf 7,5'a çevirmek istiyorum. Golf 7,5 orjinal arka tampon golf 7 araca uyar mı tecrübesi, deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirirse memnun olurum. Ayrıca uyuyor ise çıkma golf 7,5 arka tamponu satılık olan varsa alabilirim. Teşekkürler şimdiden.

Nacizane fikrim,madem ön GTI yapılmışsa arka tamponun sadece difizörü GTI difizörle değiştirerek çok daha mantıklı birşey yapmış olursunuz.Yok ben 7.5 tamponunu beğeniyorum derseniz ozaman ön tamponuda 7.5 yapmalısınız,aksi taktirde çok yarım yamalak iş olur.

Golf 7,5 orjinal arka tampon golf 7 kasaya uyumluymuş. Test başarı ile sonuçlandı. Forumdan bir arkadaşın elinde bulunan arka tamponu alıp kullandık. Elimizde orjinal golf 7 arka tampon mevcuttur. Hatasız, macunlanıp, zımparalanmış, direk boyamaya hazır halde.
Nacizane fikrim,madem ön GTI yapılmışsa arka tamponun sadece difizörü GTI difizörle değiştirerek çok daha mantıklı birşey yapmış olursunuz.Yok ben 7.5 tamponunu beğeniyorum derseniz ozaman ön tamponuda 7.5 yapmalısınız,aksi taktirde çok yarım yamalak iş olur.
Söylemiş olduğunuz çok mantıklı. Fakat arka kısımda gti yani sağlı sollu tek çıkış hoşuma gitmiyor. Bi eksiklik varmış gibi geliyor. 4 aktif egzoz daha güzel duruyor bana göre tabi. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Ekli dosyalar

• 964878F4-5971-49E6-9D7A-245773E00761.jpeg
    964878F4-5971-49E6-9D7A-245773E00761.jpeg
    249.8 KB · Görüntüleme: 24
  • 2A3EA617-5C91-4F66-94E8-18317F5E0CC3.jpeg
    2A3EA617-5C91-4F66-94E8-18317F5E0CC3.jpeg
    230.4 KB · Görüntüleme: 24
Golf 7,5 orjinal arka tampon golf 7 kasaya uyumluymuş. Test başarı ile sonuçlandı. Forumdan bir arkadaşın elinde bulunan arka tamponu alıp kullandık. Elimizde orjinal golf 7 arka tampon mevcuttur. Hatasız, macunlanıp, zımparalanmış, direk boyamaya hazır halde.

Söylemiş olduğunuz çok mantıklı. Fakat arka kısımda gti yani sağlı sollu tek çıkış hoşuma gitmiyor. Bi eksiklik varmış gibi geliyor. 4 aktif egzoz daha güzel duruyor bana göre tabi. Teşekkür ederim yorumunuz için.
7.5 tamponunda egzoz çıkış yerleri yokki,anca R difizör takarsanız çift taraflı ikişer egzoz çıkışınız olur,doğrumudur?

7.5 tamponunda egzoz çıkış yerleri yokki,anca R difizör takarsanız çift taraflı ikişer egzoz çıkışınız olur,7,5 tampona tam uyumlu çift çıkış r difüzör
7.5 tamponunda egzoz çıkış yerleri yokki,anca R difizör takarsanız çift taraflı ikişer egzoz çıkışınız olur,doğrumud
7.5 tamponunda egzoz çıkış yerleri yokki,anca R difizör takarsanız çift taraflı ikişer egzoz çıkışınız olur,doğrumudur?
Sizin de belirttiğiniz gibi 7 yada 7,5 farketmez egzoz çıkış yeri yok tabiki. Çıkış difüzörlerden sağlanıyor.

Golf 7 aracımıza yapmak istediğimiz, iki tarafa aktif çift çıkış 100 lük uygulamak. Fakat golf 7 tampona difüzör seçenekleri sınırlı. Önce arka tamponu 7,5 a çevirerek zengin difüzör alternatifi oluşturmuş olduk. 7,5 r difüzörün bir taraftaki egzoz çıkış yeri boşluğu 27 cm olup kesip biçmeden orjinal hali ile iki tane 100lük akrapoviçler için gayet yeterli olacak. Bu boşluk her r difüzörde bu kadar değil tabiki, bazılarında 2 tane 90lık tam sığıyor. Geniş olanı almak lazım.

Geri
Üst Alt