Golf 8 Siri çalışmıyor

Hsynshn

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. 1 aydir Siri çok güzel çalışıyordu ama bugün gitti. Apple Çar olay bağlantısını yapıyorum ve buraya kadar sorun tok. Normalde direksiyondaki konusma düğmesine basında kısacık dııı dııttt der ve ekranda Siri belirir. Şimdi Siri yine beliriyor ama konuşmamı algılamıyor. Zaten Siri’ye basıca radyo sesi kesilir ama artık kesilmiyor. Böyle bir sorunu yaşayan oldu mu ya da cozum önerisi olan var mi? (CarPlay’i resetledim aracı tekrar tanımladım. Telefonumu tekrar ac kapa yaptım ama olmadı)

Selamlar. IOS16 beta kullanmaya basladigimda calimama değil ama seste bozukluklar yasamistim sonra bir guncelleme ile duzelmisti. Bundan referans ile ios yaziliminizi guncellemeniz bir ihtimal duzeltebilir. Denemekte fayda var.

Upvote 0
Selamlar. IOS16 beta kullanmaya basladigimda calimama değil ama seste bozukluklar yasamistim sonra bir guncelleme ile duzelmisti. Bundan referans ile ios yaziliminizi guncellemeniz bir ihtimal duzeltebilir. Denemekte fayda var.
Şimdi iOS 15.7yi yüklüyorum , bir de öyle deneyelim. Sonucu söylerim 👍

Upvote 0
CarPlay müzik sistemine olan bağlantınızı kontrol edin:
Kablolu bağlantı kullanıyorsanız varsa farklı bir USB bağlantı noktasına farklı bir USB kablosuyla bağlanmayı deneyin.
Kablosuz bağlantı kullanıyorsanız Ayarlar > Wi-Fi ve Ayarlar > Bluetooth altında Wi-Fi ve Bluetooth'un etkinleştirildiğinden emin olun.
CarPlay otomatik olarak etkinleştirilmiyorsa aracınızın ekranında CarPlay logosunu bulun.
iPhone'unuzu yeniden başlatın aracınızı yeniden çalıştırın.
Siri'nin açık olduğundan emin olun.
iPhone'unuz CarPlay tarafından algılanmıyorsa CarPlay'in sınırlandırılmadığından emin olun. Ayarlar > Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları'na gidin ve İzin Verilen Uygulamalar'a dokunup CarPlay'in etkinleştirildiğinden emin olun.
Ayarlar > Genel > CarPlay'e gidin, aracınıza ve ardından Bu Arabayı Unut'a dokunun. Ardından CarPlay'i tekrar ayarlayın.
CarPlay müzik sisteminizin, otomobil üreticisinin en son firmware'ini kullandığından emin olun. Daha fazla bilgi için aracınızın kullanım kılavuzuna bakın.

Upvote 0
Telefondayken siri normal bir şekilde çalışıyor mu?
Eğer sadece araca bağlıyken siri yanıt vermiyorsa araca ait mikrofonda problem olmuş olabilir? Veya siri için araç ayarlarında verilmeyen izinler varsa kontrol edin.

Ayrıca ayarlar kısmında sirinin ayarlarının bu şekilde olduğuna dikkat edin.

AF16CF3A-6E96-4758-A46E-F753E9D47B03.jpeg

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba. 1 aydir Siri çok güzel çalışıyordu ama bugün gitti. Apple Çar olay bağlantısını yapıyorum ve buraya kadar sorun tok. Normalde direksiyondaki konusma düğmesine basında kısacık dııı dııttt der ve ekranda Siri belirir. Şimdi Siri yine beliriyor ama konuşmamı algılamıyor. Zaten Siri’ye basıca radyo sesi kesilir ama artık kesilmiyor. Böyle bir sorunu yaşayan oldu mu ya da cozum önerisi olan var mi? (CarPlay’i resetledim aracı tekrar tanımladım. Telefonumu tekrar ac kapa yaptım ama olmadı)
Merhaba Hüseyin Bey, Golf 8 Impression araçta direksiyondaki konusma düğmesi hangisi, eğer aracınız da Impression ise fotografla gösterebilir misiniz. Teşekkürler, iyi işler sağlıklar dilerim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt