Rejenerasyon esnasında auto hold yumuşuyor

bulicuk

Üye
İsim
Ensar
Araç
2012 Golf 7 TDI 105 HP DSG
Benim araçta auto hold kalkışta biraz sert bıraktığı için genelde devre dışı bırakıyorum. Ama geçen gün ilginç bir şey farkettim: Rejenerasyon esnasında auto hold açık olduğunda bile kalkışlar gayet yumuşak oldu. Aslında olması gerektiği gibi oldu yani.

Bildiğiniz gibi rejenerasyonda rölanti devri biraz yükseliyor. Ama auto hold'un yumuşaması ile ne alakası var çözemedim :)

Araç Golf 7 1,6 tdi 2012 model

merhaba;

Aslında autohold yumuşamıyor.Araç biraz devirli çalıştığı için siz gaza az basarak autohold u devre dışı bırakıyorsunuz. Alışkanlığınız kadar gaz veriyorsunuz.Ama alışkanlığınızdan önce autohold devreden çıkıyor.

merhaba;

Aslında autohold yumuşamıyor.Araç biraz devirli çalıştığı için siz gaza az basarak autohold u devre dışı bırakıyorsunuz. Alışkanlığınız kadar gaz veriyorsunuz.Ama alışkanlığınızdan önce autohold devreden çıkıyor.
Bu dediğinizden şunu anlıyorum. Auto hold'un sert bırakmasını engellemek için gaz pedalına uygun şekilde basmak yeterli olur. Ama ben ne yaptıysam outo hold'un küt diye bırakmasını engelleyemedim. Çözüm olarak outo hold'u kapatıyorum. Sadece yokuşta kalkış yapmam gerektiğinde kullanıyorum.

Selamlar, auto hold ile ilgili yazilim guncellemesi olmasi lazim. Bilginize.

Teşekkür ederim. Bakımda sorarız artık. Servise bir şey sormak da cesaret istiyor. Ekonomi malum 😁

AutoHold un vcds de 3 farklı ayar seçeneği bulunuyor ( erken,normal,geç) olarak. Eğer eski sahibi geç olarak kodlattıysa o yüzden öyle olabilir. Yoksa mis gibi özelliktir auto hold kapatmayın keyfi yaşayın :)

AutoHold un vcds de 3 farklı ayar seçeneği bulunuyor ( erken,normal,geç) olarak. Eğer eski sahibi geç olarak kodlattıysa o yüzden öyle olabilir. Yoksa mis gibi özelliktir auto hold kapatmayın keyfi yaşayın :)
O ayarlar çok bişey fark ettirmiyor hocam. Üçünüde ayrı ayrı denedim. Kalkışlarda yinede bazen sert bırakıyor.

Teşekkür ederim. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

O ayarlar çok bişey fark ettirmiyor hocam. Üçünüde ayrı ayrı denedim. Kalkışlarda yinede bazen sert bırakıyor.
Aracı 2017 de aldım manuel. İlk günden beri normal ayarında kullanıyorum sadece 3-4 defa bazen sert bıraktığına denk geldim sorun olarak görmüyorum tamamen gaz- debriyaj arasındaki ilişkiye göre kendini bırakıyor alışmak gerekiyor.

Aracı 2017 de aldım manuel. İlk günden beri normal ayarında kullanıyorum sadece 3-4 defa bazen sert bıraktığına denk geldim sorun olarak görmüyorum tamamen gaz- debriyaj arasındaki ilişkiye göre kendini bırakıyor alışmak gerekiyor.
Bana daha çok yolun (Yokuş veya rampa) eğilimi+ gaza basma tepkisi ile alakalı bir durum gibi geldi.

Bana daha çok yolun (Yokuş veya rampa) eğilimi+ gaza basma tepkisi ile alakalı bir durum gibi geldi.
Öyle kesinlikle eğim ve hatta aracın yük durumunun bile alakası var sanırım (yüke göre hareket edebilmesi için vermemiz gereken gaz miktarıda değiştiği için ) bi kere rampada araç yüklüydü inatlaşmıştı sanki benimle :D

Geri
Üst Alt