Cam filmi ile adblue arızası

mustafacanr

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Araç
Volkswagen golf 7.5
Abilerim kardeşlerim herkese selamın aleyküm. Başımdan geçen talihsiz bir olayı anlatmak istedim. 2019 model 1.6 tdi aracıma geçtiğimiz ekim ayında ön cam filmi yaptırmıştım. Yaptırdığım yerden çıktıktan 10 dk sonra adblue arıza ışığı yandı. Ön camla alakasını olduğunuda şöyle düşündüm, araca filmi çekerken sıktıkları su içeri doğru giriyor maalesef ve orada adblue’nun bir kablosu veya beyni olduğunı düşündüm. Araç servise gitti sorun bir şekilde çözüldü. Şimdi filmle alakalı olmadığını söyleyenlerde olur belki. Filmi yaptırdıktan 2 ay sonra ceza yedim ve söktürdüler. Şimdi 1 hafta önce tekrar yaptım ve aynı sorun yapıldıktan 10 dk sonra tekrar başıma geldi. Bu sorunu yaşayan veya bilgisi olan birisi varmı?

Ekli dosyalar

• E0445F42-AC48-44A3-AC82-20D5B6C9D4B5.jpeg
    E0445F42-AC48-44A3-AC82-20D5B6C9D4B5.jpeg
    130.3 KB · Görüntüleme: 91

Aynısı değil ama benzer bişey bana da olmustu.

Ön cama film yaptırdıktan birkaç dakika sonra ekranda kontak arızası uyarı vermişti. Ama aracım anahtarsız çalıştırma vardı yani fiziksel bir kontağı yoktu. Arıza aracı kapatıp tekrar acınca düzeldi ve bir daha gelmedi.

Upvote 0
Benimde yaptırdıktan sonra

Auto Hold hatası almıştım Auto hold devre dışı kaldı uyarısı vermişti ve kendiliğinden bir kerede el frenini çekmişti. Allahtan yavaş yavaş çıkış yapıyodum yani evet ön cama flim yapılırken aşağıya fazla su kaçırmaları durumunda evet arabada bazı hatalar oluşabiliyor.

Upvote 0
Yasaklar tatlı geliyor millete nedense... Bi ton para ver yaptır, sonra söktürmeye mecbur kal... Trajı komik!

Upvote 0
Ben de ön cama llumar atr50 yaptırmıştım ama hiçbir sıkıntı arıza yoktu. Sonra cam çatladı değiştirdim film gitti. filmli camdaki güneşin sıcaklığını kesmesini özlüyorum memnundum da. ama bir daha yaptırmayacağım cezası Polis stresi hiç uğraşmaya değmez.

Upvote 0
Cezasi ve renkli olmayan ama isi izolasyonu saglayan bir film var mi? Yoksa bunu bulan cok zengin olur

Upvote 0
Ben de ön cama llumar atr50 yaptırmıştım ama hiçbir sıkıntı arıza yoktu. Sonra cam çatladı değiştirdim film gitti. filmli camdaki güneşin sıcaklığını kesmesini özlüyorum memnundum da. ama bir daha yaptırmayacağım cezası Polis stresi hiç uğraşmaya değmez.
Atr 50 ısı kesme konusunda ön camda nasıldı peki

Upvote 0
Yani kıssadan hisse "tuzsuz aşım, dertsiz başım; ön cama film yaptırmayın" mı? :)

😂😂 arabanın kaderini değiştiriyo aslında ön camdaki film dikkatli yapıldıktan sonra bence yapılabilir ( hala akıllanmadım 😂😂) benim yaptırdığım yer heralde çok acemiydi :) suyu bol bol sıktılar sanırım 😂😂

Upvote 0
Abilerim kardeşlerim herkese selamın aleyküm. Başımdan geçen talihsiz bir olayı anlatmak istedim. 2019 model 1.6 tdi aracıma geçtiğimiz ekim ayında ön cam filmi yaptırmıştım. Yaptırdığım yerden çıktıktan 10 dk sonra adblue arıza ışığı yandı. Ön camla alakasını olduğunuda şöyle düşündüm, araca filmi çekerken sıktıkları su içeri doğru giriyor maalesef ve orada adblue’nun bir kablosu veya beyni olduğunı düşündüm. Araç servise gitti sorun bir şekilde çözüldü. Şimdi filmle alakalı olmadığını söyleyenlerde olur belki. Filmi yaptırdıktan 2 ay sonra ceza yedim ve söktürdüler. Şimdi 1 hafta önce tekrar yaptım ve aynı sorun yapıldıktan 10 dk sonra tekrar başıma geldi. Bu sorunu yaşayan veya bilgisi olan birisi varmı?
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Aynı şey bugün benim başıma geldi. Sorunu nasıl çözdünüz acaba yardımcı olabilir misiniz?

Upvote 0
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Aynı şey bugün benim başıma geldi. Sorunu nasıl çözdünüz acaba yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba, kusura bakmayın yazınızın üzerinden 1 ay geçmiş sürekli forumda dolanırım ama yeni gördüm yanıtınızı. Aracı servise vermiştim sorun orada cüzi bir miktara çözüldü, belgelerim duruyor detaylı bilgi almak isterseniz ulaşabilirsini.. 05455607021

Upvote 0

Geri
Üst Alt