Park Sensörü

Alp06

Yeni Üye
İsim
Alp
Araç
Golf 7 (1.6 TDI)
Merhabalar,

İlk elden aldığım ve 1,5 yıldır kullandığım 2015 golf-7 aracımda orjinal olmayan tek parçanın sadece park sensörü olduğunu ve güvenmemem gerektiğini söylemişti ilk sahibi. Sadece ses olarak arkada mevcut. Gerçekten çok kötü. Ekrana uyumlu ön arka optikli park sensörü fiyatları çok yüksek.

Mevcuttaki park sensörü yerine fiyat/performans olarak alabileceğim sesli veya mesafe göstergeli park sensörü markası ne önerirsiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum.

benim araçkide sizinkine benzer boş tarlada yine ötüyor tavsiyem optikli orjinalinden yaptırın , kaliteli bir şey bulsanız dahi fiyatı yine yüksek olacaktır.

Haklısınız fakat şuan orjinali 4000 tl civarı. En azından bir süreliğine idare etmesi açısından araştırıyorum. 500 tl lik bir şey gibi. İnternette var ama ne kadar dandik, hangisi alınır bilemedim.

Haklısınız fakat şuan orjinali 4000 tl civarı. En azından bir süreliğine idare etmesi açısından araştırıyorum. 500 tl lik bir şey gibi. İnternette var ama ne kadar dandik, hangisi alınır bilemedim.
kesinlikle orjinal yaptırın. Vagcomcular bu kadar artmışken ön-arka olarak yaptırın. 4000 değil 14000 olsa aracınızın fiyatının üstüne koyacağı için kesinlikle kesinlikle çakma çin malı ürün takmayın aracınıza.

Aracınızı yarın öbür gün alacak birisi olsa adam dünyanın parasını istiyor aracına gitmiş çin malı 300TL lik park sensörü taktırmış demesinler hemde aracınızın değeri artsın, dolu olsun tüm sistemle uyumlu olsun derim benim görüşüm.

Örneğin manevra yaparken bile otomatik olarak müziğin sesini kısma özelliği ile dikkatinizi toplasa ve bir yerde tamponu çatlatmanızın, boyatmanızın önüne geçse parasını çıkarttı alın buradan pay biçin.

Zamanında bende sizin gibi düşünüp alixpres den orjinal görünümlü sipariş verip taktım. Arkası hafif rampa olsa bile ötüyor mesafe olarak çok güvenilmiyor. Amblem kamera olduğu için rahatım ama ekonomiyi ayarlıyabilirsem orjinale dönüş yapıcam bende.

2015 de listesi

56.000 bin liralık manuel comfortline 1.2 yada 1,4 tsi golfe

Sürüs konfor paketi eklemek 1600 lira idi

Bayide Bunu eklemeyini döverlerdi

Sürüş konfor paket = fabrikasyon ön arka park sönsörü + cruise kontrol

56.000 lik aracta bu %3 lük külfete full helal derken

Elinizin altındaki
2015 1.2 tsi golf 2.el piyasa rayiç fiyatları 400.000 leri devirmisken?

400.000 liranın sadece %1 ini yani 4000 lirayı oem park sensörüne çok görmeyiniz.

İmpreesssyon golfçülere de warning/achtung Mahiyetinde uyarıdır

Zamanında bende sizin gibi düşünüp alixpres den orjinal görünümlü sipariş verip taktım. Arkası hafif rampa olsa bile ötüyor mesafe olarak çok güvenilmiyor. Amblem kamera olduğu için rahatım ama ekonomiyi ayarlıyabilirsem orjinale dönüş yapıcam bende.
+1

Ben de aynı şekilde oradan aldım taktım 3 yıl önce. Görüntüsü, renginin tutması, orjinal gibi durması vs çok iyi oldu ama sensörlerden biri kendini saldı arada anlamsız ötüyor. Tespit edip değişmem lazım.

20190501_173127.jpg.853a8493ac47fd073dc8b2b1ae38c255.jpg

Merhabalar,

İlk elden aldığım ve 1,5 yıldır kullandığım 2015 golf-7 aracımda orjinal olmayan tek parçanın sadece park sensörü olduğunu ve güvenmemem gerektiğini söylemişti ilk sahibi. Sadece ses olarak arkada mevcut. Gerçekten çok kötü. Ekrana uyumlu ön arka optikli park sensörü fiyatları çok yüksek.

Mevcuttaki park sensörü yerine fiyat/performans olarak alabileceğim sesli veya mesafe göstergeli park sensörü markası ne önerirsiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu tarzda olanların kalitesi hep aynı sanırım. Orjinal takmadıktan sonra hep aynı olacak.

Hocam ben de aracı aldığım hafta eşimin park sensörü alışkanlığından ötürü apar topar orijinal tip denilen bir park sensörü alıp taktırmıştım. Sensör deliklerini de sensörün içinden çıkan panç ile açtırma gafletinde bulundum. Delikler hep çapaklı kaldı ve daha sonra açılan deliklerin orijinal sensöre göre de geniş olduğunu farkettim.
@ekoman245 sağolsun orijinal OPS takıldı ve bir nebze toparlandı görüntü.

Olur olmaz yerde boş boş ötmesi de cabasıydı.

İmkanları zorlayıp ön-arka orijinal OPS taktırmanızı öneririm. Enflasyonist ve kur belirsiz şu ortamda yaptırdığınız her şey kısa vadede parasını çıkaracaktır. Yapılmayan her şey ise daha sonra keşke yaptırsaymışım dedirtiyor.

Hocam ben de aracı aldığım hafta eşimin park sensörü alışkanlığından ötürü apar topar orijinal tip denilen bir park sensörü alıp taktırmıştım. Sensör deliklerini de sensörün içinden çıkan panç ile açtırma gafletinde bulundum. Delikler hep çapaklı kaldı ve daha sonra açılan deliklerin orijinal sensöre göre de geniş olduğunu farkettim.
@ekoman245 sağolsun orijinal OPS takıldı ve bir nebze toparlandı görüntü.

Olur olmaz yerde boş boş ötmesi de cabasıydı.

İmkanları zorlayıp ön-arka orijinal OPS taktırmanızı öneririm. Enflasyonist ve kur belirsiz şu ortamda yaptırdığınız her şey kısa vadede parasını çıkaracaktır. Yapılmayan her şey ise daha sonra keşke yaptırsaymışım dedirtiyor.
Yazayım bari başkası düşmesib aynı duruma

Kağıt bant yapıştırılıp dıştan içe doğru yapılması gerekiyor, çapak olmaması için.

20190501_131722.jpg

Yerini dıştan tam ayarlayamazsınız doğru. Tamponun içinde konumları belli. Matkabın ince ucu ile tam merkezini deliyorsunuz. Artık tamponun dışında park sensörünü yanlış konumlandırmaktan korkmaya gerek yok 😀

Yazayım bari başkası düşmesib aynı duruma

Kağıt bant yapıştırılıp dıştan içe doğru yapılması gerekiyor, çapak olmaması için.

Ekli dosyayı görüntüle 58787

Yerini dıştan tam ayarlayamazsınız doğru. Tamponun içinde konumları belli. Matkabın ince ucu ile tam merkezini deliyorsunuz. Artık tamponun dışında park sensörünü yanlış konumlandırmaktan korkmaya gerek yok 😀

Tavsiye üzerine gittik hocam bir de, orijinal tip takıyorlar diye. usta yoktu kalfa da işi biliyor sandık yola gidecektim pek aklım da ermez bu işlere. İçten dışa duvar deler gibi dairesel hareketlerle delince sonuç öyle oldu. "E çapak oldu hep ne olacak bunlar" diyince de, " bunlarda çapak olur ağğbii" diye bir açıklama getirdi tabii ki. 😀 en temiz fabrikasyon görüntü için ısıtıcı ekipman ile içe kıvırarak deliyorlar hocam. sizin içten merkezi delerek dıştan müdahale için işaretleme de son derece mantıklı.

Yorumlar ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Maddi durumu ayarlayıp ön-arka orjinal park sönsörü taktıracağım inşallah.

Geri
Üst Alt