Golf 4 Genleşme Kabından Su Eksiltiyor.

haciosman

Üye
İsim
Osman
Araç
Golf4
Herkese merhaba. 2003 model golf 4 aracımda genleşme kabında su eksilmesi meydana geliyor. Suyu haftada 1 kez ekliyordum. Bende kapaktan şüphelendim ve yeni kapak alıp takdım ve aracı kullandım. 1 gün sonra baktığımda genleşme kabındaki su bitmiş olduğunu gördüm. Bu da kapaktan kaynaklandığı şüphesini dahada artırdı bende. Çünkü eski kapakta haftada 1 baktığımda min'in altında oluyordu yeni kapakta tamamen bitmişti. Acaba kapak haricinde başka bir sorun daha olabilir mi? Yoksa bu kapağın orijinali var mı ? Nasıl bir yol izlemeliyim ? Teşekkürler şimdiden.

Neden kapaktan suphelendiniz, kabin cevresi antifiriz miydi?

Upvote 0
ölçme probundan da kaçırabilir. Kapağı hazır yenilemişsiniz, genleşme kabını direk değiştirin. Hem görüntü itibariyle, hem işlevsellik itibariyle 300-400TL lik bir parça kesinlikle orjinal alın. Yan sanayi parçalar fiyat rekabetinden dolayı yolda bırakabilecek bir öneme sahip bir parçada bile tasarruf edebiliryorlar. Yani silecek depo haznesi değil aldığınız parça sizi yolda bırakabilir. Orjinal veya Valeo gibi bilindik parça olsun en azından

Upvote 0
ölçme probundan da kaçırabilir. Kapağı hazır yenilemişsiniz, genleşme kabını direk değiştirin. Hem görüntü itibariyle, hem işlevsellik itibariyle 300-400TL lik bir parça kesinlikle orjinal alın. Yan sanayi parçalar fiyat rekabetinden dolayı yolda bırakabilecek bir öneme sahip bir parçada bile tasarruf edebiliryorlar. Yani silecek depo haznesi değil aldığınız parça sizi yolda bırakabilir. Orjinal veya Valeo gibi bilindik parça olsun en azından
Genleşme kabını değiştireli 6 ay olmuştu hocam. Kapağı sonradan almıştım.

Upvote 0
Arkadaşlar sorun kapakta çıktı. Eski kapağın contasına biraz onarım yaptım ve kapağı iyice sıktım. Yaklaşık 4 gündür suda bir eksilme olmadı. Su eksiltme ilgili sorunlar yaşayan arkadaşlar varsa diğer aksamlara yönelmeden önce bir orijinal kapak denesin. Direk ustaya gitmesinler hemen motor blogları çatlamıştır vs diyorlar. Onların gazına gelipte motor açtırmayın. Önce en kolay çözülebilir yöntemleri deneyin. Herkese teşekkür ederim. Sorun yaşayan arkadaşlar okusunlar diye yazdım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt