Kendi Bakımımı Kendim Yapacağım.

İsim
Tayfun
Araç
Golf 7
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm ;

Konum basit sadece bilgi paylaşır ve destek olursanız makbule geçer .

Arcımın ;
Ön-Disk <> Balata
Arka-Disk <> Balata

Yapısını değiştirmek istiyorum .
Elimden mekanik işçiliği rahat gelir elim bu tür işlere yatkındır .

Benim sizlerden yardımını istediğim konu yakın zamanda bakımını yaptırıp balata ve disklerinden ses çıkmayan ben bunu kullandım kardeşim gönül rahatlığı ile al tak kullan diyebileceğiniz markalar nedir . Ben kendimce 2 marka arasında kaldım bitanesi çok pahalı digeri ideal gibi
1.ATE 2.Ferodo

Bu konuda destek olursanız sevinirim hayırlı günler .
Arcım 2014 Model Golf7 1.6 TDI

@tayfunmemis
Bütçeniz el veriyorsa Ate öneririm., sonuçta balata/diskler her gün değişen bir parça değil., fren sisteminden tasarruf yapılmaması görüşündeyim., yok Ate pahalı geliyor ise (avrupa üretimi olmak şartıyla) TRW, Textar veya Hella Pagid olabilir.

Upvote 0
@tayfunmemis
Bütçeniz el veriyorsa Ate öneririm., sonuçta balata/diskler her gün değişen bir parça değil., fren sisteminden tasarruf yapılmaması görüşündeyim., yok Ate pahalı geliyor ise (avrupa üretimi olmak şartıyla) TRW, Textar veya Hella Pagid olabilir.
Yorumunuz için teşekkürler . Araştırmaya devam ediyorum ses ve kullanışları nasıldır bilginizi paylaşırmısınız biraz

Upvote 0
TRW ve Hella Pagid balataların malzeme yapısı: orta hamurlu

Textar: orta-sert arası hamur yapısı var

Ate: kullanılan malzemelerin kalitesi sebebiyle ses yapma olasılığı en düşük ürün, yetkili servisi saymazsak yani dışarda satılan ürünler arasında (orjinal ekipman) kalitesinde üretim yapan belki de tek markadır. Yani servisteki ate ile dışarda satılan ate bire bir aynı kalitededir.,

Ancak diğer markalarda böyle bir kalite anlayışı yoktur.! Ate sadece yedek parça üretimi yapmaz, araçların komple fren sistemlerini tasarlar, diğer markalar ise yedek parça üretir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt