Islık Sesi

SB1907_23

Üye
İsim
Serkan
Merhaba
Yaklaşık 1 aydır fark ettiğim bir ıslık sesi var. Bir süredir araçta radya/media vs kullanmadığım için mi yeni fark ettim yoksa yeni mi başladı bilmiyorum.
6. viteste 1600-2200 devir arasında belli belirsiz bir ıslık sesi var. Devir düşünce ya da yükselince kayboluyor, yazdığım devir aralığı içinde ayağımı gazdan çok hafif çeksem bile ses kesiliyor.
Normal mi sizce, değilse sebebi ne olabilir?

Sanzimandan bagimsiz olarak Teker rulmani sesi olma ihtimali?

Upvote 0
Merhaba
Yaklaşık 1 aydır fark ettiğim bir ıslık sesi var. Bir süredir araçta radya/media vs kullanmadığım için mi yeni fark ettim yoksa yeni mi başladı bilmiyorum.
6. viteste 1600-2200 devir arasında belli belirsiz bir ıslık sesi var. Devir düşünce ya da yükselince kayboluyor, yazdığım devir aralığı içinde ayağımı gazdan çok hafif çeksem bile ses kesiliyor.
Normal mi sizce, değilse sebebi ne olabilir?
şanzıman sesi hocam rulman sesi şanzıman içerisindeki diferansiyel rulmanı olabilir ya da içerdeki rulmanlardan birisi hatta kesin diyebilirim nden dersenz yıllardır başımdaydı bu olay manuel viteslerde kronik gibi nerdeyse zamanla da artacaktır diğer viteslerdede başlar hemen gösterin derim (eğer sürekl vara ses teker rulmanları dyebilirim )

Upvote 0
@Mustafabh sadece belli devir aralığında olunca teker gelmemişti aklıma
şanzıman ya da turbodan şüphelenmiştim

@thelakayit teşekkürler Erhan bey, sürekli yok ses, sadece 6.viteste ve 1600-2200 devir arasında var. 2200 deviri geçince ses de kesiliyor
Anladım hocam. Umarım kolayca cozersiniz.

Belirli bir vites ve devir diyince, belirli bir hizda basliyor ve gazdan ayak çekince sesin kayboluyor olmasi sebepli bu yorumu yapmiştim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt