Golf'ü satıp Corsa F almak?

2013 Golf 1.4 Tsi Highline Manuel 95 Bin km onun yerine 2020 Corsa F Dynamic Özel Seri almak?

• 2020 Corsa

Kullanılan: 32 44.4%
  • 2013 Golf

Kullanılan: 40 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    72
  • Anket kapatılmış .
2013 1.4 Tsi Golf 7 Highline sahibiyim. Aracın yaşı ve km(95000) itibariyle 2020 Corsa F almayı düşünüyorum. Diğer aracın 2 Yaşında olması,donanımlı ve hem garantili hem az km de olması beni cezbediyor. Segment farklılığı olduğunu biliyorum ama yılda 5-6 bin km arabaya az bindiğim için böyle düşüncem var. Golf ve Corsa'da manuel. Corsa Dynamic özel seri diye geçiyor örnek olarak bir ilan paylaşıyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ozel-seri-sigara-icilmemis-1019588728/detay
Hocam Corsa F segmentinde bence kaliteli bir araç ama arka kapıları çok dar , en fazla ortaokula giden bir çocuk rahatça inip biner.

Araç yenilemek için değiştirmezdim kesinlikle. 2012 Golf 6 aracımız var ailede kullanılan, satıp da yeni model araç almak aklımın ucundan geçmez...Yeni araçlarda kullanılan (hemde VW dışı) parça kalitesini gördükçe eski araçlara daha da bir ilgim artıyor.. İlla ki yaşla birlike bakım maliyetleri artacak ancak ona katlanmayı tercih ediyorum.

Yaşa bakarak Corsa seçerdim.
Golften bıkmadıysan 2016 ve üzeri tercih edilebilir bence.

Yakın zaman önce aracımın satışını yapıp Corsa Ultimate otomatik alabiliyorken şimdi fiyatlar öyle yükseliyor ki manuel anca alabilecegim.
Normalde bu durumda iki aracın yükselen fiyatları arasındaki makasın çok fazla açılmaması lazım ama demek ki eski/yeni durumu buna sebep oluyor. Maalesef x şeyi almayı “düşündüğümüz” her gün zarardayız…

karşılaştırma bile yapılmaz asla ve asla aynı konfor hatta kalitede değiller..golf ile astra karşılaştırsan anlarım ama corsa yok olmaz

Değerli arkadaşlar dün itibariyle Corsa sahibi oldum. Allah şu devirde herkese en iyisi ve hayırlısını kısmet etsin 🙏 Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

Tabi bir süre sonra Golf >>> Corsa izlenimleri de bekleriz.

Geçtiğimiz hafta 2013 golfümü sattım ben de. Corsa benim de çok kafamı kurcalamıştı, sonra ikinci el kaygısına düşerek poloya yönelmiştim. Ama golften sonra B sınıfı bir arabaya binmeye cesaret edemeyip 2018 leon aldım. Uzun yol yapmıyorsanız, yalnızca a noktasından b noktasına gidiyor, bagaj ihtiyacınız da yoksa mantıklı bence. Yeni her zaman yenidir
Edit: Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kötü bir başlangıç olmuş ama umarım son olur

Geri
Üst Alt