Golf 7 Ses Problemi

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Merhaba herkese, aracımda sol ön cam yarı açıkken küp taş gibi yerlerden ya da kasislerden geçtiğimde sol camdan bayağı ses geliyor. Daha önce böyle bir şey yoktu. Otobanda düzgün zeminde gittiğim de herhangi bir ses yok, bir de cam tam açıkken ya da tam kapalıyken bozuk zemin olsun kasis olsun hiçbir ses yok. Sizlerde de böyle sorun yaşayan var mı? Önerileriniz neler. Sol ön cam dışında başka bir camda olmuyor.

Hocam golf 7 lerin tamamında cam kızağını taşıyan mekanizmanın vidası gevşiyor sıkıyorsun yine gevşiyor. Civatayı söküp baktığımda loktayt döküp sıkmışlar fabrika bandında çoğu civata da olduğu gibi ancak burada kapı hareketlerinden cam açıp kapamaktan ve sarsıntıdan dolayı gevşiyor. Örnek verecek olursam cam yarım açıkken kapıyı açıp kapattığınızda camdan lakırtı tıkırtı geliyorsa o vida gevşemiştir. Kapı döşemesini söktüğünüzde yuvarlak bantlarla kapatılmış delikler var o bantı açıp deliğin içinden torks anahtarıyla vidaları sıkın o bantlar tekrar geriye yapıştırın. Birde öyle deneyin sorununuz büyük ihtimalle çözülecek. Civataya loktayt döküp sıkarsanız daha sağlam olur.

Hocam golf 7 lerin tamamında cam kızağını taşıyan mekanizmanın vidası gevşiyor sıkıyorsun yine gevşiyor. Civatayı söküp baktığımda loktayt döküp sıkmışlar fabrika bandında çoğu civata da olduğu gibi ancak burada kapı hareketlerinden cam açıp kapamaktan ve sarsıntıdan dolayı gevşiyor. Örnek verecek olursam cam yarım açıkken kapıyı açıp kapattığınızda camdan lakırtı tıkırtı geliyorsa o vida gevşemiştir. Kapı döşemesini söktüğünüzde yuvarlak bantlarla kapatılmış delikler var o bantı açıp deliğin içinden torks anahtarıyla vidaları sıkın o bantlar tekrar geriye yapıştırın. Birde öyle deneyin sorununuz büyük ihtimalle çözülecek. Civataya loktayt döküp sıkarsanız daha sağlam olur.
Dediğiniz gibi cam yarım kapıyı açıp kapattığımda direkt ses geliyor, valla çok teşekkür ederm, çok sağ olunn

Aynen bende bu şekilde çözmüştüm @ugur.dogan eğer kapı döşemesini sökebiliyorsanız civatayı sıkıp büyük ihtimal sorunu çözebilirsiniz. Cam yarım açıkken kapıyı açıp kapatmak pek tavsiye edilmez.

Golf 7 aracımı silikon siprey ile ön göğüs kapı ve diğer birleşim yerleri çerçeveleri güzelce yağladım konu ile ilgili birçok video var iyi uygularsanız çözüm oluyor bende çok büyük oranda ses kesildi faydasını gördüm tavsiye ederim

Arkadaşlar bu sorunu çözdüm. Kapı döşemesini söktüğümde, bir de baktım civata yerinden çıkmış. Yeniden sıktık hepsini. Sanırım kronik.

Geri
Üst Alt