Golf 7 Soundaktor (Yapay Ses) Retrofit

Güle güle kullanın hocam. Her ne kadar yapay da olsa çok hoş bir ses.

@ZaGani Hayırlı olsun hocam. Bu parça bildiğim kadarıyla 1.4 TSI 180 HP Polo GTI larda ve aynı motoru paylaşan Ibıza Cupralarda var. Hoparlörden yapay ses veriyor. Sizde ki parça acaba bu iki araçtan çıkanlarla aynı mıdır çıkma olarak bulsak golflere entegrasyonunda sorun yaşatır mı ? Aklıma bulunabilirlik açısından parçaların olduğu 2 araç geldi

@ZaGani Hayırlı olsun hocam. Bu parça bildiğim kadarıyla 1.4 TSI 180 HP Polo GTI larda ve aynı motoru paylaşan Ibıza Cupralarda var. Hoparlörden yapay ses veriyor. Sizde ki parça acaba bu iki araçtan çıkanlarla aynı mıdır çıkma olarak bulsak golflere entegrasyonunda sorun yaşatır mı ? Aklıma bulunabilirlik açısından parçaların olduğu 2 araç geldi
Merhaba hocam, dediğiniz araclardaki parca bununla birebir ayni mi bilemiyorum. Muhtemelen aynidir diye dusunuyorum. Bu parca hoparlör degil de titresimle arac camı uzerinden frekans yayarak ses olusturuyor. Bu nedenle ic kabinde cok daha gerçekçi motor sesi oluşuyor.
Golf 7 1.4 tsi motorda ben kullanıyorum. Uyumsuzluk yok. Farkli araçlara ait parametreler yuklenerek cok farkli sesler elde edilebiliyor. Benim aracımda audi rs tipi bi aracin sesi yuklu cok da memnunum. Yakin zamanda konuya ses kaydi atacağım

Titreşim dediğiniz durumda trim sesi getiriyor mu beraberinde ? Bi muallak durum sanki

Merhaba, bugün aracim icin yurtdışından temin ettigim soundaktor parcalarinin montajini tamamladim.

Bu sistem ne işe yarıyor diye soracak olursanız; araç kabin icerisine yapay bir sekilde motor sesi veriyor. Aracın ön kısmında sileceklerin altindaki bölgeye, cama montajlanıyor. Sistem, titreşim üreterek ön camı titreştiriyor. Bu şekilde gövdeden içeriye doğru ses dalgası yayılıyor.

Parçaları yerli piyasada bulmak neredeyse imkansız. Bu nedenle ben yurtdışından (Litvanya) temin ettim. Kablajını da gerekli konektörleri çinden aldıktan sonra kendim yaptım. Bu sistem için aldığım parcalar;
-1 adet kontrol modülü
-1 adet titreşim ses parçası,
-1 adet bağlantı braketi,
-2 adet konektör,
-Gerekli miktarda kablo ve somun.

Montajı ve gerekli kodlamaları kendim yaptım. İlk olarak, direksiyon altı eşik bölgesinde gerekli kablolamalari yaptım. Daha sonra, kabloyu motor kısmına aldım. Ardından, silecekleri sökerek ön cam önündeki plastik parçayı söktüm ve kabloyu yerine kadar getirdim. Ön silecekleri sökmek için rulman sökme aparatı kullandım. Elle sökmesi sıkıştığı için mümkün değildi.
Montaj sırasında beni en çok uğraştıran şey, parçaları gerekli yere sokma kısmı oldu. Montaj yapılan bölge çok dar. Neyse ki biraz uğraş sonrası o kısmı hallettim.

Montajı tamamladıktan sonra kodlama kısmına geçtim. Benim aracım 1.4 tsi motora sahip. Eğer kontrol modülüne motora uygun parametre yüklemezseniz ses alamıyorsunuz. Bir iki deneme sonrası modüle, aracıma uygun parametreyi yükleyerek sistemi çalışır vaziyete getirdim.

Bu sistem, sürüş modları ile birlikte çalışıyor. Yani aracınızda sürüş modu özelliği yoksa çalışmaz. Sürüş modlarına göre aracın sesi değişiyor. Özellikle spor modda fark kayda değer bir şekilde. Sonuç olarak araca bir keyif kattığını söyleyebilirim.
Harika bir uygulama olmuş tebrik ederim.Bende Ibiza cupra kullanıcısıyım maalesef bende soundaktor çalışmıyor vcds’de baktığımda error:channel not available hatası mevcut herhangi bir çözüm öneriniz var mı

Harika bir uygulama olmuş tebrik ederim.Bende Ibiza cupra kullanıcısıyım maalesef bende soundaktor çalışmıyor vcds’de baktığımda error:channel not available hatası mevcut herhangi bir çözüm öneriniz var mı
Teşekkürler. Maalesef bi bilgim yok açıkçası

Geri
Üst Alt