Golf 8 Amblem Geri Kamera Kapanmadan Bagaj Açılmıyor

stanley

Yeni Üye
İsim
Stanley
Araç
Golf 8 - Life
Merhabalar
Golf 8'de geri kameranın kapanmasını beklemeden bagajı açmanın bir yolu var mı? Bazen yol üstünde acil olarak bagajı açmam gerekiyor. En son geri kamera açıksa kapatıyorum ama yine de amblemin eski haline gelerek bagajı açmama izin vermesi baya bir süre alıyor. Amblemin geri kamera modundan eski haline dönmesini beklemeden bagajı nasıl açabilirim?

Golf 7'de geri görüş kameram yok. Ancak gözlemlediğim kadarıyla bahsettiğiniz durum, düşünülerek yapılmış bir gecikmedir.

Nedenine gelirsek, kamera açılır ve sonuç olarak park veya manevra durumundasınızdır.

Kamera mekanizmasının hemen kapanıp hemen açılmaması park anında gecikme yaşamamak ve mekanizma ömrü için düşünülmüş ve de bence mantıklı olan bir durumdur.

Bu kadar hızlı bagaja ulaşmak , hele ki trafik içinde tehlikelidir. Dikkat etmek gerekir.

Upvote 0
Merhabalar
Golf 8'de geri kameranın kapanmasını beklemeden bagajı açmanın bir yolu var mı? Bazen yol üstünde acil olarak bagajı açmam gerekiyor. En son geri kamera açıksa kapatıyorum ama yine de amblemin eski haline gelerek bagajı açmama izin vermesi baya bir süre alıyor. Amblemin geri kamera modundan eski haline dönmesini beklemeden bagajı nasıl açabilirim?
Selamlar, benim de ara ara yaşadığım bir durum bu. Hatta çok yeni, dün akşam eşimi havalimanından alırken aşırı trafik vardı, durdum valizi bagaja hızlıca koyacaktım ki malum durum yaşandı. Ben de arka koltuğa koymak durumunda kaldim valizi.

Alternatif bir yol denemedim henüz, anahtardan açma ya da vitesi parka aldim mi ondan da emin değilim.

Upvote 0
Alternatif bir yol denemedim henüz, anahtardan açma ya da vitesi parka aldim mi ondan da emin değilim.
Bu tarz bir alternatif denenebilir, katılıyorum.
Anahtarla çalışıyor olsa motoru durdurun diyebilirdim. O olmayınca parkı aktif etmek ya da tamamen araçtan ayrılır gibi motoru kapatarak çıkmak olabilir.

Anahtardan kumanda basmak mantıklı. Eğer ki kamerayı hemen kapatıp bagaj açılabilir pozisyonu sağlıyorsa logo için çözüm olabilir. Otomatik bagaj olmuş olsa muhtemelen böyle bir durum olmaz.

Upvote 0
Hocam geri görüş kameram yok ama park freninin düğmesini çekerseniz belki kapayabilir diye tahmin ediyorum

Upvote 0
BFB4759B-D47B-4324-8047-189DC3C943B6.jpeg

Golf8 kullanıcılarına bu ürünü tavsiye ederim… konumda bilgileri var…

P menü tuşuna bastığımda hareket halinde düşük hızda yada araç duruyorken kamera açılıp kapatıyorum arkadan görüntü alıyorum…

Geri vitesine takınca bagajı kullanmam gerekiyorsa yine bu tuş ile kamerayı kapatıyorum…

Ayrıca sizi ve aracınızı tanımak isteriz

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/

Son düzenleme:
Upvote 0
Herkese teşekkür ederim. Önerilen bazı olası çözümleri denedim fakat çözülmedi. Park menüsünden çıksam da, multimedya üzerinden kamerayı kapatsam da, ileri vitese ya da boşa alsam da, el frenini çeksem de kamera multimedyadan kapandığı andan itibaren yaklaşık 15 20 saniye daha mekanizmada kamera açık kalıyor ve bagajı açmamı engelliyor. @ogzogz 'un da belirttiği gibi tahminimce park sırasında bir ileri bir geri hamleler yaparken kamera mekanizmasının kısa aralıklarla sürekli açılıp kapanmasını önlemek için böyle bir şey yapmışlar. Acele edilmesi gereken durumlarda biraz strese sokuyor ama çok da büyük bir problem değil.

Upvote 0
Hocam geri görüş kameram yok ama park freninin düğmesini çekerseniz belki kapayabilir diye tahmin ediyorum
Bu benim de aklıma ilk gelen durumlardan biri.
Ancak, illa ki şoför araçtan iniyorsa takılmış olan kemer çıktığı anda (auto hold aktifse) otomatik olarak elektromekanik park freni aktif olacaktır. Kamera daha erken kapama yapmayabilir.

Son düzenleme:
Upvote 0
Ekli dosyayı görüntüle 55557

Golf8 kullanıcılarına bu ürünü tavsiye ederim… konumda bilgileri var…

P menü tuşuna bastığımda hareket halinde düşük hızda yada araç duruyorken kamera açılıp kapatıyorum arkadan görüntü alıyorum…

Geri vitesine takınca bagajı kullanmam gerekiyorsa yine bu tuş ile kamerayı kapatıyorum…

Ayrıca sizi ve aracınızı tanımak isteriz

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/
Metin hocam selamlar, bu görselde görülen mode tuşu da aktif edilebiliyor mu? aktif edilebiliyorsa hangi sürüş seçenekleri geliyor?

Upvote 0
Metin hocam selamlar, bu görselde görülen mode tuşu da aktif edilebiliyor mu? aktif edilebiliyorsa hangi sürüş seçenekleri geliyor?

Aktif ediliyor ama ben ettirmedim…
nelerin geldiği fikrim yok ama mk8 araçlarda olanlar geliyordur…
araç fiyatları arttıkca yapılacak uygulamalarında fiyatları artıyor maalesef ben diğer aracımda kullandım bu özelliği ama hiç bir şey anlamadım mode değiştirdikce bence gereksiz bir uygulama…

Upvote 0
Merhabalar
Geri vitese taktiktan sonra Belli bir sure Kamera acik kalir kamera acikken elinle acamazsin ya bekleyeceksin ya da kumandadan bagaj acma dugmesine bas

Upvote 0

Geri
Üst Alt