Akü yüzünden airbag ışığı yakar mı?

GOKTUGS

Yeni Üye
İsim
Göktuğ
Araç
Golf 7 1.4 tsı dsg
Herkese merhaba , iyi forumlar bir sorundan bahsetmek ıstıyorum.
Aracım golf 7 1.4 tsi dsg 2015
kardeşim arabayı kullanıyor ve 3-4 gun once marş basmama sorunu yaşadı,2-3 denemeden sonra calıstırmayı basarmış ve bır sorun olmadı hızlı mars alıyor, sanırım akü zayıfladı
4 ay once akü takviyesı yapılmıştı belki de akü problemı olustu 6 senedir ayni akü kullanıyoruz.
sonrasında yolculuk esnasında airbag lambası yaktı.
oto elektırıkcısıne götürdü ve akü kontrolu ıcın akünün derecesı ıyı cıkmıs 10 v aliyor fakat hava yastığı lambası neden yandı bilmiyoruz.
bu konu hakkında bılgısı olan yazabılır mı ? sıstemden bakıldıgında '' sürücü hava yastığı ateşleme'' hatası verıyor. Fotoğraf olarak ekledim.
Marş basmaması akü zayıflıgından olabılır bu da airbag lambasını tetıklemıs olabılır mı?
yardımcı olabılırsenız sevınırım teşekkürler tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi forumlar

Ekli dosyalar

• 06B3330C-EEB7-4252-95FB-ABD800E77A3A.jpeg
    06B3330C-EEB7-4252-95FB-ABD800E77A3A.jpeg
    405.7 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

@GOKTUGS net bir bilgim yok. Bahsettiklerinize göre akü zayıflığı ile oluşan bir durum olabilir. Ani voltaj düşmesi Yükselmesi.. Airbag ile alakası var elbet ama sadece elektriksel olarak. Arıza silince de mi geliyor?

Akü işareti ayrıca alternatör arızası anlamına da gelir. Detaylı bir ölçüm yaptırın. Akü de ömrünü tamamlamış olabilir.

Upvote 0
@GOKTUGS net bir bilgim yok. Bahsettiklerinize göre akü zayıflığı ile oluşan bir durum olabilir. Ani voltaj düşmesi Yükselmesi.. Airbag ile alakası var elbet ama sadece elektriksel olarak. Arıza silince de mi geliyor?

Akü işareti ayrıca alternatör arızası anlamına da gelir. Detaylı bir ölçüm yaptırın. Akü de ömrünü tamamlamış olabilir.
öncelikle cevabınız için teşekkürler, asıl problem zor marş almasıydı , akü olarak dusundum sonrasında airbag yakınca aslında aküde emin olarak bır tuhaflık olduguna kanaat getırdım. obd ile sılmeye calıstı goturdugum yer fakat arıza sönmedı belkıde programı eskı oldugu ıcın halledemedı ama oda spesifik olarak bır sorundan bahsedemedi, akü 6 senelik artık daha öncede takviye gördu değiştirsem acaba düzelir mi dusunuyorum

Upvote 0
@GOKTUGS akü değişimi eksi bir durum yaratmaz. Ancak Airbag ısığı ile bağlantısı var mı denemeden bilemezsiniz. Öncelikle teşhis edebilecek bir cihaz kontrolü yaptırın. Daha sonra ona göre yol izlersiniz.

Akü değişim vakti gelince göstergeler ışıkları titrer, ABS lastik basıncı start stop gibi arıza aşıkları yanar vs. Airbag ışığına denk gelmedim.

Upvote 0
Upvote 0
Upvote 0

Geri
Üst Alt