(Shell) Vpower vs Fullsave farkı

Yalman44

Üye
İsim
Hüseyin
Araç
Vw Golf 7
Iyi akşamla aracım 1.4 tsi golf
Hep Vpower alıyorum aracıma
Beni iyi hissettiriyor.
Bugün pompacı arkadaş kulak asmamış söylememe rağmen Fullsave koymuş
Bir sorun çıkarır mı içinde ikiside karışmış oldu

@Yalman44 sorun olacağını düşünmüyorum.
Aralarında katkı farkı olduğu yazar.
Test etmedim ancak kısa ve (genellikle)uzun yolculuklarda ekonomi sağladığı yazar fuelsave için. Vpower için de ekstra performans ve 3 kat daha fazla temizleyici içerir yazar.

Son düzenleme:
Iyi akşamla aracım 1.4 tsi golf
Hep Vpower alıyorum aracıma
Beni iyi hissettiriyor.
Bugün pompacı arkadaş kulak asmamış söylememe rağmen Fullsave koymuş
Bir sorun çıkarır mı içinde ikiside karışmış oldu
Hiçbir zararı yok. Devamlı da alabilirsiniz. Karışabilirler de.

Az önce hazır geçiyorken. V-power dizel aldım full depoya yakın 2 Tırnak eksikti sağolsun :) o haliyle 14 litre aldı. Akşam akşam 220tl 14 litreye :) şehir dışı yapmıyorsanız 7/8 litre yakıyor. Hadi biz iyi kötü idare ediyoruz da otobus tır tarım araçları allah sabır versin çok şey varda söyleyecek neyse sıtmaya devam ..

Hocam araba pert. Motor yatak sarmadan satın yenisini alın :)

Şaka bi yana fiyatlar uçmadan benzin aldığınız iyi olmuş.
😁 hocam her gün araçla birlikte olduğum için masraf çıkarmamasına dikkat etmek zorundayım
Ayrıca yakıt fiyatları bi hayli uçtu gidiyor
Zam gelsede gelmesede almak zorunda kaldığımız için dert etmiyorum ayda 2-3 depo kullanıyorum
O yüzden bende araç masraf çıkarmasın diye özenle kullanıyorum

Aradaki farkı bende merak ediyorum arada alıyorum ama hissedemedim birşey.

Bir de fiyatları neredeyse aynı olduğu için de ticari pazarlama yöntemi olma ihtimalini düşünüyorum.

Sitesinde yazanlar şu;

"Shell V-Power Diesel
En iyi temizleme performansımız için DYNAFLEX teknolojisiyle güçlendirilmiş Shell V-Power Diesel, motor performansının %100'e kadar geri kazanılmasına yardımcı olur.1

Shell V-Power Kurşunsuz
En gelişmiş ve verimli performans yakıtımız Shell V-Power Kurşunsuz, güçlendirilmiş temizleme teknolojisi, motorunuzun performansını desteklerken yakıttan da maksimum enerji almanıza yardımcı olur. Yenilenen formülasyonu ile farklılaştırılmış yakıtımız olan Shell FuelSave Kurşunsuz'a göre 3 kat daha fazla oranda temizleyici ve sürtünme azaltıcı molekül içerir.2"

1 Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında güçlendirilmiştir. DW10B uyarınca gerçekleştirilen endüstri standardı testler altında emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesi suretiyle performansın geri kazanılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, yaşına, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

2 Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında 3 kat zenginleştirilmiş, daha önceki Shell V-Power formülasyonlarına kıyasla yeni ve geliştirilmiştir. Emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

Bir de fiyatları neredeyse aynı olduğu için de ticari pazarlama yöntemi olma ihtimalini düşünüyorum.
Vpower'in farkı yakıt içinde katkılar bulundurması
Fullsave'nin farkı ise uzun kullanımlarda tasaruf sağladığı (kullanıcılar) dahil yorumlanıyor
Ben seri kullandığım için Vpower kullanıyorum

valla ben yıllardır ikisinide kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Vpower alınca performans fark ediyor tabi yakıt tüketimide. 1 depoda 40 km civarı daha az gidiyor Full save daha fazla gidiyor. çok defa yarım depo Wpower varken üstünü fullsave ile tamamladım. içiniz rahat olsun sorun çıkmaz :)

Ben de power’ın motor için uzun sürelerde daha sağlıklı olduğunu duymuştum o yüzden yıllardır aynı yer bulgurlu shell’den şaşmadan power alıyorum(şehir dışı hariç tabi :) )

Sitesinde yazanlar şu;

"Shell V-Power Diesel
En iyi temizleme performansımız için DYNAFLEX teknolojisiyle güçlendirilmiş Shell V-Power Diesel, motor performansının %100'e kadar geri kazanılmasına yardımcı olur.1

Shell V-Power Kurşunsuz
En gelişmiş ve verimli performans yakıtımız Shell V-Power Kurşunsuz, güçlendirilmiş temizleme teknolojisi, motorunuzun performansını desteklerken yakıttan da maksimum enerji almanıza yardımcı olur. Yenilenen formülasyonu ile farklılaştırılmış yakıtımız olan Shell FuelSave Kurşunsuz'a göre 3 kat daha fazla oranda temizleyici ve sürtünme azaltıcı molekül içerir.2"

1 Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında güçlendirilmiştir. DW10B uyarınca gerçekleştirilen endüstri standardı testler altında emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesi suretiyle performansın geri kazanılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, yaşına, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

2 Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında 3 kat zenginleştirilmiş, daha önceki Shell V-Power formülasyonlarına kıyasla yeni ve geliştirilmiştir. Emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.
Yeni ve kurumlanmamış bir motorda bir performans farkı olamaz.

Önceden biraz kurumlanmış bir motorda V-Power temizleme özelliği, kurumları biraz azaltabilir, bu durumda da azalmış olan motor performansı eski haline yaklaşabilir (buradaki performans düşmesini hissetmeniz pek mümkün değil).

Motor çok kurumlanmış ise temizlemesi mümkün değil.

Esas olarak uzun vadede motorun zor kurumlanması sağlanır diye düşünebilirsiniz. Yoksa tüm yakıtlar aynı yerden TÜPRAŞ dan alınıyor enerji değerleri tamamen aynı, sadece deterjan, cetan sayısı, donma, işaretleyici (marker) vb. diğer özellikler için farklı katkılar eklenip markalara ayrılıyorlar. Yakıt aynı yakıt.

Yine de kurum ve birikimleri azaltır diye V-Power tercih etmek mantıklı tabi.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt