Klima Çok Az Isıtıyor

Salih_Sayin

Katılımcı Üye

İsim
Salih
Malum kış ayları kendisini yeterince hissettiriyor bu aralar. Konuyu uzatmadan anlatayım
Klima çok az ısıtıyor. Uzun yola gitmeme rağmen böyle ılık gibi üflüyor. 110 -120 km hız civarlarında biraz daha iyi ısıtıyor. Klimacıya gösterdim. Petek değişecek diyor. Başına bu durum gelen var mıdır? Petek tmizletme işe yarar mı?

Arkadaşlar, benim de bir sorunum var. 2015 model aracımda ısıtma soğutma sorunu yok fakat geçtiğimiz 2-3 gün içerisinde arabanın multimedyasını ve klima ünitesini güncelledim. Dijital klima paneli taktım. Belki daha önce de vardı sorun bilmiyorum ama bu işlemden sonra kontrol ettiğimde ısıtma soğutmada sorun yok fakat ekranın üstünde bulunan çıkışlardan hava gelmiyor, ne soğuk ne sıcak hiç bir şey gelmiyor. Bilgisi olan ya da başına gelen var mıdır
Benimde aynı yerden ve ayaklardan gelmiyor yönlendirme motoru dediler ama fırsatım olmadı bastıramadım. Sanırım yukarı da @rager007 arkadaşımın bahsettiği yerde gaz pedalının yanında ki bölmeden airbag sökülerek o motora ulaşabiliyormuşuz. Fırsatım olduğunda bakacağım bende. Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş o motoru komple değiştirerek sorunu çözdüğünü söylemişti. Ortalama maliyet 1000 TL yanlış hatırlamıyorsam.

Upvote 0

İki gündür baya araştırdım. Bu yönlendirme motoru sıkıntısı yaşayan çok insan var. Buda volsvagen için gerçekten ilginç diyecem ama. Sorun çok olunca kronik genel anlamda .
Benim yönlendirmede sorun yok . Sağdaki sıcak soğuk yönlendirme de de sorun yok. Ama şu ilaçlı temizleme yapan yer bulamadım içime sinen. Samsunda daha önce yapan yaptıran önerisi olan var ise çok memnun olurum. Bu işkemden sonra antfiriz sıvısınıda değiştireceğim. Düzelmezse sorun artık petekte diyeceğim.

Upvote 0
Benimde aynı yerden ve ayaklardan gelmiyor yönlendirme motoru dediler ama fırsatım olmadı bastıramadım. Sanırım yukarı da @rager007 arkadaşımın bahsettiği yerde gaz pedalının yanında ki bölmeden airbag sökülerek o motora ulaşabiliyormuşuz. Fırsatım olduğunda bakacağım bende. Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş o motoru komple değiştirerek sorunu çözdüğünü söylemişti. Ortalama maliyet 1000 TL yanlış hatırlamıyorsam.
Geçenlerde taktım yeri çok kötü diz airbag sökülüyor ve küçük hava geçiş borusu var çıkarıyorsunuz. zor yerdeki üstteki 2015 ve öncesi valeo sonrası denso oldu. Eski tip fırçalı motor olduğundan zorlandığında zamanla kollektörü yanıyor.
Diğer sorunda kalorifer peteği korozyon pas ile tıkanması. iki arıza da kronik

Ekli dosyalar

• swf-119272_min.jpg
    swf-119272_min.jpg
    19.4 KB · Görüntüleme: 12
Upvote 0
Sa aracın hararet göstergesi 90 a çıktığında bile ısıtmıyorsa petek tıkalı araç 90 a çıkmıyor hatta araç hızlandıkça düşüyorsa termostat arızalı

Upvote 0
Arkadaşlar, benim de bir sorunum var. 2015 model aracımda ısıtma soğutma sorunu yok fakat geçtiğimiz 2-3 gün içerisinde arabanın multimedyasını ve klima ünitesini güncelledim. Dijital klima paneli taktım. Belki daha önce de vardı sorun bilmiyorum ama bu işlemden sonra kontrol ettiğimde ısıtma soğutmada sorun yok fakat ekranın üstünde bulunan çıkışlardan hava gelmiyor, ne soğuk ne sıcak hiç bir şey gelmiyor. Bilgisi olan ya da başına gelen var mıdır
Youtube’da klima yönlendirme ayarları sıfırlama videosu var bi dene, sanırım kontak açık ac ile cama ısı verme tuşuna aynı anda 3 saniye basıyorsun tüm yönlendirme kanallarını resetliyor

Upvote 0
O zaman arkadaşların dediği gibi yönlendirme motorunda sorun bugun bende sanayideydim pahallı abi siparişle geliyor dedi tamam sorma boşver dedim

Upvote 0
Bu konudan ben de dertliyim. Daha önce 1.4 tsi 150 hp Golf 7 vardı, 23-24 derece yaptığımda arabanın içi fırın gibi oluyordu ama şimdi 1.2 tsi 110 hp Golf 7 var. Bunda ısınmak için 29 veya HI yapmam gerekiyor. Ben de bu sebeple konuyu takipteyim.

merhaba. hocam bu sorunu nasıl çözmüştünüz. bende 2020 vw passat business var. normalde 27 derece yeterli sıcaklık üretiyordu, şimdi ise ılık hava üflüyor. 28 veya daha üzerinde olunca ısıtıyor. ayrıca ayak kısmı ise 27 derecede normal ısıtıyor. tam anlamayadım sorunu.

Upvote 0
Klima panelin i degistirdikten sonra araca tanitdimi yani kodlama yapildiktan?

Upvote 0
merhaba. hocam bu sorunu nasıl çözmüştünüz. bende 2020 vw passat business var. normalde 27 derece yeterli sıcaklık üretiyordu, şimdi ise ılık hava üflüyor. 28 veya daha üzerinde olunca ısıtıyor. ayrıca ayak kısmı ise 27 derecede normal ısıtıyor. tam anlamayadım sorunu.
Merhaba. Ben de arabayı sattığım için foruma çok girmiyordum. Şimdi gördüm mesajınızı. Benim arabamda klima yönlendirme motoru arızalıydı. Polen filtresinin arkasında bir yerde olması lazım. Önce test etmek için bu motorun bağlı olduğu yönlendirme kapağını elimle kapatıp açtım ve sıcak soğuk geçişi olduğunu tespit ettim. Sonra da o motoru değiştirdim, sorun düzelmişti. Öncesinde klimacılara sorduğumda klima radyatörü tıkanmıştır, temizleriz deneriz falan dediler ama bana çok mantıklı gelmemişti. Kendi araştırmalarımla hallettim. Bu arada benim arabada sağ taraf soğuk üflüyor, sağ taraf sıcak üflüyordu.
İnternette videoları da var, yönlendirme motorunu bi kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Upvote 0

Geri
Üst Alt