İşsizleri buraya alalım

İşsiz misiniz?

• Çalışıyorum

Kullanılan: 37 84.1%
  • İşsizim-iş arıyorum

Kullanılan: 2 4.5%
  • İşsizim-iş aramıyorum

Kullanılan: 4 9.1%
  • Emekliyim

Kullanılan: 1 2.3%

• Kullanılan toplam oy
    44

GolfTutkulu

Paylaşımcı Üye

İsim
Ahmet
Araç
2013 1.2 TSI Midline Plus Manuel
2,5 yıldır çalıştığım cep telefonu markası bu ayın başında küçüldüklerini (!) bahane ederek işten çıkardığından beri evdeyim.

Büyük oğlum ilkokula gidiyor, bazen onu almak için dışarı çıkıyorum, eşim çalışıyor saat 3 e kadar küçük oğluma da bakıyorum. Ev işleri + hanıma yardım edeyim vs derken everkeği olduk iyice; bayağı sıkılmaya başladım :)

Çocukluğumda hatırladığım babam çalışmadığı yada yıllık izin dönemlerinde annem evde istemezdi "git dolaş akşama gel" derdi.

Bizim hanım da hiç o huy yok :) Montu giyiyorum direkt "nereye gidiyorsun?napacaksın? biz de gelelim!"

Bir 4 - 5 gün orj. sis farı bağlantısına takmıştım kafayı, yabancı kaynaklarda araştır arabada dene derken, onu da çözüp bağlantıyı kurunca yine boşa çıktık.

Zaten havalar da çok kötü. Hava iyi olsa, sürekli araba temizlerim, üzerinde yapılması gerekenleri vs yaparım, günümü gün ederim :) Bardaklık sürgüsü boşladı, motor bölümü çok tozlu vs.

15 gündür çalışmıyorum, sosyal medya instagram vs uyuşturucu gibiymiş, izlememeye çalışıyorum. Şu web tabanlı dizi&film üyeliği de var ama saatlerce tv izlemek bana göre değil başım balona dönüyor.

Sigara bağlımlığım var, çok aşırı olmasa da günlük 1-2 adet içmek zorunda hissettiriyor. Kaçak göçek ergen gibi içiyorum onu da, çocuklardan ve hanımdan gizleyerek. Onu da bırakamıyorum bu boşlukta.

Var mı benim gibi yakın zamanda işsiz kalan ? Dökülün :)

geçmiş olsun hocam moralini bozma hersey olacagina varir

Ben 2 yili gecti issizim is aramıyorum benim istedigim yer beni beğenmiyor beni cagirani ben beğeniyorum o modedayim

İs aramıyorum seçeneğini seçtim

Sana cok ümit vermiyim ama vivo Türkiye en üst düzey yönetici yakin arkadaşım senin için yarin görüşeceğim

Hayirlisi kismet diyelim

Tez zamanda is bulmaniz dilegiyle.

Sirket ici problemler oldugu icin ben de gecis donemindeyim.

Meslek yazilim oldugu icin pandemi basladigindan beridir evdeyim. Bir daha ofis hayati isteyebilecegimi sanmiyorum. Kriterlerim bu yonde.

Yurt disi teklifleri cazip geliyor fakat burayi birakip gidemiyorum bazi nedenlerden dolayi.

Umarim bu zor kosullar altinda herkes istedigini elde edebilir.

geçmiş olsun hocam moralini bozma hersey olacagina varir

Ben 2 yili gecti issizim is aramıyorum benim istedigim yer beni beğenmiyor beni cagirani ben beğeniyorum o modedayim

İs aramıyorum seçeneğini seçtim

Sana cok ümit vermiyim ama vivo Türkiye en üst düzey yönetici yakin arkadaşım senin için yarin görüşeceğim

Hayirlisi kismet diyelim
Biliyorum Bülent hocam hatırlıyorum hatta o ilk zamanları.

İş bulmaktan ziyade vakti güzel geçirememek koyuyor insana.

Çünkü çalışarak para kazanmak için vaktimizi satıyorduk aslında. O zamanlar vakit çok değerliydi benim için kendime zaman kalmıyor vs diyordum.

Şimdi doyasıya vakit var ama efektif kullanamıyorum :)

Tez zamanda is bulmaniz dilegiyle.

Sirket ici problemler oldugu icin ben de gecis donemindeyim.

Meslek yazilim oldugu icin pandemi basladigindan beridir evdeyim. Bir daha ofis hayati isteyebilecegimi sanmiyorum. Kriterlerim bu yonde.

Yurt disi teklifleri cazip geliyor fakat burayi birakip gidemiyorum bazi nedenlerden dolayi.

Umarim bu zor kosullar altinda herkes istedigini elde edebilir.

Hocam size de geçmiş olsun.

Yurtdışı firmalarının uzaktan çalışma homeoffice kabul edenleri vs olsa aslında bayağı iyi olur.

@Kysr038 Geçmiş olsun adaş.
Bir emekli olarak emekliliğin ilk yılı sürekli gezip tozuyordum güzeldi. Sonra pandemi çıkınca evde kalmaya başladım. 31 yıllık iş hayatından sonra ev hayatı çok sıkıcı.
Ayrıca bizm hanımda ben giyinince nereye gidiyoruz diyor aynı senin eş gibi.
Ev hayatı=ev hapsi.
Allah kolaylık versin. Umarım gölüne göre iş bulursun.

Merhaba
Bende 23 yıldır aynı firmadayım.
Üretimi durdukduk.
Tasviye halındeyız.
Hepimizin Allah yardımcısı olsun.
Zor donemdeyız.
Bu maliyetlerle üretim yapmakta çok zor
Ne çalışan memnun halinden , ne de işveren…

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mezun olur olmaz, hatta öğrencilikten beri farklı sektörlerde çalıştım.
En son, 2.5 yıl önce bir sigara fabrikasında çalışırken "lanet olsun 8-5 beyaz yaka ofis köleliğine" diyip ayrıldım.

Planlar küçük ve butik bir işletme açmak üzerineydi; işin içine OGM ve belediyeler girdiği için olmadı.
Sermaye boşa gitmesin diye bir dil okuluna ortak oldum; 1 ay sonra pandemi çıktı ve 1 yıl ayakta kalabilip borçla kapattık.
Sonraki 1 yılda ise bahsettiğim sigara fabrikasına tedarikçi olarak asıl mesleğim olan sözlü tercüme hizmeti vermeye başladım fakat pandemiden dolayı çok az yabancı geldiği için o da gemiyi yürütmedi. Bu 1 yıllık sürede çok boş kaldım; bir sürü hobim olmasına rağmen boşluk/motivasyonsuzluk hissinden dolayı o hobilerimi dahi yapmak istemedim; çalışırken hobilerime harcadığım vakitten bu boş geçiş döneminde daha az vakit harcadım.

Dolayısıyla, yakın dönemde ben de iş aramaya başladım ve Ekim'de ağır ticari araç parçası üreten bir yere girdim fakat çalışan sayısını 2 yılda 1400'ten 3500'e çıkarmasına rağmen, bu yıl %40 büyüme hedefi olmasına rağmen kurumsallıktan nasibini almamış, maaş politikası trajikomik, gerçekten berbat bir yerdi. Bu süreçte yine bir sürü yerle görüşmeler, mülakatlar derken 1.5 yıldır dönmeye çalıştığım yukarıda bahsettiğim sigara fabrikasından haber geldi ve geçen hafta bu fabrikaya geri döndüm ve yeniden doğmuş gibi oldum. Borç ödemeye kaldığım yerden devam ediyorum.

Bu aradaki 2.5 yıllık ticaretle, serbest meslekle uğraştığım, battığım, belirsizlik yaşadığım süreç beni gerçekten çok yıprattı; ne kadar zor bir dönem olduğunu iyi biliyorum. Umarım tez zamanda değerinizi bilen bir yerde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bu arada, Samsun'a yerleşmek isteyen varsa ve iyi İngilizce bilenler varsa, iş var; referans olurum.

Şükürler olsun şu anda çalışıyorum ama 2 sene sonra belki ben de işsiz kalacağım. Şu anki şirkette de zaten maaş politikası, çalışma şartları derken çok mutlu değilim ama mecburiyetten dolayı çalışmak zorundayız. Hakkımızda hayırlısı olsun ama ülkede çalışanların da büyük çoğunluğu mutlu değil.
İnşallah sizin için en iyisi olur ve inşallah ülkemiz artık her alanda refaha ulaşır.

Bu dönemde is arayanların ve isi sallantida olanların ve çalışıp da aldığı ile evine yetinmeye çalışan herkesin Allah yar ve yardımcısı olsun
Cok zor dönemlerden geçiyoruz babalarimiz dedelerimiz o eski kriz dönemlerini anlatırdı simdi belki de daha kötüsünü yaşıyoruz malesef:((

%35 zam oranımın gayet iyi olduğunu ve evimin kira olmadığını patronumun bana hatırlatmasından dolayı iş bakıyorum. 4.5 senedir çalıştığım yerdi kendilerinin yanı her sene 15-20 arası zaten standart aldığımız zam oranını bu sene bu kadar krizin enflasyonu bile bile (kendisine milyonluk araba almayı düşündükten 1 hafta sonra) yapabileceğim zam oranı bu demiş ve şaşırtmamıştır.

Allah kendisine sağlık sıhhat versin temennimi de ekliyorum. Para kazanabilirsiniz ancak paylaşmak daha önemlidir. En azından hakkını verirsin personeline.

Kendisi kaybetti...

Geri
Üst Alt