Camdaki Etiketin Sökülmesi.

ewdal

Yeni Üye
İsim
Veli
 Merhaba,

Arkadaşlar aracı ikinci el almıştım. Önceki sahib muhtemelen personel kartını koymak için cama şeffaf plastik  kart kılıfını yapıştırıcı ile yapıştırmış. 

Sökmeye çalışıyorum ancak yerinden bile oynamıyor.  VD 40 diye bir sprey var. Onu denedim hiç etki bile etmedi. Birazdan sıcak su ve maket bıçağı ile kazımayı düşünüyorum. Cama sıkıntı yaratır mı ?  Veya farklı bir spreyle halledebilir miyim? Aşağıya resim ekledim.

7g730N.jpg

Fön makinesi ile ısıtıp sökmeyi denediniz mi?

camın dışarıdan ısıtılma imkanı olsa  daha rahat çıkar gibi(uzatma kablo vs. kullanarak  ısı tabancası veya fön makinesi gibi..)

kokpite damlatmadan selülozik tinerle silebilirsin yada eczaneden alkol alıpta silebilirsin ısıtarak yumuşatmakta işini kolaylaştırır.

Merhaba,

Arkadaşlar aracı ikinci el almıştım. Önceki sahib muhtemelen personel kartını koymak için cama şeffaf plastik  kart kılıfını yapıştırıcı ile yapıştırmış. 

Sökmeye çalışıyorum ancak yerinden bile oynamıyor.  VD 40 diye bir sprey var. Onu denedim hiç etki bile etmedi. Birazdan sıcak su ve maket bıçağı ile kazımayı düşünüyorum. Cama sıkıntı yaratır mı ?  Veya farklı bir spreyle halledebilir miyim? Aşağıya resim ekledim.

Değerli Hocam, 

Sıcak su tehlikeli... camın çatlama olasılığı var.

Camın arka yüzeyine tiner vb güçlü kimyasalları matlaşma olmasın diyerek    mümkün olduğunca sürülmemeli.

Fön makinesi çok etkilidir. Kolonyalı mendil deneyin... olmadı kolonya harikalar yaratıyor 

Yardımlar için teşekkürler. Sıcak su ile büyük oranda hallettim. Çok az bir kırıntı kaldı onu da yarın yine sıcak su ile halledeceğim. :)

Geri
Üst Alt