Yetkili servis tavsiyesi

muhsinn84

Yeni Üye
İsim
Muhsin
Araç
Golf 1.6 tdi highline 2016 dsg
Arkadaşlar herkese merhabalar. Aracım 1.6 tdi dsg golf 7 2016. Ankaraya bu sene taşındım. Daha önce Ankara da yetkili servis tecrübem olmadığından Ankara ve İstanbuldaki arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Ankarada ikamet ediyorum lakin yakın bir tarihte istanbula ziyarette bulunacağım. Aracım 50000 km de lakin kafama takıldığından dolayı su pompasını orjinali ile yetkili serviste değiştireceğim. Sökülmüşken triger ve v kayışı da değişecek. Değişecek parçalar önemli parçalar olduğundan karar vermekte çekimser kalıyorum ve açıkçası bu illerde yetkili servis tecrübem olmadığından karar veremiyorum. İstanbul doğuş oto maslak veya doğuş oto çankayada değişimi yaptırmayı düşünüyorum. Bu aşamada her birinizin fikirleri ve tecrübeleri benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ediyorum. Hayırlı akşamlar dilerim.

Etimesgut Doğuş oto guzeldir hocam tavirları değişmedi ise, yağı dışarıdan götürmek isterseniz de kabul ediyorlardı

Teşekkür ediyorum göz önünde bulunduracağım.

ben aydoğanlara gidiyorum memnunum.

50.000 km'de bu değişimi yapmak aracın üzerindeki parçalara yazık etmek bana kalırsa. Aracınız çok yeni. 120.000 km veya 10 yılı bekleyin bana kalırsa. Kendi aracımın ağır bakımını 115 km ve 10 yıl sonra yaptırdım. Parçaların durumunda hala kritik bir problem yoktu. Bu araçların ağır bakımları avrupada 210.000 km. Su eksiltme falan yoksa hiç gerek yok..

Arkadaşlar herkese merhabalar. Aracım 1.6 tdi dsg golf 7 2016. Ankaraya bu sene taşındım. Daha önce Ankara da yetkili servis tecrübem olmadığından Ankara ve İstanbuldaki arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Ankarada ikamet ediyorum lakin yakın bir tarihte istanbula ziyarette bulunacağım. Aracım 50000 km de lakin kafama takıldığından dolayı su pompasını orjinali ile yetkili serviste değiştireceğim. Sökülmüşken triger ve v kayışı da değişecek. Değişecek parçalar önemli parçalar olduğundan karar vermekte çekimser kalıyorum ve açıkçası bu illerde yetkili servis tecrübem olmadığından karar veremiyorum. İstanbul doğuş oto maslak veya doğuş oto çankayada değişimi yaptırmayı düşünüyorum. Bu aşamada her birinizin fikirleri ve tecrübeleri benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ediyorum. Hayırlı akşamlar dilerim.
Hocam bence en iyi seçenek, bulunduğunuz şehirdeki serviste yaptırmanız. herhangi bir sıkıntı çıktığında fazla efor sarf etmezsiniz. önceden gidip bilgi almanızda çok büyük fayda olacaktır.

@muhsinn84 Eskihisar'da yaptırıyorum bakımları, memnunum.

Aklınızda olsun aracın 1-2 gün kalması gerektiğinde doğuş servisleri ikame araç vermezken Eskihisar'da aracınızla aynı segmentte ikame araç veriyorlar.

Eğer istisnai bir arıza yok ise 50.000 km su pompası değişimi için çok erken., boşuna masraf yapmış olursunuz., Onun yerine şuan aracın değişmesi gereken daha mühim bakımlarını yaptırmanız gerekir;

-Fren hidroliği değişimi
-Antifriz değişimi (G13 tip antifriz)
-Şanzıman yağı değişimi

Adam akıllı yer yok Ankara’da tüm servisler aynı gibi haftaya benimde bakım var bilmiyorum nereye versek hangisi adam akıllı yaparlar die düşünüyorum sanırım doğuşa verip geçerim yapacak bişi yok

Herkese tek tek teşekkür ederim tavsiyelerinden ötürü. Bende düşünme aşamasındayım. İyi günler dilerim.

Geri
Üst Alt