GOLF 7 virajlarda arka kısımın kayma, atma sorunu.

snatcher

Üye
İsim
emre
merabalar aracımı alalı 3 ay oldu bi problem sıkıntı yok Allaha şükür ama böle hafif orta sertlikteki virajlara bile 60-70 ile bile girsem arka taraf kaydırıyor bazen esp devreye giriyor bazen girmeden topluyor ama hissediyorum atıyor sürekli. bu normal midir yoksa göstertmem gereken birşey midir. Şimdiden teşekkür ediyorum

Aracının amortisorlerine baktır hocam birde helezonlarinda daha önceden yapilan bir islem olmusmu ona bak 3 yıldır bir golf kullanıcı olarak bahsettigin senaryo imkaansiz.. gazı açtığın surece bir golf arkayı bırakmaz 🤗😇

Upvote 0
Aracının amortisorlerine baktır hocam birde helezonlarinda daha önceden yapilan bir islem olmusmu ona bak 3 yıldır bir golf kullanıcı olarak bahsettigin senaryo imkaansiz.. gazı açtığın surece bir golf arkayı bırakmaz 🤗😇
bende öyle düşündüm ama bildiğin baya atıyor kayıyorum yani yolda.. Burdan destek alıp ona göre kafamda bişe olusturup servis yada sanayi yoluna düşerim artık :)

Upvote 0
Genelde önden kayma olur ama..

(Bunlar temel öneriler, neyi ne kadar bildiğinizi bilmeden yazıyorum)

Lastik basınçlarını kontrol ediniz. (Bunun yanında 4 mevsim lastikler yapısal olarak etki de edebilir mi araştırmak lazım)

Yol yapısı etki edebilir. Bir de dönerken sabit gaz ile dönmek gerekir. Viraj içi ani fren ya da ani gaz bırakmak da etki eder.

Upvote 0
4 Mevsim lastikler sıcak asfaltta genelde tutunamam gibi bir problem olabiliyor. Muhtemelen sıcak asfaltta dediğiniz olay gerçekleşiyor.
Daha öncede dediğim gibi 4 mevsim lastikler kışın kış lastiği gibi performans göstermez, yazında yaz lastiği gibi performans göstermez.

Upvote 0
Merhaba, aynı problem bende de vardı. Lastikleri değiştirdikten sonra düzeldi gibi ancak amortisörlerimde terletme yapmış belki sebebi bu da olabilir... Arkalarda hakimiyet yok gibi hissediyorum, sanki tam basmıyor.

Upvote 0
sline paket spor süspansiyonlu A3'e geçtikten sonra Golf'ün hiç yol tutmadığına kesin emin oldum. Golf ile 80'le girip , arkasını bıraktığı virajda ,A3'le 110'la girdim bana mısın demedi. Golf'üm bağımsız süspansiyonluydu.

Upvote 0

Hiç böyle bir şey yaşamıyorum. 100-110 ile virajlara girerim. Videoda virajlar geniş açıdan ötürü basit gibi görünüyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt