Golf 7.5 1.4 tsi aracım için kış lastiği tavsiyesi

İsim
Çağlar
Merhaba,

Sivas/Gölova ilçesinde ikamet ediyorum. 

Aracım  2017 golf 1.4tsi 

Kış burada çetin geçiyor.buradaki ilk kışım olacak.

Araştırmalarım sonucu 

Nokian wr d4 205/55 r16 91h.   Bu lastiği çok öneren gördüm.

Esnaf ile iletişime geçtiğimde bu lastiğin buraya pek uygun olmadığını söyledi(elinde bu lastik yoktu) ben zaten internetten alacağım.

Onun önerdiği lastikler ise,

Goodyear gen 1 modeli

Sawa eskimo s3

Lassa ıcevıce 2

Bu konuda bilgisizim yardımlarınızı bekliyorum. Nokian wr d4 uygun mudur esnaf mi yanlış biliyor?

@Ruhumdeflasyon nokian en iyi 2,3 kış lastiginden birisidir. Lastikcinin söyledikleri birbirine yakın lastiklerdir. Bunlar içinde Lassa kullandim memnun kaldım. Sava ve Goodyear da  orta kalitede iyi lastiklerdir. Elimde 2020 50 hafta kışlık lassa lastik var 1000 km ancak kullanildi isterseniz yardımcı olurum iyi gunler 

Merhaba,

Aracım  2017 golf 1.4tsi 

Araştırmalarım sonucu 

Nokian wr d4 205/55 r16 91h.   Bu lastiği çok öneren gördüm.

Esnaf ile iletişime geçtiğimde bu lastiğin buraya pek uygun olmadığını söyledi(elinde bu lastik yoktu) ben zaten internetten alacağım.

Goodyear gen 1 modeli

Sawa eskimo s3

Lassa ıcevıce 2

Bu konuda bilgisizim yardımlarınızı bekliyorum. Nokian wr d4 uygun mudur esnaf mi yanlış biliyor?
Öyle bir şey söz konusu değil., sivas zaten iklim olarak kışın aşırı soğuk, kar/buz eksik olmayan bir şehir., öyle bir iklim için Nokian WR D4 en ideal lastiklerden birisidir., WR D4 veya yeni çıkan modeli olan WR Snowproof bakabilirsiniz., 

Lassa, Sava sizi üzer eğer ekonomik F/P bir lastik istiyorsanız Semperit Speed Grip 3 veya Speed Grip 5 modelini öneririm., Semperit çok iyi bir lastiktir., Continental bünyesinde bir marka., fiyatları da makul seviyededir.

Merhaba, ben de golf ve a4te nokian wr d4 kullandım ve farklı bir lastik bakmıyorum, ikisini de birer kış kullandım araç satışından dolayı uzun süreli kullanımı bilmiyorum ama istanbul şartlarında fazla bile olduğunu söyleyebilirim, sürüş güvenliğine önem verdiğim için 1 ay da olsa kış lastiği kullanıyorum, son aracım yine golfte de nokian genel merkezine yeni çıkan snowproof u sormuştum wr d4 kullandığımı söyledim onlar da snowproof u denememi bazı iyileştirmelerin olduğunu daha yii bir deneyim sunacağını tavsiye ettiler. Ben de onu aldım bu yıl şubat ayında ama kısa süre kullanabildim o da wr d4le aynı sayılır, aracımı sattığım için yine onlarla da vedalaşacağım sanırım, şuanki aracıma ölçüleri uymuyor, 225/45/17ler ama farklı ölçülerde de test değerleri olarak da çok iyiler aynı zamanda sessizlik konusunda da çok iyiler, yazlık hankooklar vardı çok rahatsızdım nokianlara geçince rahatlamıştım.

Ben 4 senedir istanbulda wr d4 kullanıyorum. geçen sene kışın karda da kullanma fırsatım oldu. Yokuşlarda vs. çok güzel tutuyor, rahat rahat gidiyor. Bolu abanta çıkmıştım hiç sorun yaşamadım yarım mt karda. Bu lastikten daha iyisi varsa o da continental'in kış lastiğidir. Sivas gibi soğuk bir şehirde sürekli yol yapıyorsanız bütçenizin el verdiği en iyi lastiği almanızı tavsiye ederim. Alırken üretim yıllarına mutlaka dikkat edin.

Wr d4 siparişimi geçtim. Memnuniyet durumumu güncelleyeceğim. Hepinize teşekkür derim.

Bi kere nokianla tanıştım o gün bugündür hiç vazgeçmedim, vazgeçmem de.karda buzda yol tutuşu mükemmel

Merhaba,

Aracım 2017 golf 1.4tsi

Araştırmalarım sonucu

Nokian wr d4 205/55 r16 91h. Bu lastiği çok öneren gördüm.

Goodyear gen 1 modeli

Sawa eskimo s3

Lassa ıcevıce 2

Merhabalar, öğretmenevindeki gri golf sizin sanırım. Ben de 2 yıl gölovada görev yaptım. Geçen ay merkeze tayin oldum.
Aracınızı da geçen pazartesi gördüm. Hatta araçlarımız karşı karşıya park halindeydi. (Beyaz Golf 7.5)
Benim gölovadaki tercihim Nokian snowproof olmuştu ve çok memnun kalmıştım.

savanın 225 40 18 kış lastiğini kullanmıştım. etiket değerleride fena değildi. hemde good year üretimi. lastik ebatlarınıza göre etiket değerleri iyi ise tavsiye ederim. yumuşak lastiktir bu arada.

Ağzınıza sağlık bu kıymetli bilgiler için bende kış lastiği için araştırma yapiyordum cok iyi denk geldi benim de küçük bir sorum olacak sizce nokian wr d4 mu alayim yoksa wr snowproof d5 mi

Hocam fiyat farkı çok yoksa Snowproof alın.Ama ikisi de sorunsuz ve çok güzel kar/kış lastikleri.Üretim yılı olarak snowproof daha yeni olabilir.2021 üretim yılı olandan alın.Haftasına da dikkat edin.

Ağzınıza sağlık bu kıymetli bilgiler için bende kış lastiği için araştırma yapiyordum cok iyi denk geldi benim de küçük bir sorum olacak sizce nokian wr d4 mu alayim yoksa wr snowproof d5 mi
Hocam aldiniz mi nokian kis lastigi

Geri
Üst Alt