Golf 7 1.6 tdi yakıt tüketim verileri

@MR Hocam aslında benim değerler biraz çok dayanamayıp yeri geldidinde az basmalı kullanıyorum. Buna rağmen değerler güzel çok şükür. Vosvos tsi la işi çözmüş ?

@kimi-emd kesinlikle hocam. TSI'ı seviyorum. Sakin kullanımda ekonomik ancak seri kullanımda lıkır lıkır içiyor. Bende genel olarak kendimi tutamayıp seri sürüş yaptığım için bana uymuyor. 

150PS ACT'yi çok düşünmüştüm alırken hatta hala acaba diyorum ama benzinli araçta kendime güvenim yok. 8-9 lt'lerle gezerim muhakkak.  8D

Gayet ekonomik kullanımlar .. Tebrikler. Araçlarımız cidden çok ekonomik yakıt tüketimi konusunda.  :('

Malum bayram trafigi dikkat edelim. Cogu yerde zincirleme kaza vardi ve sehirlerarasi 3 seritli yollar durma noktasina gelmisti.

Klima hep acik malum cok sicak

Aracta 3 kisi ve bagaj dolu.

Sikisikliklar olmasa biraz daha duserdi saniyorum. Ortalama hizi dusurduler baya ordaki beklemeler ve yavas ilerlemeler.

105-110 km hiza sabitledim kalan zamanlarda.

ade835a3b891446fdd21ef5758f54a99.jpg

6c47ce4d5ac4433a1ea752bc29929fb3.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hazir burda konu acilmisken birsey sorayim bunu servisede sormustum. Golf5 te araca mesela yakit aldigimda diyelim ki fulledim yol bilgisayari aninda 650-700 km gidersin olarak guncelleniyordu. 

Golf 6 ve 7 ile birlikte bilgisayar artik boyle calismiyor. Fullenince maksimum 300 yazdigini gordum sonra degisiyor kullanimla artma yada azalma oluyor ama o full haldeki bilgisayar tahminini goremiyorum. 
Normalde son deponuzun ortalamasına bakıp, bu depo ile me kadar gideceğinizi söyler. Örneğin ben son depoyu 5 l / 100 km ortalama ile bitirdiysem, depoyu doldurunca ilk menzili 900 km civarı veriyor. Sonra da kullanıma göre oluşan ortalama değerler ile menzili güncelliyor.

300  km menzil normal değil bana göre. 300 km göstermesi için son depo ortalamanız 15 l/100 km olması gerek. 

Değerler çok iyi. 

1.2 TSi manuel araç  3.000 km geldi ve şuan için ortalama 100 km   6.2 litre bir yakıt tüketimi var.

Yukarıdaki değerleri araç kaç km de aldınız. 

Değerler çok iyi. 

1.2 TSi manuel araç  3.000 km geldi ve şuan için ortalama 100 km   6.2 litre bir yakıt tüketimi var.

Yukarıdaki değerleri araç kaç km de aldınız. 
1.6 tdi dsg 12.300 km

@ansolak

Hep söylemiştim....

Ben Mr. Jekyll ile tanıştım...

Sakın kullanım ve daima ilerideki trafiği takip ederek kullanmak suretiyle elde edilebilecek veriler...

Mr. Hyde'ı tanımam....

İşte kanıtı... Bu paylaşılan pozlar.

Not: aman üstadım uzun süreli tüketimi neşretmek suretiyle beni de mahçup etmeyiniz :)

@ansolakHep söylemiştim....

Ben Mr. Jekyll ile tanıştım...

Sakın kullanım ve daima ilerideki trafiği takip ederek kullanmak suretiyle elde edilebilecek veriler...

Mr. Hyde'ı tanımam....

İşte kanıtı... Bu paylaşılan pozlar.

Not: aman üstadım uzun süreli tüketimi neşretmek suretiyle beni de mahçup etmeyiniz [emoji4]
Hocam aracta sevdikleriniz olunca farkli.

Yalniz olduğunuzda farkli oluyor kullanımlar.

Gecen bir arkadasin benzinli aracina 14-15 yaktirdim benim tarz ile :)

act passat.

Güç olunca kullanmak icab ediyor.

Değerli @ansolak Hocam;

Biliyorum siz tamamen masumsunuz,

suçlu olan sizi bu duruma iten koşullar :)

ve " bu kadar beygiri boşuna mı besliyoruz " dememize neden olan Alman Mühendisler.  Alçaklar... Bu kadar beygiri bir araya koymasınlar biz de merak etmeyelim nasıl kırbaçlandıklarını..

Bi nevi hakkını teslim etmek zorunda kalmak veya davete icabet etmek gibi....

Kim olsa aynısını yapardı zaten...

:000278-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracım 1500kmde. Bugün 280km yol yaptım değerlerim su sekilde.  Klima hep acikti. 3 kişiydik.

20160805_184415.jpg

d128362f9f8e5a5570e9938996920140.jpg

2 kisi 2 valiz klima acik. Eco mode yer yer kullanildi. Yolda çalışma vardi duraksamalar oldu hiz düştü. 100 sabitlenmeye çalışıldı genelde.

2 kisi 2 valiz klima acik. Eco mode yer yer kullanildi. Yolda çalışma vardi duraksamalar oldu hiz düştü. 100 sabitlenmeye çalışıldı genelde.

Gerçekten mükemmel. Anladım ki benim aracın motoru bozuk.  8D  Aynı şartlarda 4.0'ın altına mümkün değil düşmüyor. Bir ara 3.9 demişti sonra baktım ki yine 4.3 olmuş. 

Gerçekten mükemmel. Anladım ki benim aracın motoru bozuk.  8D  Aynı şartlarda 4.0'ın altına mümkün değil düşmüyor. Bir ara 3.9 demişti sonra baktım ki yine 4.3 olmuş. 
Hocam bu agirlikta bir araba icin daha düsugu zor yapilir tabiki ama zor.

Yol dumduz olsaydi daha düşük olurdu.

Inisli çıkışlı güzergah.

Gaza fazla basmamak icin rampa çıkacağınızi anladığınız zaman ister rampa iner olun ister duz gidin. Kesinlikle bir miktar gaza fazla basarak hizinizi arttırın.rampada ayaginizi mumkun oldugunca sabit tutarak rampayi cikmaya calisin. Eco mode olunca rampa asagi kendi kendine arac yuksek hizlara cikabiliyor yelken modunda onu da kullandim mumkun olduğunca.

Değerli Ahmet Hocam 

Sizinkisi gibi Yapılan ortalama 200 km ve üzerinde ise kesinlikle ölçü kabul edilebilir.

Bu mesafe ve hız ile bu yakıt tüketimi ortalaması......

Resmen rüya gibi. 

Aracın tüm tepkilerini ve özelliklerini ezberlemiş olmayı şart koşar.

Maşallah 

Geri
Üst Alt