7.5 ÇİFT J FAR OPSİYONU

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Merhabalar bir süredir golf 7.5 highline paket araçlara bakıyorum, özellikle 140 ve 150 hp olan 1.4 tsi araçlara bakıyorum fakat çift j farlı olan araç sayısı çok az ve çift j far olan araçların bazılarında ledler çok sönük bazıları da daha kalın ve parlak görünüyor.

Bu farların orjinal ve replikarının arasındaki farkı anlayabilmek adına gözle görünür ayırt edici bir fark var mıdır?

Orjinal çift j farların hepsi aynı özellikte mi oluyor yani hepsi viraja duyarlı farlar mı oluyor ?

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler :)  

Opsiyonel çift J de far karşılama vardır. Far yukarı aşağı hareket yapar. Onun dışında anlamak için farın arkasındaki etiketine bakmadan çok zor. Birde Çift J orjinaller sanırım kayar sinyal değil ama replikalar kayar olması lazım ama tam emin değilim çünkü türkiyede çok az sayıda var orjinal Çift J araç.

Merhabalar bir süredir golf 7.5 highline paket araçlara bakıyorum, özellikle 140 ve 150 hp olan 1.4 tsi araçlara bakıyorum fakat çift j farlı olan araç sayısı çok az ve çift j far olan araçların bazılarında ledler çok sönük bazıları da daha kalın ve parlak görünüyor.

Bu farların orjinal ve replikarının arasındaki farkı anlayabilmek adına gözle görünür ayırt edici bir fark var mıdır?

Orjinal çift j farların hepsi aynı özellikte mi oluyor yani hepsi viraja duyarlı farlar mı oluyor ?

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler :)  
Mk7,5 'ta orjinal led farları Hella üretiyor., kaputu açıp farın hafif sağına/soluna eğildiğiniz zaman far orjinal ise VW logolu Hella etiketi görürsünüz., sağ farda etiketi görmek daha kolay.,

Gündüz vakti J led'ler daha belirgin yanar., geceleri kısa farı açtığınızda J led'ler otomatikman biraz kendini kısar..,

Çift J Led farlar direksiyon hareketine göre virajlarda sağa-sola döner yani AFS (adaptif özelliğine) sahiptir.

Tek J Led farlar virajlarda dönmez.,

Her iki far tipinde de (otomatik far yükseklik sensörü) olduğu için farlar yukarı-aşşağı hareket eder., yani bundan yani farın yukarı-aşşağı hareket etmesinden farın tek mi çift J mi anlayamazsınız.,

Mk7,5 orjinal Led far örnek resim;

hella_02.jpg

hella_01.jpg

s-l1600.jpg

Çift j far opsiyonuna sahip aracım.Bizdeki sinyaller kaymıyor evet.Birde replikalar görüntüde belli ediyor kendini.Farlar adaptif olduğundan virajlarda dönüyor.Sonradan takılan replikalarda içeride far yükseklik ayarı vardır onu pek değiştirmezler genelde ordan da anlayabilirsiniz.Kimse bixenonlu aracına söküp replika çift j takmaz diye düşünüyorum.

Çift j farlarda kendi içinde ikiye ayrılıyor. mid ve hig olarak. standart çift j far viraj aydınlatmalı araaa bindim aydınlatma iyiydi. Ancak çift j hig farlı golfe bindiğimde aydınlatma bambaşkaydı. Hatta geçen sene buradan ilana koyduğum gri golfte çift j hig opsiyon olınmış araçta line asist yok fakat tepe kamerası vardı öndeki araçları tespit edip o kısımları gölgeliyordu diye hatırlıyorum. Far camına vuran ışık Mercek içinde 5 tane üstte 5 tanede altta led aydınlatma vuruyordu değişik gelmişti bana. İki tip çift j far olduğunu o zaman öğrenmiştim :)  

bende de cift j var arkadasların dedikleri gibi kayar sinyal yok bizde açılısta far selamlama var ve dönüşlerde dönüş yönüne göre farda dönüyor. orjinali böyle oluyor sanırım

@forzaGilles Hocam şimdi bundan anladığımız afs olmayan çift J ler de var mı? ben çift J leri afs olarak algılıyordum. 

Aracım 2018 tek j far servisten orjinal çift j aldığımızda direk takıp devam mı yoksa beyin soket ya da başka bir parça değişimi gerekir mi?

Servisten çektiğim 2018 şase noya uyumlu parça kodu 20230707_134408.jpg

Geri
Üst Alt