Yaylarim yerinden cikiyor.

Ozaydin64

Üye
İsim
Ali
Merhabalar golf7 aracima 18 janr taktigim icin spor yaylar sekme yapiyor diye orjinal yeyleri kestirmistim. Yaylardan surtme sesi gelmesiyle ustama gittim usta yaylar yerinden cikmis dedi. Yerine takariz ama kasislerden gecerken tekrar cikar dedi. Bu konu ile alakali bi fikri yada tavsiyesi olan var mi ? 

@Ozaydin64 merhaba, orjinal yaylarını takmak veya spor yayları takmanız lazım, bir arkadaşım da polo aracında sürekli yay kayıyordu presslediği için çaresi yok galiba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Peki tehlike arz ediyor mu ? Yani tamamen yerinden cikma gibi bi durum olur mu ? Zaten yaylardan gelen sesler yuzunden spor yay alip takacagim.

Upvote 0
Merhabalar golf7 aracima 18 janr taktigim icin spor yaylar sekme yapiyor diye orjinal yeyleri kestirmistim. Yaylardan surtme sesi gelmesiyle ustama gittim usta yaylar yerinden cikmis dedi. Yerine takariz ama kasislerden gecerken tekrar cikar dedi. Bu konu ile alakali bi fikri yada tavsiyesi olan var mi ? 
Merhaba,

Kendinize de arabanıza da eziyet etmeyin, spor yay alın derim.

Bir de tanışma konusuna müsait bir vaktinizde uğrarsanız, sizi tanımak isteriz. :)

Upvote 0
Temel mantığı şu..

Kesilen yay kısalar (bu tabiki bir tavsiye değildir. Sadece teknik olarak..)

Amortisör kesik olmayan yay kadar uzar. 

Amortisör değişmediği için uzmaya devam eder. Son noktaya gelince yay doğal olarak çıkar.

Bu kadar..

Upvote 0
Arka süspansiyon torsiyon olduğu için 1.2 TSI araçlarda spor yay da kullansanız bu durum olabiliyor.
Benim de Eibach 35mm Spor yay ile lifte alındığında benzer durum oluyor.

Yay kodu (E10-15-021-01-22)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Uyanamamisim galiba basligi

SACLARİM YERİNDEN CİKİYOR diye okudum

Ya da gözlerim gidiyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt