Sağ Ön Kapı Ses

ogulhan1

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar , 30 000 Km de olan aracımın sağ ön iç kapı kısmından cızırtı şeklinde ses alıyorum ,genel olarak duyduğum bir cızırtı bu ,çok nadir olarak sol sürücü kapısından geldi ama yerini bulamadım her iki kapıdanda.

B

Merhaba arkadaşlar , 30 000 Km de olan aracımın sağ ön iç kapı kısmından cızırtı şeklinde ses alıyorum ,genel olarak duyduğum bir cızırtı bu ,çok nadir olarak sol sürücü kapısından geldi ama yerini bulamadım her iki kapıdanda.

B
Değerli Hocam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Bu konuda uzman, bilir kişi ve en deneyimli dostlarımı davet ediyorum.. :)

@yusuf

@maniax

Moderatör tarafında düzenlendi:

B
hocam söyle ki; bu bahsettiğiniz tarzda ses aracı aldığımda vardı. mesela bass ağırlıklı müzik dinlerken, bozuk yollarda hep gelirdi. önce önemsemek istemedim ama içim içimi yiyip durdu. 

servis de önemsemedi. o kadarcık ses olur dedi  

ben de gözü karartıp sanayideki güvendiğim titiz bi ustama kapı döşemesini söktürdüm. başta kapı döşemesi sökülür mü nasıl olur derken baktım ki tek parça olarak çıkıyor. 

ses yapabilecek yerlere ustam 3M bant çekti. 

Şu an gercekten hiç ses yok

:)

@maniaxöncelikl teşekkürler yanıtınız için. Biraz araştırma yaptım ve sonuç; genellikle ilk olarak yağlı silikon sprey kullanan insanlar var sonuç almayanlar ise döşemeyi söktürüyor . Bu konuda ne düşünüyorsunuz ayrıca yaptırdığınız yer nerede 

@maniaxöncelikl teşekkürler yanıtınız için. Biraz araştırma yaptım ve sonuç; genellikle ilk olarak yağlı silikon sprey kullanan insanlar var sonuç almayanlar ise döşemeyi söktürüyor . Bu konuda ne düşünüyorsunuz ayrıca yaptırdığınız yer nerede 
hocam sprey ise yarayabilir ama dusuk ihtimal. kapi ici kablo demetleri, bazı hareketli plastikler kapının sacına çarpıyorlar. ses bence bu yüzden geliyor. aralara yumuşak kumaşımsi bant çekince ses kesildi

yaptirdigim yer aslinda Ankara'da bir özel opel servisi ama sahibi karşılıklı hukukum olan bi abimiz. en az benim kadar titiz olduğuna inandığım icin ona söktürdüm 

iyi cesaretti aslinda :)

hocam söyle ki; bu bahsettiğiniz tarzda ses aracı aldığımda vardı. mesela bass ağırlıklı müzik dinlerken, bozuk yollarda hep gelirdi. önce önemsemek istemedim ama içim içimi yiyip durdu. 

servis de önemsemedi. o kadarcık ses olur dedi  

ben de gözü karartıp sanayideki güvendiğim titiz bi ustama kapı döşemesini söktürdüm. başta kapı döşemesi sökülür mü nasıl olur derken baktım ki tek parça olarak çıkıyor. 

ses yapabilecek yerlere ustam 3M bant çekti. 

Şu an gercekten hiç ses yok

:)
degerli hocam cam mekanizma cıvatalarınıda kontrol ettiyse keyifinize diyecek yok geçmiş olsun :'(

Hocam ben de bu ses çantamın fermuari olmuştu. Aracı komple boşaltıp pijama ile denedim :) ve içim rahatladı. Tavsiye ederim.
dün bunu denedim ,hatta birini yanıma oturtup ona arattırdım fakat kapıdan geldiği çok aşikar

Geri
Üst Alt