Bluetooth sorunu

besyo99

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Selamlar telefonumdan bluetooth açar açmaz araca bağlanıyor ama birisi aradığında araç ekranından aça basmama rağmen geç bağlanıyor 10 sny civarında telefonu araçtan sildim tekrar bağladım ama sorun devam ediyor konuşma sırasında kesinti vs yok.. Boyle garip bir sorun yaşayan veya çözüm önerisi olan var mıdır arkadaşlar ?

@besyo99 Telefon ekranında hoparlör seçeneklerinde Aracın adı seçili olması gerekiyor hocam ona dikkat edin, araç Bluetooth veya telefonun Bluetooth ayarlarında seçili aygıt olarak  hangisi seçili ise değiştirmeniz gerekecek

Upvote 0
Zaten direk eşleşme yapiyor ve aygıt isimleri aynı.. Arama geldiğinde açtığımda 10-12 saniye daha araçtaki çalma sesi devam ediyor ama bağlanmıyor 🙄

Upvote 0
Araçtan mı Cevapla'ya basıyorsunuz telefondan mı ?

Telefonunuz hangi model? Bluetooth versiyonu ile alakalı olabilir

Recep Bey'in söylediği şey; arama geldiği esnada telefonu açtığınızda telefonun ekranında hoparlör kulaklık ahize bluetooth gibi seçenekler olabiliyor onlardan birinin seçimi ile alakalı olabilir.

Telefonunuzu koyduğunuz yer kulaklık kısmına yakın bir yer ise yakınlık sensörü devreye giriyor ve bu yüzden Bluetooth değil ahizeye otomatik geçiş yapıyor olabilir. 

Upvote 0
Araçtan mı Cevapla'ya basıyorsunuz telefondan mı ?

Telefonunuz hangi model? Bluetooth versiyonu ile alakalı olabilir

Recep Bey'in söylediği şey; arama geldiği esnada telefonu açtığınızda telefonun ekranında hoparlör kulaklık ahize bluetooth gibi seçenekler olabiliyor onlardan birinin seçimi ile alakalı olabilir.

Telefonunuzu koyduğunuz yer kulaklık kısmına yakın bir yer ise yakınlık sensörü devreye giriyor ve bu yüzden Bluetooth değil ahizeye otomatik geçiş yapıyor olabilir. 
Aynen araçtan cevaplaya basıyorum.. Recep Bey'in dediğine baktım araç Bluetoothunun ismi gözüküyor... Yarın fabrika ayarlarına getirip birde öyle deneyecem.. Telefonum android xioami daha öncede kullandığım telefon sorunsuz çalışıyordu ayarlarıyla ilgili birseyi mi degistirdim bilemiyorum yarın fabrika ayarlarına çevirecem olmazsa başka telefondan da deneyecem  

Upvote 0
bende böyle bir sorun yok direk cevaplıyor zaten müzik arama geldiği an duruyor yani durması lazım. Bence ekranı bi fabrika ayarlarına döndürün derim yazılımsaldır ınsallah sorun donanımsalsa eğer daha sıkıntı

Upvote 0

Geri
Üst Alt