1 Ayda 5. Çizik

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola moderatör arkadaşlar doğru bölüme taşırsa sevinirim.

Herkese selamlar, son bir aydır aracımın üzerinde kara bulutlar dolanıyor. 20 Temmuz'da aracımın ön sol kapısına bisiklet gidonu sürtmüş boyanın rengi açılmış fakat herhangi bir çizik VB sorun yok çok kafaya takmadım. 1 hafta sonra sol arka çamurluğa aynı şekilde sürtmüşler ve bu sefer çizikler 2 tane yine aynı şekilde herhangi bir çizik yok sadece boyanın rengi açılmış. Bu ayın 15'inde pazar günü aşağı indiğimde aracımın ön tamponun sol far altını taş VB bir şeyle çocuklar çizmiş (umuyorum ki çocuklardır) baktım tırnak giriyor. Pazartesi günü Sonax'a gidip fiyat aldım pasta cila yapmadıklarını bunu yaparlarsa boyanın inceleceğini söylediler. Bu yüzden boya koruma yaparak o çiziği dolduruyoruz dediler yine göze batar fakat bu kadar batmaz denildi. Dün site yöneticisiyle de konuştum bu durumu otoparkta çocukların oynamaması gerektiğini aileleri bilgilendirmesini istedim. Ve gelelim bugüne (17.08.2021) akşam üstü aracımın içini silerken küçük çocuklardan birisi bisikletle geçerken tamponun sağ tarafını da çizdi. İlk bakışta insan tabii ki üzülüyor fakat olan olmuş. Çocuk bu sorun yok fakat bu çocukların oyun alanı varken otoparkta oynamaları ne kadar normal? Ailesiyle konuştum ücreti neyse yaptıralım dediler fakat ben kabul etmedim çok büyük bir şey değil fakat bunun olmadan önce önleminin alınması gerekmez mi? Önemli çiziklerin fotoğraflarını aşağıya yükledim sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Kıymetli önerilerinizi bekliyorum.

1. Çizik 15'inde fark ettim muhtemelen cumartesi günü oldu. Çoğu yere tırnak giriyor. Ek olarak park sensörü de içeri doğru göçmüş fakat herhangi bir iz yok. Park pilot sorunsuz çalışıyor.

IMG_6777.jpeg

2. Tırnak girmiyor sanırım bisikletin boyası tampona geçmiş buna pasta cila yaptırmadan çıkartmam mümkün mü?

IMG_6795.jpeg

[mention=11839]HONEY[/mention] Abi en büyük örnekle karşındayım konuştuk biliyorsun 1 ayda 4 defa arka tampona vurdular (Duran arabaya) [emoji3] 
Abdest al bence sen

Upvote 0
@HONEY Abi en büyük örnekle karşındayım konuştuk biliyorsun 1 ayda 4 defa arka tampona vurdular (Duran arabaya)  :D  
@MertHaktan  aracınızın arkasında dikkat dağıtıcı , örneğin kamyon yazısı gibi bir şey yok dimi  :)  

Şaka bi yana bazen etraftaki olaylar araçlar sağdan solda sıkıştıran vs. oluyor.  Onları kontrol edecekken son anda fark edilemeyebiliyor. Söylenecek klişe söz vardır ya " önüne baksana kardeşim"..

Neyin nereden geleceği belli olmuyor. Ben de bazen bi bakıyorum arkadaki araçları kontrol etmeye başlamışım.. trafik yorucu..

Upvote 0
@ogzogz Valla hocam artık ben vurduklarında şaşırmıyorum  , Yakında uçakları aprona yanaştırmak için kullanılan raketleri arabanın arkasına bağlıycam@HONEY Bülent abide duymaktan sıkıldı hiç çıkarmıyım arabayı vurmasınlar diyorum sabah telefon otoparkta yanlışlıkla aracınıza vurdular diye uyanıyorum :)  Artık o yüzden arabam yokmuş gibi davranıyorum....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
nasip olur da üçüncü bir sıfır araba alırsam eğer kesinlikle ilk iş ppf kaplama yaptırmak olacak. bütçem x liraysa x+15 olarak bu iş için ayrı kaynak ayıracağım. başka türlü taş iziymiş, çizikmiş vs.. önlem alamıyorsun. seramik falan da hikaye.

Upvote 0
Kameranın gördüğü yere bırakıyorum aracı dün hal böyle olunca dedim kamera da zaten fayda etmiyor öteki tarafa aldım neredeyse ücra bir köşe şimdi pusuya yattım bekliyorum çocukları gördüğüm gibi arabayı alıp gezmeye çıkacağım :)

Upvote 0
Kameranın gördüğü yere bırakıyorum aracı dün hal böyle olunca dedim kamera da zaten fayda etmiyor öteki tarafa aldım neredeyse ücra bir köşe şimdi pusuya yattım bekliyorum çocukları gördüğüm gibi arabayı alıp gezmeye çıkacağım
Ben olsaydim hepsini toplayip dondurma ismarlardir

Böyle böyle oluyor çiziliyor sizden rica ediyorum derdim

Ailesini terbiye edemeyiz ama agaç yaşken eğilir şansımı denerdim

İsmarlama olayini arada bir tekrar eder unutturmazdim ricami

Upvote 0
Ben olsaydim hepsini toplayip dondurma ismarlardir

Böyle böyle oluyor çiziliyor sizden rica ediyorum derdim

Ailesini terbiye edemeyiz ama agaç yaşken eğilir şansımı denerdim

İsmarlama olayini arada bir tekrar eder unutturmazdim ricami
Bundan sonraki adım, "dondurma ismarlamazsan arabanı çizerim"e gitmez umarım :)  ya da geciken her dondurma bir çizik olarak dönmez :)

Upvote 0
Bundan sonraki adım, "dondurma ismarlamazsan arabanı çizerim"e gitmez umarım[emoji4] ya da geciken her dondurma bir çizik olarak dönmez[emoji4]

Ben cocuk olsam bunu koz olarak kullanirmiydim

Kullanirdim kesin ipnelik bedava

Zaten her türlü çiziyorlar şansımızı denemek amaç

Upvote 0
Ben cocuk olsam bunu koz olarak kullanirmiydim

Kullanirdim kesin ipnelik bedava

Zaten her türlü çiziyorlar şansımızı denemek amaç
Burdan sonraki senaryo..

Araç sahibi : "burayı sen mi çizdin?"

Çocuk : " çizmiş olabilirim de olmayabilirim de.."

Araç sahibi: " neyse , gel ben sana bir dondurma ısmarlayayım" 

Çocuk : " tamam ,olur. (haha yine yedi numarayı.. :lol: )" 

Upvote 0
@EsXi Çok geçmiş olsun . Sizinle aynı dertten mustaribim . Sizinkini çoluk çocuk yaparken bizimkini arka bahçeye geçen eş dost komşu yapıyor koca koca insanlar... Eski aracımda uranüs griydi sizinkinden daha derin çiziklerdi rötüş boyasıyla kapattırmıştım ben tampondakileri ama kaportadakilere hiçbir şey yapamadım  :)  . Artık kapalı otoparkta dolu brandası kullanıyorum kaputla çamurlukları kapatmak için ön parçaları korumak adına.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Geçmiş olsun hocam. Böyle can sıkıcı olaylar yüzünden artık arabaya doğru yürürken sağına soluna pek bakmamaya çalışıyorum  ya da göz ucuyla bakıp geçiyorum .d Hiçbir şey olmazsa bomboş otoparkta kapıyı açarken vuruyorlar. Ben birinin aracına dokunmamak zarar vermemek için bazen yan koltuğa geçip diğer taraftan iniyorum ancak çok dikkatsiz ve umrunda olmayan insanlar var maalesef.

Upvote 0

Sitede yaşanan dünkü olaylardan sonra açıkçası artık ebeveynler çocuklarına daha dikkatli bakıyor. Çocuklar ufak olduğu için geri gelirken arabanın arkasına geçiyorlar her ne kadar dikiz aynasına da baksam görmek imkansız çocukların boyu ufak olduğu için. Sensörlerde zaten her zaman çocukları görmüyor yarın öbür gün birisini arabanın altına alacağım diye korkuyorum. Yaşadığım olay üzücü ama umuyorum ki ders almışlardır. Haftaya kaput filmini de değiştirecektim üstüne bir de bunlarla uğraşacağım şimdi ne yazık ki. Ama bu bana bir konuda ders oldu. Bir daha beyaz renk araba alacağım koyu renk alıpta üzülmektense beyaz renk arabada çizikler daha az belli oluyor. Site yönetimiyle de konuştum otoparka ve güvenlik kameralarına bir düzenleme getireceklerini söylediler umarım işe yarar ve kalıcı bir çözüm olur.

@EsXi Çok geçmiş olsun . Sizinle aynı dertten mustaribim . Sizinkini çoluk çocuk yaparken bizimkini arka bahçeye geçen eş dost komşu yapıyor koca koca insanlar... Eski aracımda uranüs griydi sizinkinden daha derin çiziklerdi rötüş boyasıyla kapattırmıştım ben tampondakileri ama kaportadakilere hiçbir şey yapamadım  :)  . Artık kapalı otoparkta dolu brandası kullanıyorum kaputla çamurlukları kapatmak için ön parçaları korumak adına. Görsel ekliyorum çok kalın ürün eğer tek ön tarafı çiziliyorsa atın önüne aracın kaplıyor zaten 3 parçayı komple

NOT: 2 Gün sadece 2 gün brandasız bıraktım sol ön çamurluk "+" şeklinde ufacık çizilmiş allahtan renk beyaz belli olmuyor bu sefer. 

Ekli dosyayı görüntüle 49730
Kapalı otoparkım olsa kesinlikle arabayı ben de böyle saklayacağım fakat olacak olduktan sonra kapalı otoparkta da kaza oluyor. Bundan kısa bir süre önce arkadaşımın Passat'ına otoparkta sol boydan park ederken komşusu (alkollü) sürtmüştü. Kameralardan kimin yaptığı bulunsa da yine dediğim gibi başa geldikten sonra bir anlamı kalmıyor. 

Geçmiş olsun hocam. Böyle can sıkıcı olaylar yüzünden artık arabaya doğru yürürken sağına soluna pek bakmamaya çalışıyorum  ya da göz ucuyla bakıp geçiyorum .d Hiçbir şey olmazsa bomboş otoparkta kapıyı açarken vuruyorlar. Ben birinin aracına dokunmamak zarar vermemek için bazen yan koltuğa geçip diğer taraftan iniyorum ancak çok dikkatsiz ve umrunda olmayan insanlar var maalesef.
Bense artık arabaya binmeden etrafında en az 3 tur atıyorum. Herhangi bir şey varsa göreyim ki en azından nerede olduğunu bileyim park ettiğim yeri değiştirdim artık burada da arabanın başına bir şey gelirse pes edeceğim yapacak başka bir şeyim kalmadı çünkü arabayı da evime alamayacağıma göre çarem tükenmiş oluyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt