GOLF VII GTD ÜLKEMİZE GELİRMİ ACABA...

erkan18135

Üye
İsim
ERKAN
GOLF VII GTD Ülkemize niye gelmiyor niye üvey evlat muamelesi görüyoruz hala anlayamıyorum.Aklıma gelen ilk sorular,1.6 TDİ nin satışlarımı azalır yada GTI- R'nin , 2 TDİ Passatın tüketici kitlesinimi çeker mantığımı yürütülüyor bizim ülkemizde.Golf tutkunu arkadaşlarımın yorumlarını beklemekteyim.Düşünsenize 2.0 TDİ 184 PS bir dizel performaslı yer uçağı ile neler yapabilirsiniz:) BMW 3.20 D, Audi A 4 2.0 TDİ kafa tutmak bir yana ağırlık avantajından dolayı hepsini şamar oğlanı yapabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kalite, konfor, performans, tüketim hepsi bir arada çok güzel araç gerçekten. Doğuş bu aracı mümkün olduğunca boş donanımla getirip başlangıç fiyatını dolu 1.6 TDI'a yaklaştırsa gayet iyi satardı (malum opsiyonunda ötv, kdv'si alınıyor). Fakat işine gelmiyor sanırım, baksanız çoğu markada 1.6 motor aracın net fiyatı 2.0'a ya çok yakın yada daha yüksek, buda bize 1.6 motorlu araçtan daha çok kar ettiklerini gösteriyor.

GTD nin getirilmemesini anlamlandiramasam da daha fazla anlamlandiramadigim şey GTI  ve R ın sadece dsg ile gelmesi.Hal böyle iken önümüze konanı  yemek zorunda bırakılıyoruz.Aşkla bağlı olduğumuz bir konuda bu yaklaşımı hoş bulmuyorum.Empati kuramıyorum.

GOLF VII GTD Ülkemize niye gelmiyor niye üvey evlat muamelesi görüyoruz hala anlayamıyorum.Aklıma gelen ilk sorular,1.6 TDİ nin satışlarımı azalır yada GTI- R'nin , 2 TDİ Passatın tüketici kitlesinimi çeker mantığımı yürütülüyor bizim ülkemizde.Golf tutkunu arkadaşlarımın yorumlarını beklemekteyim.Düşünsenize 2.0 TDİ 184 PS bir dizel performaslı yer uçağı ile neler yapabilirsiniz:) BMW 3.20 D, Audi A 4 2.0 TDİ kafa tutmak bir yana ağırlık avantajından dolayı hepsini şamar oğlanı yapabilirsiniz.
Hocam ben tam aksi bir düşünceye sahibim. GTD Golf'e hiç yakıştıramadığım bir seçenek. Tek avantajı az yakması olacak. Onun yerine 1.6 TSİ gibi bir motor olsa ve 200 civarı beygir gücü olsa bence çok daha iyi olur. Golf sonuçta keyif aracı. Ben şahsen dizel ile keyif yapamam.

Üstadım 1.6 TSİ olsa tabiki güzel olur ama benzinli araç binmeye sevenlere.Nedense ben benzinli araca binmeyi mantıklı bulmuyorum ama herkesin kendine göre haklı bir sebebi vardır.Siz 1.6 TSİ İSTEYİN BENDE 2.0 TDİ isteyeyim ikimizinde istediğim malesef olmayacak.Keşke olsa....@yusuf

Doğuş otoyu e-mail yada dilekçe yağmuruna mı tutsak belki bir çözüm olur istediklerimiz karşısında:)

GTD nin getirilmemesini anlamlandiramasam da daha fazla anlamlandiramadigim şey GTI  ve R ın sadece dsg ile gelmesi.Hal böyle iken önümüze konanı  yemek zorunda bırakılıyoruz.Aşkla bağlı olduğumuz bir konuda bu yaklaşımı hoş bulmuyorum.Empati kuramıyorum.
Doğuşın bu tür saçmalıkları malesef bayağı fazla.Satış politikası yüzünden hevesimiz kursağımızda kalıyor malesef. 1.2 TSİ Highline olmayışı gibi.

1.2 TSI highline olsa 1.4 Highline satışları bence düşer bir hayli. Bu yüzden getirmiyor olabilirler.
1.2 TSİ ile 1.4 TSİ Comfortline ve Midline paketleri var ama.Highline haksızlık ediyorlar bence :)

Üstadım 1.6 TSİ olsa tabiki güzel olur ama benzinli araç binmeye sevenlere.Nedense ben benzinli araca binmeyi mantıklı bulmuyorum ama herkesin kendine göre haklı bir sebebi vardır.Siz 1.6 TSİ İSTEYİN BENDE 2.0 TDİ isteyeyim ikimizinde istediğim malesef olmayacak.Keşke olsa....@yusuf
Hocam benzinli araç benim gözümde bir opsiyon. Nasıl ki ergo koltuk alıp rahat ediyorsak dizel titreşim ve gürültüsü olmadan da rahat etmek çok güzel bir duygu. Fazladan çıkan para buraya gidiyor. Aynı opsiyona sahip iki aracım olsa imkanım olduğu sürece asla dizel olanına binmem. Ama şu da bir gerçek arada yakıt farkı var çok yol yapana ülkemiz şartlarında dizel şart

Geri
Üst Alt