Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Ankara'da 82 radarı olarak geçen meşhur kameralar ölçüm yapmıyor demişti arkadaşım, 1 yıldır geçiyorum gelen giden bir şey yok demişti.

Kendim düşüyorum 80'lere, bendeki şansla o an uygulama yapacakları tutar diye :D
Ben de o 82 lerden sınırın yukarısında geçiyorum 😅 kameraların aktik olmadı için 82 uyarı lambasının açık olması gerekiyor. O radarlara zamanında bir firma bakıyormuş sanırım , ihale süresi dolduğu için uzun yıllardır aktif değil. Eğer yine şüphe ederseniz de bir rivayete göre şerit çizgisini ortalayıp geçersen kamera plakayı okuyamıyormuş 😃 bu yüzden bazen o şekilde geçiyorum.

Cezalar konusunda ? Çıldırmışlar bu aralar.

Bi arkadaş izmire giderken

Afyonda
2 radar

Usakta 1 radar (banaz tabiki)

1,5 saat icinde 3 radar cezası kitlemişler.

TCK da Ölüm cezası olsa

Merasimle 3 kere dar ağacında sallandırır bunlar .

Ben de Aralık ayında kiralık araçla aynı günde 2 hız cezası yedim. Biri ertesi gün geldi ödedim. Diğeri geçen hafta geldi.
Geçen hafta gelen Gerede - Anadolu Otoyolu bağlantısı ve orada hız sınırı 120 yazıyor. Ben 123 ile yemişim! Yani külliyen usulsüz.

Ne yapacaklarını şaşırdılar!

"2024 yılının ilk çeyreğinde polisin kestiği trafik cezası adedi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 78 artışla 5 milyon 182 bini aştı."

https://www.merhabahaber.com/trafik-cezalari-rekor-kirdi-1887521h.htm

Son düzenleme:
ankaradaki 82'ler 3-4 yıldır çalışmıyor. aman kulaklarına gitmesin, sonra tamir edip yeniden aktifleştirirler. o kameraların çoğu pert durumda.

Ben de Aralık ayında kiralık araçla aynı günde 2 hız cezası yedim. Biri ertesi gün geldi ödedim. Diğeri geçen hafta geldi.
Geçen hafta gelen Gerede - Anadolu Otoyolu bağlantısı ve orada hız sınırı 120 yazıyor. Ben 123 ile yemişim! Yani külliyen usulsüz.

"2024 yılının ilk çeyreğinde polisin kestiği trafik cezası adedi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 78 artışla 5 milyon 182 bini aştı."

https://www.merhabahaber.com/trafik-cezalari-rekor-kirdi-1887521h.htm
Sulh ceza hakimliğine itiraz edin.

• Beğen
Tepkiler: SCC

https://www.merhabahaber.com/trafik-cezalari-rekor-kirdi-1887521h.ht
Simdi sosyete otoyallarında sorun yok . (Günahını baştan veriyosun)

Kgm otoyollarındada 110 git tamam (130-140-150 basan kendim ettim kendim bul der ....gerci bu otoyollarda da ben bir kere radar denetlemesi görmedim)

Bölünmüş karayollarında (otoyol olmayan)

Örnek ? Ankara / izmir karayolu.

Hadi in cin top oynayan yerde 100 sabit gidelimde

İlce giris leri çıkışları gecisleri ? 50 cruise control farz oldu .
(Öyle 60-70 e düseyimle yırtmak zor arttık. Çakarlar affetmezler )

50 tane ilce belde gecicem izmire kadar. Hepsinde 50 ye düsersem?

7 saatlik yol 9-10 saati bulur

Yavvv bunlar 30 la gitsen bile ceza yazarlar.

Bosuna muhabbetini yapıyoruz.

Ben de o 82 lerden sınırın yukarısında geçiyorum 😅 kameraların aktik olmadı için 82 uyarı lambasının açık olması gerekiyor. O radarlara zamanında bir firma bakıyormuş sanırım , ihale süresi dolduğu için uzun yıllardır aktif değil. Eğer yine şüphe ederseniz de bir rivayete göre şerit çizgisini ortalayıp geçersen kamera plakayı okuyamıyormuş 😃 bu yüzden bazen o şekilde geçiyorum.
Bunların hepsini duymuştum arkadaşlardan :D insan bi tırsıyor ya aktifse diye :D öteki yerlerde pek düşmüyorum da içimize işleten meşhur 82 lerde yavaşlamadan edemiyorum :D en kötü ihtimalle şerit ortalayıp geçerek kendimi rahatlatıyorum :D
ankaradaki 82'ler 3-4 yıldır çalışmıyor. aman kulaklarına gitmesin, sonra tamir edip yeniden aktifleştirirler. o kameraların çoğu pert durumda.
Demekki konuşulanlar doğru :D 82 kamerası olan yerlere beyaz corollaları yerleştirmeye başladılar, gezici radarları artırdılar. Türlü seçenekler deniyorlar, şehir içi radar cezası çok koyuyor, bir anda %30 sınırını aşıp ceza yeme ihtimali oluşuyor :)

Geri
Üst Alt