Radyatör Delinmesi

atacandiri

Üye
İsim
Atacan
Arkadaşlar merhaba bir kardeşimizin golf 6 dizel manuel aracinda 3 4 gün önce motor su ekleyin uyarısı vermiş akabinde tüm antifiriz boşalmış ....Yapılan kontrollerde radyatörde delik olduğu tespit edilmiş ve radyatör kaynak yapılarak 1 2 boru değişmiş ...2 3 gündür bakıyoruz antifiriz miktarinda minik eksilmeler var ...Ama arabanın altında vs damlayan giden bir şey yok ..Ama en canını sıkan şey ki o kokuyu bende aldım .Araba ısınınca motordan gelen antifiriz tabiri caizse pastırma kokusu geçmiyor....Zamanında boşalan antifirizin kaput altında bir yerlerde temas sonucu kalması olarak yorumladım ...Bir süre sonra etkisi geçer dedim ama kendisine .. Yine de akıl akıldan üstündür sizlere danışmak istedim ...Fikriniz nedir? Şimdiden teşekkürler .....

daha önce kaynak yaptırmış biri olarak pek sağlıklı bir çözüm olmadığını tecrübe ettim. bir müddet sonra kaynak olan yerden buhar atıyor minik damlamalar yapıyordu. neyseki radyatör patlamadan orijinal radyatör alarak sorunu kalıcı çözdük. sizin sorununuz şu an belki daha önce dökülen antifrizin ısınarak verdiği tepki olabilir fakat dikkate alın, uzun yolda sizi üzebilir.

Geri
Üst Alt