1.2 tsi hangi akü kullanilmali

@Terms Kocaelindeyim hocam fakat darıca istanbul sınırı yani 1 saat yol gitmem lazım, bitik akü ile risk almak istemem o yüzden uzak dedim, Özel yetkili serviste direkt Volkswagen bayi değil ama dışarıda sadece Volkswagen araçlara bakan servislere deniyor, umarım anlatabilmişimdir :)

@murat_ds89 Anladım hocam. Araç çalıştıktan sonra gidersiniz, mesafeniz nedir bilemem apaydınlara ancak aynı aküyü apaydınlardan 595₺ ye alıp taktırıp kodlatırken, başka yerden en az 740₺ falan verirsiniz.

Ayrıca o sizin dediğinize özel servis denir.

"Özel Yetkili servis" diye bir şey yoktur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms darıca çok uzak hocam, 3 gün önce bakıma girdim özel yetkili serviste onları aradım şimdi. Bakımdan çıktım araç yolda kaldı diye sitem ettim bir fiyat verecekler bakalım onları bekliyorum :)
Evet @Termsarkadaşımızın da dediği gibi bu firma Varta Türkiye distribütörü antreposunun (ana deposunun) hemen yanı başında olduğu için "en taze" aküler orada bulunur.,

Evet her yerden akü alabilirsiniz ama her yerde (taze akü) bulunmaz., fiyat olarakta piyasadaki en uygun fiyata onlar satıyorlar., Aküde en önemli husus üretim tarihidir., eski tarihli beklemiş akünün ömrü de kısa olacaktır., size bayatlamış aküyü yüksek fiyattan satarlar haberiniz olmaz., sonra da aldığınız akünün markasına bu ne kadar kötü aküymüş diyee serzenişte bulunursunuz.,

1 saatlik yol bişey değil biz istanbul 'da 1 saatte 10km 'lik yolu zor gidiyoruz siz yine şanslısınız.. araba çalıştığı sürece yolda sıkıntı olmaz..

Ayrıca başka herhangi bir akücüde aldığınız aküyü kodlamasını yaptıramazsınız uğraşmazlar veya nasıl yapıldığını bilmezler ama burada kodlamasını yapıp öyle teslim ederler..

@Mmt0634 hocam bende sürüş ve konfort paket yok. Yani comfortline in en bosu aracim. Sizinkide mi öyle
benim araçta yapılması gereken ne varsa yapılmış hocam

1.2 tsi ama aldığım vatandaş hayalet ekran katlanır ayna hız sabitleme ambiyans aydınlatma gibi elektirige ihtiyaç duyulan tüm özellikleri yapmış :)

o yüzden bende serviste değiştirdim fakat servis onlara bakmadı şase numarasına göre taktı sizin araba şu da varmış buda varmış iyi aku verelim demedi orjinali taktılar geçtiler...

@murat_ds89 Hayırlı olsun.

@forzaGilles Geek yok hocam Standart 1.2 comfortline mış.

60ah yeterli ona görede kodlanmalı.
Biliyorsunuz fabrikasyon 59Ah.

@Tuluhan Sipka bende sürüş konfor vardı 59A ile gelmişti..tsi larda %90 59A akü kullanılıyor 60 üstü bir kaç 1.4 ve 1.5 tsi dışında gömedim Golf 8 lerde nedir bilemem

@murat_ds89 apaydınlar vartanın bayiisi zaten adamlar nettende satış yapıyor..

@forzaGilles Allah kimseyi Ark otonun eline düsürmesin diye konuya basliyorum. Aradim şase numaramı verdim ve hangi aküyü takacaksınız diye sorduğumda elimizde ne varsa diyor. Ya moll ya varta varmış duruma göre takarız ama fiyat ikisinindr aynı dedi. 60 amper i ağzından zor aldık 😅

@forzaGilles Allah kimseyi Ark otonun eline düsürmesin diye konuya basliyorum. Aradim şase numaramı verdim ve hangi aküyü takacaksınız diye sorduğumda elimizde ne varsa diyor. Ya moll ya varta varmış duruma göre takarız ama fiyat ikisinindr aynı dedi. 60 amper i ağzından zor aldık 😅
Fabrikasyon akülerde amper sabit değer olmaz 59 68 gibi değerler olur., senin akü yani fabrikanın taktığı akü 59ah bu sebebten yeni akü eksik şarj olmaması için kodlama yapılması lazım., akünün kodlamasını yaptılar mı?

Geri
Üst Alt